Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Препарати рослинного походження




  • Панавір (Panavir)

Фармакотерапевтична група:J05AX - противірусні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія:високомолекулярний полісахарид, який належить до класу гексозних глікозидів (до складу якого входять глюкоза, рамноза, арабіноза, маноза, ксилоза, галактоза, уронові кислоти); противірусна дія обумовлена інгібуванням синтезу вірусних білків; препарат підвищує неспецифічну резистентність організму і сприяє індукції лейкоцитарного інтерферону; мутагенна, тератогенна, канцерогенна, алергізуюча, ембріотоксична дії відсутні.

Показання для застосування ЛЗ:герпесвірусні інфекції різної локалізації; папіломавірусна інфекція (у комплексній терапії); у складі комплексного лікування кліщового енцефаліту.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дорослим та дітям старше 12 років – в/в струминно у дозі 200 мкг діючої речовини (5 мл р-ну); для лікування герпесвірусних інфекцій і кліщового енцефаліту курс лікування складається з 2 ін'єкцій з інтервалом 48 год або 24 год; при потребі через місяць курс лікування можна повторити; лікування папіломавірусної інфекцій - вводять 3 рази протягом першого тижня з інтервалом 48 год і 2 рази протягом другого тижня з інтервалом 72 год; препарат необхідно вводити струминно повільно.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; тяжка патологія нирок; дитячий вік до 12 років; період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ:р-н для ін'єкцій, 0,04 мг/мл по 5 мл; супозиторії по 200 мкг.

Торгова назва:

II. ПАНАВІР, ВАТ "Мосхімфармпрепарати" ім. М.О. Семашко", м. Москва, Російська Федерація
ПАНАВІР®, ТОВ "ЛАНАФАРМ", Російська Федерація
  • Максімун (Maximmun) **

Фармакотерапевтична група:L03AX15 - імуностимулятори. Цитокіни та імуномодулятори.

Основна фармакотерапевтична дія:препарат містить глікозиди кордифоліозид А і В, тиноспоразид; алкалоїди тиноспорин, тиноспорид і протоберберин; глікозид-гілоїн, неглікозидний гіленін; тиноспорову кислоту, тиноспорол, гіркоту (колумбін, часмантин, палмарин), гілостерол (бета-ситостерол), клеродан-фуранодитерпен, дитерпеноїд фуранолактон з тиноспоридином; листя гудучі містить протеїни, кальцій і фосфор; кордифоліозид А і В має високу імуномодулюючу активність;препарат сприяє збільшенню кількості нейтрофілів і бета-лімфоцитів, що підвищує імунітет; попереджує розвиток фіброзів і стимулює регенерацію тканин печінки, знижує рівень цукру, а також сечовини в крові, збільшує діурез; сприяє розслабленню гладеньких м’язів кишечнику і матки; водний екстракт гудучі має протизапальну дію, яка зумовлена наявністю ситостеролів, зменшує набряки при РА; жарознижувальну дію та підсилює дію анальгетиків.

Показання для застосування ЛЗ:інфекційно-запальних захворюваннях ВДШ, ШКТ, сечовивідних шляхів, опорно-рухового апарату; в комплексній терапії РА, онкологічних захворювань, ЦД, захворювань печінки та жовчовивідних шляхів, гепатитів різної етіології, туберкульозу; ісля перенесених тяжких захворювань, а також людям похилого віку для підвищення імунітету.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дорослим: по 1 капс. 3 р/добу; дітям з 5 років - по 1 капс. на день, з 12 років - по 2 капс. на день; мінімальний курс становить 2-4 тижні; тривалість терапії залежить від імунного статусу організму.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:короткочасна нудота.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; вагітність; період лактації; вік до 5 років.

Форми випуску ЛЗ:капс. по 500 мг.

Торгова назва:

II. МАКСІМУН®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

 

  • Ехінацея пурпурна (Echinacea purpurea) **

Фармакотерапевтична група:L03AX11 - цитокіни та імуномодулятори.

Основна фармакотерапевтична дія:дія виявляється в інтенсифікації фагоцитозу, підвищенні концентрації ГК в крові, збільшенні кількості лейкоцитів, інтерлейкіну, фактору некрозу пухлин з підвищенням концентрації пропердину в крові та стимуляції альтернативного комплементарного механізму активації; як природний імуностимулятор впливає переважно на неспецифічну імунну систему, незалежну від а/г та а/т, позитивно впливає при різних патологічних станах за рахунок підвищення захисних сил організму; зазначена дія виявляється не тільки у дорослих, але і у дітей, які ще не мають сталої імунної системи, та в осіб похилого віку, в яких функції зазначеної системи знижені; препарат можна застосовувати при захворюваннях, пов’язаних із послабленням функціонального стану імунної системи, що спричинені хр. запальними захворюваннями, впливом іонізуючої радіації, дією ультрафіолетового опромінення, хіміотерапевтичними препаратами або тривалим лікуванням а/б; екстракти ехінацеї пригнічують ріст і розмноження стрептококів, стафілококів, кишкової палички, вірусів грипу та герпесу; табл. всмоктуються в ШКТ; виводяться нирками та з калом; після перорального прийому в терапевтичних дозах препарат добре всмоктується; механізм дії препарату зумовлений активізацією процесів клітинного імунітету, стимуляцією фагоцитарної активності макрофагів і хемоктаксису гранулоцитів, а також сприянням вивільненню цитокінів; при тривалому застосуванні настойка ехінації підвищує неспецифичну резистентність організму до несприятливих умов навколишнього середовища.

Показання для застосування ЛЗ:профілактика і лікування простудних захворювань, грипу, інфекційно-запальних захворювань носоглотки і ротової порожнини, а також при хр. неспецифічних захворюваннях органів дихання (у складі комбінованої терапії). табл - лікування герпетичної інфекції у складі комплексної терапії; при станах виснаження та ослаблення (стреси, хр. втома).

Спосіб застосування та дози ЛЗ:призначають внутрішньо дорослим по 5-15 крап. 2-3 р/добу за 30 хв до їжі; при необхідності досягнення швидкого ефекту приймають по 10-15 крап. 5-6 р/добу протягом 1-3 днів; курс лікування не повинний перевищувати 8 тижнів; дітям віком 7 – 12 років; настойку призначають по 5 - 10 крап. 2 - 3 р/добу до їжі; дорослі та діти від 13 років приймають табл. для профілактики ГРВІ і грипу, а також при станах виснаження та ослаблення − по 1 табл. 2 р/добу протягом 2 тижнів; для лікування ГРВІ і грипу і при інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів, носоглотки, ротової порожнини та герпетичної інфекції − по 2 табл. 3 р/добу 1 – 2 тижні; для лікування хр. інфекційних захворювань сечостатевої системи − по 2 табл. 3 р/добу через день протягом 2 – 4 тижнів; для лікування дітей 7 – 12 років застосовують половину дози для дорослого, тобто по 1 табл. 3 р/добу протягом 1 – 2 тижнів; для дітей 4 – 6 років дозування та тривалість лікування встановлюються індивідуально та залежать від перебігу захворювання (але максимальна доза не повинна перевищувати 200 мг на добу); при хр. захворюваннях курс лікування можна повторити після інтервалу 2 – 3 тижні; краплі для внутрішнього застосування - дорослі та діти старше 12 років приймають по 55 крап. (2,75 мл) 3 - 4 р/добу, дітям від 1 до 6 років – 13 - 27 крап. 3 р/добу, 10 - 20 крап. 4 р/добу; діти від 6 до 12 років - 40 - 53 крап. 3 р/добу, 30 - 40 крап. 4 р/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:озноб, диспептичні явища, АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до активних речовин, що містяться в препараті, алергія на багатоквіткові рослини, ЦД, прогресуючі системні захворювання (туберкульоз, лейкози, колагенози, поширений атеросклероз); туберкульоз, лейкемія або аналогічні лейкемії захворювання (лейкоз), захворювання сполучної тканини (колагенози), розсіяний склероз та інші аутоімунні захворювання, СНІД; перший триместр вагітності та період годування груддю; діти до 4 років.

Форми випуску ЛЗ:екстракт по 30 мл або по 50 мл у фл.; краплі для орального застосування по 50 мл у фл.; мазь по 20 г або по 40 г; настойка по 25 мл, по 50 мл, по 40 мл; пастилки для смоктання; р-н для перорального застосування по 25 мл, 50 мл,100 мл; сироп по 50 г або по 100 г; табл. по 100 мг, по 80 мг.

Торгова назва:

I. ЕХІНАЛ, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
ЕХІНАЦЕЇ НАСТОЙКА, Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" приватного підприємства "Ян", с. Немиринці, Ружинський р-н, Житомирська обл., Україна
ЕХІНАЦЕЇ НАСТОЙКА, ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
ЕХІНАЦЕЇ НАСТОЙКА, Комунальне підприємство Київської обласної ради "Фармацевтична фабрика", м. Київ, Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ ЕКСТРАКТ РІДКИЙ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ КОРЕНЕВИЩ З КОРЕНЯМИ НАСТОЙКА, ЗАТ "Ліки Кіровоградщини", м. Кіровоград, Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ НАСТОЙКА, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ КОРЕНЕВИЩ З КОРЕНЯМИ СВІЖИХ НАСТОЙКА, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ КОРЕНЕВИЩА З КОРЕНЯМИ, ЗАТ "Ліктрави", м. Житомир, Україна
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ НАСТОЙКА, ЕХІНАЦЕЇ СИРОП, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика, м. Луганськ, Україна
ЕХІНАЦЕЯ, ТОВ "Євразія", Полтавська обл., смт. Котельва, Україна
ЕХІНАЦЕЯ - ЛУБНИФАРМ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
ЕХІНАЦЕЯ-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
ІМУНОПЛЮС, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
II. ЕХІНАЦЕЇ НАСТОЙКА, РНП "Фармасьютікалс", Республіка Молдова
ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРОВОЇ ВІДЖАТИЙ СІК СУХИЙ, Frutarom Switzerland Ltd, Швейцарія
ЕХІНАЦЕЯ-РАТІОФАРМ, Меркле ГмбХ, Німеччина
ЕХІНАЦИН МАДАУС КАПСЕТИ, МАДАУС ГмбХ/Капсоїд Фарма ГмбХ (виробництво in bulk, наповнення та пакування), Німеччина/Німеччина
ЕХІНАЦИН МАДАУС МАЗЬ, ЕХІНАЦИН МАДАУС РІДИНА, МАДАУС ГмбХ, Німеччина
ІММУНАЛ®, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія
ІММУНАЛ®, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз/Біонорика АГ, Словенія/Німеччина
ІМУНО ТАЙСС КРАПЛІ, ІМУНО ТАЙСС ТАБЛ., ІМУНО ТАЙСС ФОРТЕ, Др. Тайсс Натурварен ГмбХ, Німеччина
  • Імунін-нортон (Imunin-Norton) **

Фармакотерапевтична група:L03AX12 - імуномодулятори.

Основна фармакотерапевтична дія:має високу імуномодулюючу і антисептичну активність, тому що має високий вміст вітаміну С і мікроелементів (кремній, цинк, магній, йод, залізо), що необхідні для нормального розвитку противірусного імунітету і для роботи тимуса; препарат підвищує ефективність неспецифічних захисних сил організму, активізує фагоцитоз, стимулює вироблення інтерферону; біостимулююча дія рослинних компонентів препарату проводить також до поліпшення розумової працездатності, зменшення млявості і сонливості; підвищує стійкість організму до несприятливих впливів, особливо в ослаблених людей, стимулює апетит, поліпшує процеси травлення і засвоєння їжі; індійський аґрус амла (Emblica officinalis) має надзвичайно високий вміст натурального вітаміну С у вигляді різних форм аскорбінової кислоти пов’язаних з таніновим комплексом; завдяки аскарбинатам, картоноїдам і біофлавонидам препарат здійснює антиоксидантну дію, нейтралізуючи негативний вплив вільних радикалів, що утворюються в результаті окислювальних процесів; стимулює синтез гемоглобіну; інші рослини, що входять до складу препарату, мають антимікробну і противірусну дію, підвищують неспецифічну опірність інфекціям; їм властивий протизапальний і імуномоделюючий ефект; антиоксидантна дія також обумовлена високим вмістом анти ціанідів; ефективний для профілактики сезонних інфекційних та вірусних захворювань, особливо у дітей та людей ослаблих після важких хвороб, тривалих фізичних і нервових перевантажень; складові частини препарату позитивно впливають на систему травлення; рослинні компоненти містять високу кількість пектинів, що обумовлює ентеросорбційний ефект.

Показання для застосування ЛЗ:з метою зміцнення імунної системи у дітей, що часто хворіють, а також при рецедивуючих запальних захворюваннях ЛОР-органів і ВДШ: тонзилітах, отитах, гайморитах, синуситах, ларингітах, бронхітах; лікування і профілактика сезонних застудних захворювань і вірусних інфекцій у дорослих і дітей; санації хр. осередків інфекції в порожнині рота; рекомендовано у відновлювальний період після перенесених тяжких захворювань і операцій; в комплексній терапії фурункульозу та юнацьких вугрів, екземі, псоріазі, дерматитах, патології волосся і нігтів, як допоміжний засіб при герпесі; профілактично при гіповітамінозах, діатезах, дисбактеріозі кишечнику, психо-емоційних стресах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дітям, віком понад 3 роки, рекомендується по ½ - 1-й ч.л. желе 2 р/добу з молоком; дорослим - по 2 ч.л. 2 р/добу з молоком; термін лікування складає 1-2 місяці безперервно, курс проводити не частіше 4-х разів на рік.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:АР.

Протипоказання до застосування ЛЗ:гіперчутливість до препарату; діти віком до 3 років.

Форми випуску ЛЗ:желе для перорального застосування по 500 г.

Торгова назва:

II. ІМУНІН-НОРТОН, Сурья Хербел Лімітед, Індія

 

  • Женьшень (Panax ginseng) **

Фармакотерапевтична група:А13А - тонізуючі засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:належить до лікарських засобів, які впливають на ЦНС; посилює процеси збудження в нейронах кори та стовбурових відділах головного мозку покращує рефлекторну діяльність, активізує обмін речовин, підвищує працездатність; ефекти препарату є дозозалежними: при застосуванні в низьких дозах спостерігається посилення збудження та послаблення гальмівних процесів, у високих - посилення останніх.

Показання для застосування ЛЗ:гіпотонія, втома, перевтома, неврастенія, астенічні стани, період одужання після інфекційних та інших захворювань; послаблення статевої функції неврастенічного ґенезу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ:внутрішньо за 30-40 хв до їди; разова доза для дорослих становить від 15 до 20 крап.; препарат приймають 2-3 р/добу протягом 30-40 днів; повторні курси лікування проводять через 2-3 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:генералізований розеольозний висип і свербіж шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ:АГ, підвищене збудження, безсоння, схильність до виникнення кровотеч різного походження та характеру; діти віком до 12 років.

Форми випуску ЛЗ:капс. по 350 мг; настойка для перорального застосування по 50 мл, по 200 мл; табл., вкриті оболонкою, по 200 мг.

Торгова назва:

I. ЖЕНЬШЕНЬ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
ЖЕНЬШЕНЮ НАСТОЙКА, ЗАТ "Ліки Кіровоградщини", м. Кіровоград, Україна
ЖЕНЬШЕНЮ НАСТОЙКА, Комунальне підприємство Київської обласної ради "Фармацевтична фабрика", м. Київ, Україна
ЖЕНЬШЕНЮ НАСТОЙКА, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
II. ГЕРБІОН® ЖЕНЬШЕНЬ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
ГЕРИМАКС ЖЕНЬШЕНЬ, Акселлус А/С, Данія
ГЕРИМАКС ЖЕНЬШЕНЬ, Данск Дроге А/С, Данія
НГУЄН НЯН САМ, Фармацевтичне акціонерне товариство ОРС, В'єтнам
  • Елеутерокок (Eleutherococcus senticosus) **

Фармакотерапевтична група:А13А - тонізуючий засіб.

Основна фармакотерапевтична дія:спиртовий екстракт кореневищ з коренями елеутерококу колючого, що містять елеутерозиди А, В, В1, С, Д, Е, F і G, похідні кумарину, флавоноїди, ефірна олія, рослинний віск, смоли, крохмаль та інші компоненти; завдяки присутності елеутерозидів препарат підвищує фізичну та розумову працездатність, стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища, гостроту зору, покращує обмін речовин, виявляє незначну стимулюючу гонадотропну та гіпоглікемічну дію.

Показання для застосування ЛЗ:фізична і розумова перевтома, неврастенія та психастенія, функціональне виснаження нервової системи, що супроводжується зниженням працездатності, вегетоневрози, станах після операцій, г. та хр. променева хвороба (у поєднанні з іншими засобами).

Спосіб застосування та дози ЛЗ:дорослі приймають внутрішньо по 20 - 30 крап. 1 р/добу, попередньо розбавивши їх невеликою кількістю води, за 20 - 30 хв до їди; курс лікування - 25 - 30 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ:безсоння, дратівливість, тривожний стан, зниження працездатності, порушеннями з боку ШКТ, АГ.

Протипоказання до застосування ЛЗ:АГ, підвищена збудливість, епілепсія, порушення серцевого ритму, г. період інфекційних захворювань, пропасниця; діти віком до 12 років; вагітність, лактація.

Форми випуску ЛЗ:екстракт для перорального застосування по 30 мл або по 50 мл

Торгова назва:

I. ЕЛЕУТЕРОКОК, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
ЕЛЕУТЕРОКОК, ТОВ "Євразія", Полтавська обл., смт. Котельва, Україна
ЕЛЕУТЕРОКОКУ ЕКСТРАКТ, Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" приватного підприємства "Ян", с. Немиринці, Ружинський р-н, Житомирська обл., Україна
ЕЛЕУТЕРОКОКУ ЕКСТРАКТ РІДКИЙ, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
ЕЛЕУТЕРОКОКУ ЕКСТРАКТ РІДКИЙ, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
  • Корінь солодки (Glycyrrhiza) ** (див. п. 4.6.4.1. розділу "ПУЛЬМОНОЛОГІЯ. ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПРИ ОБСТРУКТИВНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ")

Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 69; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты