Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника



УРОК ЯК ДІАЛОГІЧНА ВЗАЄМОДІЯ

Читайте также:
  1. D. Взаємодія ферментів між собою
  2. Взаємодія атомів. Іонний і ковалентний зв’язок атомів у молекулах. Поняття про теорію обмінних сил
  3. Взаємодія в роботі станцій та ділянок, що до них прилягають та елементів станцій між собою
  4. Взаємодія норм адміністративного права з нормами інших галузей права
  5. Взаємодія природи та суспільства
  6. Взаємодія школи і сім'ї у вихованні дітей та молоді.
  7. Дія магнітного поля на струм; сила Ампера. Магнітна взаємодія струмів
  8. Основні функції і взаємодія учасників проекту
  9. СПІЛКУВАННЯ ЯК ВЗАЄМОДІЯ (ІНТЕРАКЦІЯ). МІСЦЕ ВЗАЄМОДІЇ В СТРУКТУРІ СПІЛКУВАННЯ.
  10. Тема 1.3 ВЗАЄМОДІЯ СУСПІЛЬСТВА ТА ПРИРОДИ. СВІТОВІ ПРИРОДНІ РЕСУРСИ

Мета:поглиблення знань про діалог у навчанні, формування вмінь порівняльного аналізу моделей уроку-діалогу і уроку монологу, розвиток особистісних складни­ків досвіду гуманістичного навчання — діалогічного мислення, педагогічної рефлекси, емпати, ідентифікації

Обладнаннявідеозаписи уроків, зразки різних варіантів уроків, опубліковані в педагогічній літературі, роздатковий дидактичний матеріал


Опорні поняття:гуманістичне навчання, авторитарне навчання, урок-діалог, урок-монолог, співробітництво на уроці, ситуація успіху у навчанні, психологічна пози­ція вчителя й учня на уроці, персоналізація учня у навчанні, емоційна захищеність учня на уроці, пізнавальна активність учня на уроці

Завдання для студентів

1. Опрацювавши рекомендовану літературу, підготуватися до співбесіди

1 1 Гуманістичне та авторитарне навчання Сутність, результативність, перспек­тиви розвитку

1 2 Поняття діалогу у навчанні Критерії ефективності уроку-діалогу 1 3 Особистісні складники майстерності вчителя у забезпеченні навчального діалогу

2. Виконати вправи 1, 2, 4

3. Змоделювати загальну побудову уроків, розроблених за однією темою і для
одного класу (тема, клас — за вибором студента), але з різних педагогічних по­
зицій — авторитарного і гуманістичного навчання Визначити педагогічну ефек­
тивність цих різних моделей уроку

Список рекомендованої літератури

1 Основи педагогического мастерства / Под ред Й А Зязюна — М , 1989 —
С 210-238

2 Педагогічна майстерність / За ред І А Зязюна — К , 1997 — С 268 — 287

3 Амонашвили Ш А Психологические основи педагогики сотрудничества —
К, 1991 - С 5-10,46-96

4 Курганов С Ю Ребенок и взрослый в учебном диалоге — М , 1989 — С 3—11

5 Педагогічний пошук / Упоряд І М Баженова, Пер з рос — К , 1988 —
496 с (досвід учителів-новаторів за вибором студента)

6 Сухомлинський В О Сто порад учителеві / Вибр твори У 5 т — К , 1976 —
Т 2 -С 452-454,470-473,478-481

7 Фридман Л М Педагогический опыт глазами психолога Кн для учите­
ля - М , 1987 - С 11-34


Дата добавления: 2014-12-30; просмотров: 68; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ХІД ЗАНЯТТЯ 1. Психологічне налаштовування на роботу | Обговорення головних теоретичних положень. Під час обговорення першого питання важливо зосередити увагу на тому, що в усі часи існування школи вчителі (або люди
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2018 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты