Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


ПЕРЕДМОВА. Розділ 7. Визначення топографічних даних за стор




Способом.

Розділ 7. Визначення топографічних даних за стор. 42

допомогою Приладу Управління Вогнем (ПУВ)

Розділ 8 Визначення топографічних даних по стор. 50

карті

Розділ 9 Пристрілювання цілі із спостереженням стор. 54

за знаками розривів.

Розділ 10. Пристрілювання цілі з далекоміром стор. 65

 

 

ПЕРЕДМОВА

В умовах реформування Збройних сил України найбільш гостро встає питання підвищення професійного рівня спеціалістів, які готовляться для Збройних сил. Тому офіцер запасу, який навчається за програмою підготовки офіцерів наземної артилерії, забов’язаний вміти своєчасно та з високою ефективністю виконувати вогневі завдання по поразці противника в будь-яких умовах сучасного загальновійськового бою, знати Правила стрільби і управління вогнем артилерії, основні положення Курсу підготовки артилерії Збройних Сил України, способи визначення установок для стрільби, правила пристрілювання і стрільби на поразку різних цілей, бути здатним вміло управляти вогневими взводами під час вибору, занятті, підготовки та залишенні вогневої позиції, веденні вогню з відкритої та закритої вогневої позиції по різним цілям.

В цих умовах головним завданням стає вміння практично вирішувати типові задачі, які могуть забезпечити виконання вогневого завдання.

Дійсний посібник призначений для допомоги студентам при самостійному рішенні типових задач с дисципліни “Стрільба і управління вогнем ” . В зв’язку з тім, що в навчальному закладі заняття організовуються методом “Військового дня” відстань між заняттями може складати до тижня, що приводе до часткової втрати навичок і вмінь. Тому важливим питанням залишається самостійна підготовка студентів, але специфіка дисципліни завдає труднощі при самостійному вивченні. Даний посібник призначений для роз’яснення найбільш складних питань, в ньому приведені практичні рекомендації і алгоритм рішення різноманітних задач, теоретичне обгрунтування практичних питань.

При самостійному рішенні задач необхідно використовувати таблиці стрільби гаубиці Д-30 ТС № 145 видання 4 , які можна отримати в бібліотеці кафедри.

Посібник окаже допомогу студентам при підготовці к іспитам і залікам з дисципліни “Стрільба і управління вогнем”.

 

1. ОСНОВИ ПРИЦІЛЮВАННЯ

1.1 Залежність між кутовими і лінійними величинами

Виходячи з того, що при веденні бойових дій потрібно визначати деякі кутові і лінійні величини ( фронт цілі, дальність до цілі, висоту цілі та інші) в артилерії прийняті свої кутові величини. У звичайні одиниці виміру кутів-градуси, хвилини і секунди—при проведенні розрахунків у польових умовах є громіздкими і незручними. Тому в артилерії за одиницю міри кутових розмірів прийнятий поділка кутоміра.

Якщо окружність радіуса R розділити на 6000 рівних частин і точки розподілу з'єднати з центром окружності, то утвориться 6000 однакових центральних кутів.

Центральний кут, довжина дуги якого дорівнює 1/6000 частини довжини окружності, називається поділкою кутоміра.

Виходячи з залежністю між радіусом кола, центральним кутом і хордою, є можливість вивести формули залежності кутових і лінійних значень:

L = 0,001 Дn,+ 5% L (1/20 L)

де L – лінійна величина в метрах

Д – дальність в метрах до цілі

n – кут, під яким спостерігається ціль в поділках кутоміра

Виходячи з цієї формули, можне отримати:

+ 5 % L (1/20 L), - 5% n (1/20 n) ,

- 5 % Д (1/20 Д)


Поделиться:

Дата добавления: 2015-02-10; просмотров: 61; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты