Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Заняття з розвитку голосових реакцій та наслідування звуків




Вік дитини Заняття Приклад
3-4 тиж. Виклик зосередження Необхідно розмовляти з дитиною, надавати голосу співучу інтонацію. Викликати у дитини відпові­дну посмішку, звуки, рухи, «комплекс пожвавлення».
34 тиж. — 2,5- 3 міс. Розвивати зорове і слухове зосередження Розмовляти з дитиною, наспівувати, нахилившись над нею, викликати зосередження, посмішку; стимулювати малюка прислуховуватись до звуків, що їх відтворюють різні предмети (дзвіночки, торохтушки) та ін.
з 3- міс. Масаж кисті рук, та пальців Погладжувати їх, легенько натискуючи, в напрямку від кінчиків пальців до зап'ястя, надалі робити рухи пальцями руки. Дорос­лий бере кожний пальчик дитини у свої пальці, згинає і розгинає їх (2-3 хвилини щодня).
3-4 міс. Проводять заняття з іграшками та музичні заняття Показати яскраву звучащу іграш­ку, викликати звукове і слухове зосередження, назвати її словом, а потім сховати. Викликати пошук дитиною цієї іграшки, через декілька секунд знову показати.
4-5 міс. Наслідування дорослих, та дітей Створюються сприятливі умови і можливість для подальшого розвитку наслідування звуків.
5-6 - 9-10 міс Індивідуальні заняття: «розмови», «схованки», «перегукування», звуконаслідувальні ігри Дорослий підходить до манежу, називає ім'я дитини, промовляє склади «ба-ба-ба», «да-да-да», викликає відповідну реакцію, тобто «перегукування» звуками і складами, яких не було в белькоті дитини (ва-ва-ва, на-на-на,га-га-га).
5 - 10 міс. Масаж пальців Катання кульок із пластиліну, запропонувати дитині розірвати на дрібненькі шматочки папір, перебирати велике дерев'яне намисто, складувати дерев'яні пірамідки, ляльки-вкладки іт. ін.
7 міс. – 1 рік. «Ділове» спілкування Дорослий показує собачку - показує з нею різні дії, називає їх словами: «Собачка йде: топ-топ. Собачка гавкає: гав-гав. Після цього іграшка ховається. Вихователь пропонує дитині покликати собачку, стимулює до вимови слова: гав-гав, дай, йди-йди, топ-топ.

 

2. Розвиток розуміння мовлення.

Вік дитини Вправа Приклад
5-6 міс Розуміти мовлення дорослих Вводяться групові заняття: показ і називання предметів та іграшок, показ і називання рухів і дій, ігри-заняття, ігри-забавлянки. Дорослий показує іграшку, називає її «кішечка», «киця». Дає можливість дитині роздивитися її, доторкнутись і знову називає: «Ось кішечка, киця. Няв-няв, киця».
3 – 7 міс. Вводиться запитання «Де?» Дитина має шукати і зупиняти погляд на предметі, що знаходиться завжди в певному місці,
7-8 міс Розу­міння імен дорослих і дітей Це ігри - «схованки». Вихователь або няня ховається під хустку або манеж і гукає: «Ку-ку, тьотя Оля!» Аналогічно проводяться, починаючи з 9 місяців, ігри у схованки з дітьми. Вихователька закриває хусткою одну дитину і запитує в інших: «Де Вітя?», «Немає Віті», відкриває хустку: «Ось Вітя».
7-8 міс Розуміння слова «Дай» «дай» — «дай кубик», «дай лялю» та інші слова, що позначають дію: «зніми», «візьми», «покоти».

С.М. Кривіна описує низку прийомів щодо встановлення первинного зв'язку між словом і предметом з метою розвитку розуміння мовлення. З-поміж них:

а) називання предметів, ігра­шок, дії водночас із сприйманням їх дитиною;

б) багаторазове повторення назви предмета, при цьому мовлення дорослого має бути небагатослівне;

в) одночасна участь декількох аналізаторів (зоровий, слуховий, дотиковий, руховий), тобто дитина повинна бачити, чути, доторкнутися, діяти з предметом;

г) усі дорослі має однаково промовляти назви предметів (наприклад, лялька—ляля, годинник — тік-так, машина — бі-бі);

д) використовувати прийом раптової появи і зникнення предмета, що викликає орієнтовну реакцію.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-18; просмотров: 101; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты