Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ПЕРЕЛОМАХ.

Читайте также:
  1. ВИДИ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ, ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА
  2. Витрати, пов'язані з наданням правової допомога
  3. Грамадскi лад усходнеславянскiх княстваў у IХ — першай палове ХIII ст.
  4. Долікарська допомога при термічних впливах
  5. Допомога
  6. Допомога при особливих видах травм
  7. Допомога при переломах, ударах і вивихах.
  8. Палiтычны лад Вялiкага княства Лiтоўскага ў XIV — першай палове XVI ст.
  9. Первая медицинская помощь при переломах.
  10. Перша визначна границя.

При переломі плеча необхідна правильна іммобілізація потер­пілого суглоба. При відсутності спеціальних іммобілізуючих шин використовують підручні матеріали, наприклад дві дощечки — одна з них прибинтовується до плеча, друга до передпліччя і обидва ці сегменти туго фіксуються до тулуба. Якщо під рукою нема доще­чок і інших корисних матеріалів, верхню кінцівку кладуть хустиночну пов'язку (Рис.18,в). Для пов'язки використовують квад­ратний шматок тканини (краще бавовняної) шириною 140-160 см, його складають навпіл (по діагоналі), підводять під зігнуту кінцівку, а кінці зав'язують на шиї. Верхня кінцівка повинна бути зігнутою під кутом 90 градусів. Тупий кут пов'язки згинають і закріплюють спереду ліктя шпилькою. Для більш надійної іммобілізації кінцівку разом з хусткою туго прибинтовують до тулуба коловими ходами бинта. До місця передбаченого перелому можна прикласти куль­ку з льодом або 2 пляшки з холодною водою.

Перша допомога при переломі передпліччя полягає в викорис­танні загальних знеболюючих засобів і правильній іммобілізації суглоба. В цьому випадку необхідно знерухомити не тільки променекістковий суглоб, а й пальці. Для. цих цілей використовують тонку дощечку (але не картон). Довжина дощечки - від кінчиків пальців до верхньої третини передпліччя, ширина - з долоню. Дощечку покривають шаром вати в 2-3 см і обгортають бинтом. Імпровізовану шину кладуть з поверхні долоні на передпліччя та кисть. На кисть і пальці підкладають жмут вати, обгорнутий марлею, зап'ястя і передпліччя ретельно прибинтовують до шини (Рис.18,ж). Бинт повинен міцно фіксувати кінцівку до шини, але ні в якому разі не здавлювати судини і нерви, інакше в найближчі години після травми з'явиться і буде наростати набряк. Знерухомлену руку краще підвісити на косинці до шиї (Рис.18,а). Не слід забувати про протинабрякальну і знеболюючу дію холоду (обо­в'язково прикласти до місця пошкодження кульку з льодом).

При наданні першої допомоги при переломі кісток передпліч­чя з пошкодженням крупного нервового ствола, не слід забувати, що пов'язка з косинки фіксує не тільки плече, передпліччя, але й кисть (кисть не повинна звисати з пов'язки!).

При переломі хребта необхідно укласти потерпілого на тверду рівну поверхню (широку дошку або щит) і транспортувати тільки в такому стані (Рис.18,д). Носилки, різні пристосування, транс­портні засоби (імпровізовані), які мають м'яку основу (ковдра, плащ-палатка та ін.), в даному випадку не застосовують через мож­ливу деформацію тулуба. При провисанні тулуба змінюється вісь хребта і можливий зсув хребців, а якщо зсув уже був, то він збільшиться. Це часто призводить до непоправних наслідків - розриву спинного мозку. Де взяти щит, якщо його нема близько? Простіше всього — зняти дерев'яні двері і обережно покласти на них потерпілого. На імпровізований щит треба підкласти будь-яку прокладку - пальто, ковдру, матрац, щоб тулуб потерпілого не провисав. Якщо дістати щит немає можливості, і ви маєте тільки носилки з матерії, то потерпілого треба покласти на них вниз обличчям, на живіт. Такий стан не тільки не призведе до зсуву хребців, але й допоможе у відновленні порушеної травмою архі­тектури пошкодженого хребтового стовпа, тобто нерідко сприяє самостійному виправленню вивиху.Перша допомога при пошкодженні стегна і суглоба коліна скла­дається з наступних етапів: при відкритому переломі з кровоте­чею - негайно зупинити кровотечу; накласти джгут на 10-12 см вище місця кровотечі і стерильну пов'язку на рану; на випадок перелому необхідно провести знерухомлення зламаних кісток; ви­користовуючи будь-який підручний матеріал (дошки, фанеру, дрючки та ін.) достатньої довжини, фіксувати 3 суглоби (тазос­тегновий, колінний та гомілкоступневий) (Рис.18,б); при відсут­ності підручного матеріалу можна фіксувати кінцівку, прибинту­вавши пошкоджену ногу до здорової (Рис.18,г); після проведення вказаних заходів хворий в лежачому стані повинен транспортуватись в лікарню.При переломі кісток тазу дуже важливо правильно укласти по­терпілого. Краще всього його зразу укласти на щит, накритий матрацом. Під обидва коліна треба підкласти валик, висота якого 50-60 см зі згорнутою в трубку ковдрою, пальтом, пледом. Голова потерпілого повинна бути трохи піднятою (Рис.18,е).

 

5. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ найбільш поширених


Дата добавления: 2015-04-15; просмотров: 8; Нарушение авторских прав


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ. | Травмах.
lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2020 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты