Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Антибіотики




Хлорамфенікол має широкий спектр АБ-активності, тому його вважають препаратом вибору для лікування поверхневих інфекцій ока. Хлорамфенікол в краплях добре переноситься й при місцевому застосуванні не викликає токсичної дії на кровотворення. За протимікробною дією він порівнюється з тетрацикліном. Проте останніми роками у світовій практиці тетрацикліни поступилися місцем ефективнішим антибіотикам. Тетрацикліни активні до багатьох грампозитивних організмів, грамнегативних коків, кишкової палички, ентеробактеру, клебсієли. До них високочутливі збудники трахоми, спірохети, актиноміцети. Стійкі до тетрациклінів збудники гонореї, синегнійна паличка, що продукують лактамазу. Широкий спектр дії мають також аміноглікозиди (гентаміцин, тобраміцин) та такі АБЗ, як фторхінолони (див. 15.1.1.3). Гентаміцин та фторхінолони також ефективні при інфекціях, викликаних синегнійною паличкою.

 

  • Хлорамфенікол (Chloramphenicol) * (див. п. 17.2.8. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S01AA01 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні препарати.

Основна фармакотерапевтична дія:антибіотик широкого спектру дії: ефективний відносно багатьох грампозитивних та грамнегативних бактерій, рикетсій, спірохет, збудників трахоми, пситакозу, венеричної лімфогранульоми; діє на штами бактерій, стійких до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів; слабоактивний відносно кислотостійких бактерій, синьогнійної палички, простіших та клостридій; стійкість мікроорганізмів до левоміцетину розвивається відносно повільно; у звичайних дозах діє бактеріостатично; механізм антимікробної дії левоміцетину пов’язаний з порушенням синтезу білків мікроорганізмів.

Показання для застосування ЛЗ:кон’юнктивіти, кератити, блефарити БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ:по 1 крап. 3 р/добу БНФ в обидва ока.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:можливі місцеві АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до компонентів препарату, а також псоріаз, екзема, грибкові ураження.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,25% по 10 мл у фл.

Торгова назва:

I. ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • Ципрофлоксацин (Ciprofloxacin) * (див. п. 17.2.11. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S03AA07 – засоби для застосування в офтальмології та отології; протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:група фторхінолонів; діє бактерицидно: інгібує ДНК-гіразу бактерій, що призводить до загибелі м/о; має високу активність відносно більшості гр(-) м/о: Acinetobacter spp.; Haemophilus influenzae; Moraxella spp. (включаючи M. catarrhalis)., включаючи Pseudomonas aeruginosa. Він також ефективний відносно аеробних гр(+) м/о: Staphylococcus aureus , Staphylococcus epidermidis; Staphylococcus spp., інші коагулазо-негативні види Staphylococcus spp., включаючи S. haemolyticus та S. hominis; Corynebacterium spp.; Streptococcus pneumoniaе; Streptococcus групи Viridans.

Показання для застосування ЛЗ:Виразки рогівки та поверхневі інфекції ока БНФ

та його придатків, викликані штамами бактерій, чутливими до ципрофлоксацину

Спосіб застосування та дози ЛЗ:при виразці рогівки повинен застосовуватися з такими інтервалами, включаючи нічний час: у 1-й день - закапувати по 2 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока кожні 15 хв. протягом перших 6 год., потім - по 2 краплі кожні 30 хв. протягом першої доби; 2-й день - по 2 краплі у кон’юнктивальний мішок ураженого ока щогодини; з 3-го до 14-го дня - по 2 краплі кожні 4 години БНФ. Бактеріальні поверхневі інфекції ока та його придатків: стандартна доза складає 1-2 крап. у кон’юнктивальний мішок ураженого ока 4 р/день; при тяжких інфекціях по 1-2 крап. кожні 2 год. у перші два дні протягом денного часу; лікування триває 7 - 14 днів, залежно від тяжкості інфекції.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:відчуття дискомфорту, білий наліт, відчуття стороннього тіла, утворення лусочок/кристаликів, гіперемія кон¢юнктиви та свербіж; забарвлення рогівки, кератопатія/кератит, АР, набряк повік, сльозотеча, світлобоязнь, інфільтрація рогівки та зниження гостроти зору. Неофтальмологічні ефекти: неприємний присмак у роті, дерматит, нудота.

Протипоказання до застосування ЛЗ:підвищена чутливість до компонентів препарату або інших хінолінів.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні, р-н, 3 мг/мл по 5 мл; краплі очні/вушні 0,35% по 5 мл у фл.-крапельницях Дроп-Тейнер®.

Торгова назва:

I. ЦИПРОКСОЛ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
II. АЛОКС, Алкон Парентералс (Індія) Лтд., Індія
ЦІЛОКСАН®, Алкон-Куврьор, Бельгія
  • Ломефлоксацин (Lomefloxacin)

Фармакотерапевтична група:S01АХ17 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:група фторхінолонів; механізм дії зумовлений здатністю впливати на ДНК-гиразу (топоізомеразу II), яка бере участь у поділі бактеріальної клітини, чим забезпечується миттєва бактерицидна дія; до препарату високочутливі: грампозитивні S.epidermidis, S.aureus, Bacillus, Corynebacterium; грамнегативні: Branhamella сatarrhalis, Neisseria sp., Acinetobacter spp., Alcaligenes faecalis, Enterobacter ssp., Flavobacterium spp., H.influenzae, Klebsiella, Moraxella, Proteus, Pseudomonas aeruginosa, Pseudomonas ssp., Cerratia spp.; анаеробні Propionibacterium acnes; помірно чутливі: грампозитивні Streptococcus pneumoniae, Streptococcus spp., Micrococcus, Enterococcus faecalis; резистентні: Clostridium difficile, мікобактерії, гриби.

Показання для застосування ЛЗ:бактеріальні інфекції переднього сегмента ока: кон’юнктивіт, блефарит, блефарокон’юнктивіт, спричинені чутливими до ломефлоксацину збудниками

Спосіб застосування та дози ЛЗ:на початку лікування (у перший день) рекомендовано закапувати 5 крап. протягом 20 хв (по 1 крап. з інтервалом 5 хв.) або 1 крап. на год протягом 6-10 год; дорослим, людям похилого віку та дітям старше 1 року рекомендовано закапувати по 1 крап. 2–3 р/добу у нижній кон’юнктивальний мішок кожного ока; тривалість лікування 7-9 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:слабке відчуття печіння безпосередньо після закапування.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до ломефлоксацину або до інших компонентів препарату, гіперчутливість до інших хінолонів, період вагітності та лактації, дитячий вік до 1 року.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,3% по 5 мл у фл.-крапельницях.

Торгова назва:

II. ОКАЦИН, ЕКСЕЛЬВІЖН, Франція

 

  • Офлоксацин (Ofloxacin) * (див. п. 17.2.11. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S03AА – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:препарат групи фторхінолонів; має широкий спектр бактерицидної дії щодо аеробних та анаеробних мікроорганізмів.

Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: проникає до ока та його придатків, кумуляція не призводить до перевищення терапевтичних доз.

Показання для застосування ЛЗ:бактеріальні інфекції передніх ділянок очей, що спричинені чутливими до офлоксацину патогенними мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:по 1 крап. у кон’юнктивальний мішок, кратність застосування за добу залежить від тяжкості стану, але не менше 4 р/добу БНФ; тривалість застосування препарату обмежена; застосовується при лікуванні дорослих та дітей; при одночасному призначенні інших очних крап. – застосовувати з часовим інтервалом; у формі очної мазі рекомендовано вводити дорослим у кон’юнктивальний мішок ураженого ока смужку мазі довжиною 1 см (еквівалентно 0,12 мг офлоксацину) 3 р/добу (при хламідійніх інфекціях – 5 р/добу); лікування маззю не повинно перевищувати 2 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:можливі печія та почервоніння кон’юнктиви, симптоми реакції гіперчутливості; порушення зору безпосередньо після закапування (слід враховувати керуванні автомобілем).

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату, неінфекційні захворювання та інфекції задніх ділянок очей.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,3 % по 5 мл у фл.; мазь очна 0,3% по 3 г.

Торгова назва:

II. КОФЛОКСИН, Алкон Парентералс (Індія) Лтд., Індія
ФЛОКСАЛ, Др. Герхард Манн, Хем.-фарм. Фабрик ГмбХ, Німеччина
  • Левофлоксацин (Levofloxacin) (див. п. 17.2.11. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S01AХ20 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:L-ізомер офлоксацину; антибактеріальна активність в основному належить L-ізомеру; діє на комплекс ДНК-РНК-гіраз і на топоізомеразу IV; до сприйнятливих мікроорганізмів відносять аероби, грам негативні (Branhamella (Moraxella) catarrhalis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Pseudomonas aeruginosa), аероби, грам позитивні (Staphylococcus aureus, сприйнятливі до метициліну, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes), інші (Chlamydia trachomatis).

Показання для застосування ЛЗ:бактерійні зовнішні очні інфекції, спричинені чутливими мікроорганізмами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:по 1-2 крап. в уражене око (очі) кожні 2 год до 8 р/добу БНФ, протягом перших двох днів, а потім 4 р/добу на день з 3-го по 5-й день; при одночасному застосуванні інших місцевих очних лікарських препаратів між введеннями повинен бути щонайменше 15-хвилинний інтервал; звичайно термін лікування становить 5 днів; не можна вводити під кон’юнктиву; р-н не слід вводити безпосередньо у передній відділ ока.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:небажані реакції звичайно є слабкими, помірними або тимчасовими та обмежуються ділянкою ока; печіння у очах, погіршання зору та поява ниток слизу; затвердіння повік, хемоз, папілярна реакція кон’юнктиви, набряк повік, дискомфорт в очах, свербіж в очах, біль в очах, кон’юнктивальна ін’єкція, кон’юнктивальні фолікули, сухість ока, еритема повік, подразнення, дерматитний контакт, фотофобія та АР; реакції; можливі головний біль і риніт; контактна екзема та/або подразнення за рахунок активного компонента або хлорид бензалконію.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; дитячий вік до одного року.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні, 5 мг/мл по 5 мл.

Торгова назва:

II. ОФТАКВІКС, ОФТАКВІКС®, Сантен АТ, Фінляндія
  • Тетрациклін (Tetracyclin) * (див. п. 17.2.2. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S01АА09 – засоби, що застосовуються в офтальмології.

Основна фармакотерапевтична дія:антибіотик широкого спектру протимікробної дії, бактеріостатичні ефекти якого обумовлені пригніченням синтезу білків у клітинах мікроорганізмів; діє проти більшості грампозитивних (стафілококи, пневмококи, стрептококи) і грамнегативних (менінго-гонококи, ешерихії, сальмонели, шигели, ентеробактерії) збудників інфекційних захворювань.

Показання для застосування ЛЗ:інфекційні захворювання очей, спричинені чутливими збудниками (бактеріальний кон’юнктивіт, кератит, блефарит, трахома) ВООЗ, БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ:закладають за нижню повіку 3–5 р/добу ВООЗ; тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання і супутньої терапії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:при індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливі АР (біль, почервоніння, набряки, подразнення шкіри).

Протипоказання до застосування ЛЗ:вік до 8 років.

Форми випуску ЛЗ:мазь очна 1% по 3 г або по 10 г.

Торгова назва:

II. ТЕТРАЦИКЛІНОВА МАЗЬ, ВАТ "Татхімфармпрепарати", м. Казань, Російська Федерація

 

  • Гентаміцин (Gentamicin) * (див. п. 17.2.3. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S01AA11 – засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби

Основна фармакотерапевтична дія:антибіотик групи аміноглікозидів та продукуючий Micromonospora purpurea; являє собою суміш сульфатів гентаміцинів С1, С2, С1а; характеризується широким спектром бактеріологічної дії: активний щодо більшості грамнегативних та грампозитивних (кишкова паличка, шигела, сальмонела, протей, клебсієла та ін.) мікроорганізмів, у тому числі штамів, стійких до стрептоміцину, канаміцину, мономіцину; впливає на потенційностійкі штами стафілококів; менш активний відносно різних видів стрептококів та грамнегативних коків; не діє на анаероби, гриби, віруси; резистентність мікробів до препарату виникає повільно, і штами, стійкі до даного препарату, у такому разі резистентні також до неоміцину і канаміцину.

Показання для застосування ЛЗ: бактеріальні інфекційні ураження кон’юнктиви, БНФ рогівки, сльозового каналу; профілактика очних інфекцій при хірургічних втручаннях ВООЗ, видаленні чужорідних тіл, опіках, хімічних ушкодженнях очей.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: по 1 - 2 крап. 4 - 6 р/добe БНФ закапують у кон’юнктивальний мішок; тривалість лікування очними краплями звичайно не перевищує 2-х, максимум 3-х тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:подразнення, свербіж, печіння, почервоніння очей; зазвичай небажані ефекти швидко зникають після відміни препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ:підвищена чутливість до антибіотиків аміноглікозидного ряду, неврит слухового нерва, тяжкі порушення функції нирок, уремія, вагітність, період лактації, діти до 2 років.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,3% по 5 мл; краплі очні, 5 мг/мл по 5 мл; мазь очна 0.3% по 5 г.

Торгова назва:

II. ГЕНТАМІЦИН, Балканфарма-Разград АТ, Болгарія
ГЕНТАМІЦИН, Елегант Індія, Індія
ГЕНТАМІЦИН-ПОС, УРСАФАРМ Арцнайміттель ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • Тобраміцин (Tobramycin)

Фармакотерапевтична група:S01АA12 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:антибіотик з групи аміноглікозидів, що протидіє як грампозитивним, так і грамнегативним мікроорганізмам; виявляє бактерицидну дію за рахунок пригнічення комплексу поліпептидів і синтезу у рибосомах бактерій; під час клінічних досліджень продемонстровано, що тобраміцин є ефективним при поверхневих інфекціях ока проти грампозитивних бактерій: Staphylococcus aureus; Staphylococcus epidermidis; Streptococcus pneumoniaе; інші види Streptococcus та грамнегативних бактерій: Acinetobacter spp; Citrobacter spp; Enterobacter spp; Escherichia coli; Haemophilus influenzae; Klebsiella pneumoniae; Moraxella spp; Proteus mirabilis; Pseudomonas aeruginosa; Serratia marcescens.

Показання для застосування ЛЗ:поверхневі бактеріальні інфекції ока (кон’юнктивіти), спричинені чутливими або умовно чутливими мікроорганізмами; профілактика післяопераційних інфекційних ускладнень в офтальмології.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:лікування підлітків і дорослих, включаючи людей літнього віку; при слабкому та помірному прояві захворювання закапувати по 1-2 крап. у кон’юнктивальний мішок(-ки) ураженого ока (очей) кожні 4 год БНФ; при г. захворюваннях закапувати по 1-2 крап. у кон’юнктивальний мішок(-ки) ураженого ока (очей) кожну год до поліпшення стану; частоту застосування препарату слід поступово зменшувати аж до повного припинення; як правило, лікування триває 7-10 днів; після інстиляції рекомендується обережне закриття повік або нососльозова оклюзія - це знижує системну абсорбцію ліків, введених в око, що зменшує ймовірність виникнення системних побічних ефектів; застосування в педіатрії: були отримані дані, що підтверджували безпеку та ефективність застосування препарату для лікування дітей, включаючи новонароджених з кон’юнктивітом, яким застосовували очні краплі тобраміцин 5 р/добу протягом 7 днів БНФ.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:гіперчутливість до препарату, свербіж, набряки, почервоніння, припікання, поколювання в очах.

Протипоказання до застосування ЛЗ:індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, мікобактеріальні інфекції очей, стан після видалення чужерідного тіла рогівки, неврит слухового нерва.

Форми випуску ЛЗ:краплі очні 0,3 % по 5 мл.

Торгова назва:

II. ТОБРЕКС®, Алкон-Куврьор, Бельгія
ТОБРЕКС® 2Х, Алкон Кузі, С.А, Іспанія
ТОБРИМЕД, Е.І.П.І.Ко., Єгипет
ТОБРИН, Балканфарма-Разград АТ, Болгарія
  • Еритроміцин (Erythromycin) * (див. п. 17.2.4. розділу "ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група:S01AA17 - засоби, які застосовуються в офтальмології. Антибіотики.

Основна фармакотерапевтична дія:група макролідів, біостатичної дії; порушує синтез білка мікроорганізмами; активний щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів (стафілококи, пневмококи, стрептококи, гонококи, менінгококи); д; також на грампозитивні бактерії, бруцел, рикетсій, збудників трахоми і сифілісу; не діє на більшість грамнегативних бактерій, мікобактерій, дрібні й середні віруси, гриби.

Показання для застосування ЛЗ:інфекції слизової оболонки очей (кон’юнктивіт ВООЗ, блефарит, трахома).

Спосіб застосування та дози ЛЗ:закладають у кількості 0,2 - 0,3 г за нижню або верхню повіку 3 р/добу; при трахомі – 4 - 5 р/добу; тривалість лікування залежить від тяжкості і перебігу захворювання і в середньому триває 1,5 - 2 місяці; курс лікування при трахомі – до 4 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:подразнення, почервоніння, свербіж, лущення шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ:підвищена чутливість до препарату; діти до 5 років.

Форми випуску ЛЗ:мазь очна, 10000 ОД/1 г по 10 г.

Торгова назва:

II. ЕРИТРОМІЦИНОВА МАЗЬ, ВАТ "Татхімфармпрепарати", м. Казань, Російська Федерація

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 55; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты