Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


І. Загальні положення




ЗАВДАННЯ

на самостійну роботу з модуля «ТАКТИКА» (в тому числі інженерне забезпечення, радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів, організація зв’язку)” з військово-облікової спеціальності «Бойове застосування аеромобільних (повітряно-десантних), штурмових,гірських і морської піхоти з’єднань, військових частин, підрозділів»

ТЕМА 8. ВІДДІЛЕННЯ В ОБОРОНІ В ТИЛУ ПРОТИВНИКА

ЗАВДАННЯ 2. ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ЗВ'ЯЗКУ ТА ВЕДЕННЯ ОБМІНУ.

ЧАС: 1 година.

ЛІТЕРАТУРА :

1. Керівництво по радіозв’язку Збройних Сил України

2. Бойовий статут Сухопутних військ, частина ІІІ (взвод, відділення, танк) К. Видавництво „Варта”, 1995 р.

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Порядок встановлення зв’язку.

2. Порядок передачі команд і сигналів по радіо.

3. Порядок постановки завдань підрозділам по радіо.

 

НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Керівництво по радіо зв’язку Збройних Сил України

Керівництво по радіозв’язку Збройних Сил України визначає:

- правила встановлення і ведення слухового телеграфного і телефонного радіозв’язку по відкритих радіоканалах, а також порядок підготовки і передачі радіоканалів на центри телефонного і телеграфного зв’язку (кінцеві апаратні);

- порядок ведення основної документації з оперативно-технічної служби на радіоцентрах, радіобюро (радіостанціях) і порядок оформлення радіограм.

Положення Керівництва є обов’язковими, їх повинні суворо дотримуватися у всіх ланках управління ЗСУ.

Особи, що порушують вимоги Керівництва, притягуються до дисциплінарної або кримінальної відповідальності.

І. Загальні положення

1.Радіозв’язок між військовими радіостанціями здійснюється за єдиними для всіх ланок управління ЗСУ правилами радіозв’язку, які визначають порядок установлення радіозв’язку, передачі радіограм, сигналів і ведення переговорів по радіо, загальні вимоги до оформлення радіограм та ведення звітної документації на вузлах зв’язку і радіостанціях.

2. Для забезпечення радіозв'язку на радіостанціях мають бути оформлені на спеціальному бланку радіодані, які включають:

частоти,

позивні,

час зміни частот і позивних,

вид зв'язку,

за необхідності азимути на кореспондентів,

ключі до радіо документів.

Ключі до Таблиці чергового радиста (ТЧР) на поточну добу вписуються безпосередньо до ТЧР.

Радіодані видаються радисту під розписку або записуються в апаратний журнал радіостанції. На переносних радіостанціях радіодані записуються на передній панелі радіостанції. Радіодані видаються на один строк дії, після закінчення якого вони з радіостанції вилучаються і знищуються в установленому порядку.

В окремих випадках, наприклад, при виїзді окремої радіостанції на завдання, радіодані можуть видаватися на весь період знаходження її у відриві від своєї частини.

3. Режим роботи радіостанції визначається штабом, який організовує радіозв'язок.

У режимі чергового прийому вмикання передавача на передачу і настройка радіостанції з випромінюванням забороняється.

За відсутності обмежень у використанні радіозв'язку тривалість роботи радіостанцій на передачу має бути мінімальною і регулюватися черговим радистом залежно від: наявності навантаження, стану радіозв'язку і даних йому вказівок.

4. Установлення радіозв'язку є процес виявлення, розпізнавання радіостанцій і отримання зв'язку (каналу радіозв'язку) заданого виду і якості - за рахунок настройки і регулювання апаратури, вибору частот і антен.

5. Передача по радіоканалах повідомлень і ведення переговорів називаються радіообміном. За своїм змістом повідомлення підрозділяються на радіограми та сигнали(команди), а радіообмін - на службовий і оперативний.

6. Службовий радіообмінведеться з питань установлення радіозв'язку, зміни виду роботи, заміни частот, проходження радіограм, регулювання апаратури та з інших питань забезпечення зв'язку. Службовий радіообмін ведеться із застосуванням установлених таблиць та за допомогою дозволених кодових скорочень (радіокодів) або кодових виразів.

При телеграфному слуховому і букводрукуючому радіозв'язку передаються кодові скорочення, а при телефонному - кодові вирази.

При веденні службових переговорів передача відкритим текстом будь-якої інформації, крім кодових скорочень і виразів із службових радіокодів, а також ведення приватних переговорів між операторами категорично забороняється. Службовий радіообмін має бути граничне коротким і проводитись у суворій відповідності з вимогами даного Керівництва.

7. Оперативний радіообмінполягає в передачі (прийомі) документальних повідомлень, а також у веденні абонентами безпосередніх телефонних і телеграфних переговорів по радіо, які у випадку необхідності можуть документуватися і записуватися а апаратному журналі.

Оперативна інформація, яка передається по каналах радіозв'язку (слухових, телеграфних і телефонних), оформляється подавцями у вигляді радіограм(сигналів, команд) встановленої форми через експедицію вузла зв'язку.

В окремих випадках документальні повідомлення оформляються як телеграмиі можуть, передаватися по телефонних каналах радіозв'язку. У даному Керівництві документальна інформація, що передасться по радіоканалах, називається радіограмами.

8. Радіограми і сигнали підрозділяються на вихідні, вхідніі транзитні.Радіограми і сигнали, подані для передачі, називаються ВИХІДНИМИ. Радіограми і сигнали прийняті від кореспондентів, називаються ВХІДНИМИ. Радіограми і сигнали, прийняті для наступної передачі іншим кореспондентам, називаються ТРАНЗИТНИМИ. Радіограми, які передаються через декілька проміжних станцій за заздалегідь установленим маршрутом, називаються ЕСТАФЕТАМИ. Контрольні радіограми - ЕСТАФЕТИ можуть передаватися по кільцевому маршруту.

9. Радіограми і сигнали можуть передаватися такими способами: квитанційним, безквитанційним, зворотної перевірки. Спосіб обміну, крім квитанційного, визначається подавцем та вказується скорочено перед знаком закінчення передачі.

Квитанційний спосіб застосовується в усіх випадках, коли немає вказівок про застосування інших способів обміну. При квитанційному способі радіообміну приймання радіограм підтверджується квитанцією- повідомленням про прийняття.

При безквитанційному способовіпідтвердження про прийняття радіограми не передається або передається по інших каналах зв'язку в порядку, встановленому штабом, який організував зв'язок. Вимога про підтвердження прийняття радіограми може повідомлятися кореспондентові кодовою фразою ЩЛН(«На радіограму № ... дайте квитанцію проводом»).

При способі зворотної перевіркипідтвердження про прийняття радіограми дається шляхом повного повторення радіограми. Спосіб зворотної перевірки застосовується у разі необхідності отримати впевненість в безпомилковості прийняття переданої радіограми.

10. За важливістю та категоріями терміновостіінформація поділяється на такі

види:

- сигнали бойового управління та оповіщення;

- радіограми категорій терміновості: «ГОРИЗОНТ», «ЕФІР», «БУРАН», «ЗЛІТ», «ЗВИЧАЙНА».

Сигнали бойового управління та оповіщенняпередаються з перервою передачі і прийому радіограм будь-якої категорії терміновості у порядку їх надходження.

Радіограми різних категорій терміновості передаються в такій послідовності:

«ГОРИЗОНТ» - з перервою передачі й прийому повідомлень усіх інших категорій терміновості;

«ЕФІР» - після радіограм категорії «ГОРИЗОНТ» та з перервою передачі й прийому радіограм категорій терміновості «БУРАН», «ЗЛІТ» та «ЗВИЧАЙНА»;

«БУРАН» - після радіограм категорій «ГОРИЗОНТ», «ЕФІР» з перервою передачі і прийому радіограм категорій терміновості «ЗЛІТ» та «ЗВИЧАЙНА»;

«ЗЛІТ» - після радіограм категорій «ГОРИЗОНТ», «ЕФІР», «БУРАН» з перервою передачі й прийому звичайних радіограм.

Радіограми категорії терміновості «ЗВИЧАЙНА» передаються після радіограм категорії терміновості «ЗЛІТ» у порядку їх надходження.

У випадку надходження радіограм з категоріями терміновості, встановленими для Міністерства зв'язку України, вони передаються після радіограм категорії терміновості «ЗЛІТ».

Під час роботи по відкритому радіоканалу проставлена на радіограмі категорія терміновості кодується по Таблиці чергового радиста або по інших таблицях у встановленому порядку.

11. Якщо немає інших вказівок, то у разі одночасного надходження на станцію сигналів і радіограм, які мають категорію терміновості «ГОРИЗОНТ» («ЕФІР»), перевага в черговості передачі належить сигналам.

12. Вихідні і транзитні радіограми у випадку їх накопичення підбираються на кожний напрямок зв'язку за категоріями терміновості, а в категоріях - за часом їх надходження на вузол зв'язку (радіостанцію). Радіограми однієї й тієї ж категорії терміновості, що мають особливі відмітки про строки передачі шифрувальних органів, оперативного чергового або чергового вузла зв'язку, передаються раніше інших радіограм цієї ж категорії терміновості незалежно від черговості надходження їх на радіостанцію. Радіограми однієї й тієї ж категорії терміновості без особливих відміток передаються в порядку черговості надходження їх на вузол зв'язку (радіостанцію).

13. Сигнали та радіограми, які надходять на радіостанцію, повинні передаватися негайно. Про затримку передачі, сигналів і радіограм категорії «ГОРИЗОНТ» («ЕФІР») негайно доповідаєтьсячерговому по радіозв'язку, який повинен вжити заходів щодо прискорення передачі сигналів (радіограм;) і доповісти подавцю. Черговому радисту забороняєтьсявідмовлятися від прийому радіограм (сигналів). В умовах радіоперешкод і слабкої чутності радист повинен проявити все своє уміння, щоб своєчасно і без помилок прийняти радіограму (сигнал).

14. Сигнали по заздалегідь підготовлених каналах радіозв'язку можуть передаватися (прийматися) безпосередньо з робочих місць виконавців (оперативного чергового).

15.У випадку накопичення на вузлі зв'язку (радіостанції) великої кількості радіограм для передачі при відсутності зв'язку або в утруднених умовах радіообміну, а також під час роботи радіозв'язку по сеансах подавець попереджається про неминучу затримку в передачі радіограм, що надійшли.

16. Якщо радіозв'язок здійснюється за розкладом, то час проходження радіограм обчислюється з моменту початку чергового сеансу зв'язку. Для передачі та прийому важливих бойових документів повинні призначатися на чергування (вахту) найбільш підготовлені радисти, у разі сильних радіоперешкод і поганої чутності прийом повинен по можливості дублюватися.

17. Телефонні переговори по каналах радіозв'язку, можуть вестись безпосередньо з рухомого об'єкта, з виносних пристроїв радіостанцій та з робочих місць абонентів вузла зв'язку. Телеграфні переговори по каналах радіозв'язку ведуться посадовими особами за допомогою радіотелеграфістів (телеграфістів) безпосередньо з рухомого об'єкта або з переговорної телеграфної апаратної вузла зв'язку під диктовку або по підготовлених, письмових текстах.

18. Приймання кореспонденції для передачі і допуск осіб для ведення переговорів по каналах радіозв'язку проводяться у відповідності з вказівками штабу, якому підпорядкований вузол зв'язку (радіостанція). Допуск осіб, які прибувають для переговорів, проводиться черговим вузла зв'язку (черговим радіоцентру). При надходженні сигналів і категорійних радіограм, нетермінові переговори по каналах радіозв'язку припиняються і відновлюються після передачі цих сигналів і радіограм.

19. По відкритих каналах радіозв'язку забороняється передавативідомості, які становлять військову таємницю, в тому числі: прізвища, військові звання посадових осіб, райони дислокації, відкриті й умовні найменування військових частин.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 254; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты