Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Особливості кваліфікації




Насильство,що може бути застосоване під час грабежу (ч. 2 ст. 186 КК) не повинно бути небезпечним для життя і здоров’я потерпілого(наприклад, це умисне заподіяння легкого тілесного ушкодження, що не спричинило короткочасного розладу здоров’я або незначної втрати працездатності, а також вчинення інших насильницьких дій – завдання удару, побоїв, незаконне позбавлення волі, за умови, що вони не були небезпечними для життя чи здоров’я в момент заподіяння).

Важливо! Не утворюють насильства при грабежі викрадення способом «хапка» (хапання), «ривку» чи «висмикування» відповідного чужого майна, оскільки винний за таких умов застосовує не насильство, а розраховує на несподіваність і раптовість своїх дій.

Покарання: основний склад (ч. 1) – від штрафу (у розмірі від 50 н.м.д.г.) до позбавлення волі на строк до 4 років; максимальне (ч. 5) – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Розбій (ст. 187 КК)

На кваліфікацію цього злочину впливають:

· предмет злочину – чуже майно;

· об’єктивна сторона злочину, яка передбачає специфічний спосіб, що характеризується нападом – раптовими, агресивними та швидкоплинними умисними діями, спрямованими на негайне вилучення чужого майна шляхом застосування фізичного або психічного насильства, зазначеного в частині першій цієї статті.

Напад може бути: 1) відкритим (наприклад, при зустрічному зближенні винного та потерпілого на вулиці, у переході, в під’їзді будинку чи у ліфті); 2) таємним (наприклад, із-за кута, із засідки, із-за спини, на людину, яка спить).

Особливості кваліфікації:

1. Небезпечне для життя чи здоров’я насильство (ст. 187, а так само ч. 3 ст. 189 КК) – це умисне заподіяння потерпілому легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, середньої тяжкості або тяжке тілесне ушкодження, а також інші насильницькі дії, які не призвели до вказаних наслідків, але були небезпечними для життя чи здоров’я в момент їх вчинення.До останніх слід відносити: насильство, що призвело до втрати свідомості чи мало характер мордування; придушення за шию; скидання з висоти; застосування електроструму; зброї; спеціальних знарядь, тощо.

2. Розбій є закінченим з моменту нападу, поєднаного із застосуванням або з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров’я особи, незалежно від того, чи заволоділа винна особа чужим майном (усічений склад).

Відмінності між розбоєм і насильницьким грабежем:

· спосіб посягання (розбій може вчинюватися як відкрито, так і таємно, тоді як грабіж – це завжди відкрите посягання);

· характер фізичного і психічного насильства (під час розбою для досягнення своєї мети винний застосовує насильство, небезпечне для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або погрозу таким насильством, а під час грабежу – насильство, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або погрозу такого насильства);

· момент закінчення злочину (розбій вважається закінченим з моменту нападу, незалежно від того, чи заволоділа винна особа чужим майном, тоді як грабіж є злочином із матеріальним складом і вважається закінченим із моменту, коли винна особа вилучила майно і має реальну можливість розпоряджатися чи користуватися ним).

Покарання: основний склад (ч. 1) – позбавлення волі на строк від 3 до 7 років; максимальне (ч. 4) – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Важливо:Якщо в ході розбою, потерпілого було вбито, хоча суб’єкт не мав наміру його вбивати (наприклад, удар по голові спричинив крововилив у мозок), діяння кваліфікують: ч. 4 ст. 187; ч. 1 ст. 119 КК.

Вимагання (ст. 189 КК)

На кваліфікацію цього злочину впливають:

· предмет злочину – чуже майно, право на майно та дії майнового характеру;

· об’єктивна сторона злочину, яка передбачає специфічний спосіб, що характеризується погрозою заподіяння певної шкоди, характер якої може бути різним: 1) погроза насильством над потерпілим чи його близькими родичами; 2) погроза обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб; 3) погроза пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною; 4) погроза розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці.

Відмінності між вимаганням та грабежем і розбоєм:

· при грабежі та розбої насильство або погроза його застосування спрямовані на заволодіння майном у момент їх застосування, при цьому погроза являє собою такі дії чи висловлювання, які виражають намір застосувати насильство негайно;

· дії, що полягають у насильстві або в погрозі його застосування, спрямовані на одержання майна в майбутньому, а також вимогу передати майно, поєднану з погрозою застосувати насильство до потерпілого або його близьких родичів у майбутньому, слід кваліфікувати як вимагання.

Покарання: основний склад (ч. 1) – позбавлення волі на строк до 5 років; максимальне (ч. 4) – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Шахрайство (ст. 190 КК)

На кваліфікацію цього злочину впливають:

· предмет злочину – чуже майно та право на майно;

· об’єктивна сторона злочину, яка передбачає специфічний спосіб, що характеризується обманом(повідомленням потерпілому неправдивих відомостей або приховуванням певних обставин) та зловживання довірою (недобросовісним використанням довіри потерпілого.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 70; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты