Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


СхемА психоФІЗІОЛОГІЧНОЇ характеристики особистості учня




 

1. Загальні відомості про учня: прізвище, ім’я, вік, школа, клас, місце проживання; аналіз умов життя в сім’ї, житлово-побутові умови.

2. Навчальна діяльність: ставлення школяра до навчання, улюблений навчальний предмет; основний мотив навчальної діяльності; успішність (в минулі роки навчання і на сьогодні); причини неуспішності (якщо вони є) і шляхи її усунення); розумовий розвиток школяра, уміння самостійно знаходити раціональні методи розумової діяльності і навчальної роботи, відмовляючись від шаблону; як в умовах школи здійснюється управління розумовим розвитком школяра в процесі організації його розумової діяльності; загальний рівень розумового розвитку, світогляд, начитаність; розвиток мови, вміння висловити свою думку в усній і письмовій формі, запас слів, образність та емоційність мови.

3. Особливості психічних процесів та здібностей: особливості уваги, ступінь розвитку довільної уваги, її зосередженість, стійкість, здатність до розподілу, швидкість переключення; увага на різних уроках; сприймання навчального матеріалу, швидкість усвідомлення, оволодіння перцептивними розумовими діями; особливості пам’яті та запам’ятовування, володіння мнемічними діями; швидкість і міцність запам’ятовування, відтворення; індивідуальні особливості пам’яті та переважаючий її вид; розвиток мислення, вміння мислити і робити самостійні висновки, рівень володіння операціями аналізу, синтезу, порівняння, абстрагування і узагальнення, особливості уяви учня; рівня розвитку загальних і творчих здібностей.

4. Трудова діяльність: ставлення до праці і мотиви трудової діяльності, повага чи нехтування працею; якому виду праці надає перевагу, що саме приваблює у праці: сам процес, набуття певних умінь і навичок, кінцевий результат, оцінка результатів праці; рівень трудової підготовки школяра в порівнянні з іншими учнями, наявність трудових умінь і навичок; легкість набуття нових трудових навичок; в яких видах суспільно-корисної роботи у школі приймає участь, організованість, дисциплінованість, самостійність у праці, яким видам праці віддає перевагу; яку професію збирається обрати, мотиви вибору, стійкість професійних інтересів, яку професію рекомендують класний керівник, шкільний психолог і батьки.

5. Особливість біопсихічних процесів: рухливість нервових процесів, темп і кмітливість рухів рук і пальців.

6. Висновки: найважливіші позитивні якості учня; причини відставання у навчанні, відхилень у поведінці; які засоби впливу були вжиті педагогічним колективом і студентом до цього учня, їх ефективність; яку систему заходів, на думку студента, слід розробити і реалізувати для виправлення становища; які індивідуально-типологічні особливості слід враховувати при цьому.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 73; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты