Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


III. Тести




1. інтегральний ефект від впровадження організаційно – технічних заходів - це:

а) різниця результатів та витрат на реалізацію техніко – організаційного заходу за рахунковий період, приведений до одного року.

б) Співвідношення приведених заходів до приведених витрат.

2. Яка із форм заробітної плати є економічно найвигіднішою:

а) планування капітального ремонту та модернізація основних засобів, впровадження прогресивної технології, механізації і автоматизації.

б) планування капітального ремонту та модернізація основних засобів, впровадження прогресивної технології, механізації і автоматизації, планування матеріально – технічного забезпечення підприємства.

в) планування капітального ремонту та модернізація основних засобів, впровадження прогресивної технології, механізації і автоматизації, бізнес план підприємства.

 

3. Залежно від витрат, які враховуються, та результатів інтегральних показників розрізняють такі види ефектів від реалізації організаційно – технічних заходів:

а) економічний

б) науково - технічний

в) ресурсний

г) соціальний

д) екологічний

є) всі відповіді вірні

 

4. Для оцінки загальної економічної ефективності організаційно – технічних заходів використовують наступні показники:

а) інтегральний ефект, норма рентабельності інновацій, норма рентабельності.

б) норма рентабельності, інтегральний ефект, період окупності

в) інтегральний ефект, норма рентабельності інновацій, норма рентабельності, період окупності.

г) не використовують жодної.

5. Вкажіть показники технічного рівня нововведень:

а) надійність, довговічність, продуктивність, точність.

б) надійність, довговічність, економічність, оптимальність.

в) довговічність, економічність, оптимальність, продуктивність, точність.

6. В основі планування виробництва оновлення нової продукції є:

а)концепція життєвого циклу продукції.

б) план виробництва продукції

в) асортимент портфель

7. План технічного розвитку та організації виробництва повинен охоплювати напрямки:

а)створення й освоєння нових видів продукції та підвищення якості продукції, що випускається; впровадження прогресивної технології, механізації і автоматизації виробництва; вдосконалення планування, організації, контролю та управління в цілому; впровадження прогресивної організації праці; капітальний ремонт та модернізація.

б) капітальний ремонт та модернізація; створення й освоєння нових видів продукції та підвищення якості продукції, що випускається; впровадження прогресивної технології, механізації і автоматизації виробництва; вдосконалення планування, організації, контролю та управління в цілому; заходи щодо економії матеріальних ресурсів виробництва та продукції, що випускається, соціальний розвиток.

в) Всі відповіді вірні.

8. Виробнича потужність підприємства розрахована на випуск 10000 одиниць приладів. На плановий рік очікується ринковий попит на прилади на рівні 9000 одиниць. Капітальні витрати на одиницю приросту виробничої потужності – 12 грн. коефіцієнт використання можності – 0,83. Визначити загальну суму необхідних додаткових капітальних вкладень, якщо коефіцієнт перерахунку середньорічної потужності – 0,45.

а) 26016 грн.

б)11120 грн.

 

9. Визначити кращий із двох варіантів капіталовкладень на удосконалення технології виробництва 1000 виробів, якщо Ен = 0,15:

Показники Діючий варіант Варіанти
1.Собівартість одиниці продукції, грн/шт. 2.Капітальні вкладення, млн. грн.   3,0   2,5   3,5

 

а) перший варіант.

б) другий варіант.

10. У кондитерському цеху у зв’язку з переходом на новий технологічний процес змінні витрати зменшились із 1,2 грн. до 0,9 грн. за одиницю, а умовно – постійні витрати збільшились з 1000 грн. до 1900 грн. Впровадження технологічного процесу потребує однакових капітальних витрат у порівнянні з попереднім технологічним процесом. Розрахувати критичну величину річного випуску продукції та технологічну собівартість

а)Nкр=3000 шт.; С=4600 грн.

б) Nкр=2100 шт.; С=3800 грн.

11. Фірма розробляє невеликий інвестиційний проект, реалізація якого в практиці господарювання впродовж 4 років може забезпечити грошові доходи (потоки), що дорівнюють відповідно 6000, 4000, 3000 і 2000 грн. Чи є прийнятним економічно цей проект, якщо дисконтна ставка встановлена на рівні 10%, а початкові інвестиції дорівнюють 9000 грн. Щоб правильно відповісти на це питання, потрібно розрахувати інтегральний ефект та індекс прибутковості інвестиційного проекту:

а)Эінт=3395 грн.; Ір=1,377.

б)Эінт=6000 грн.; Ір=1,67.


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 82; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты