КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Система з резервуванням
Резервні елементи включаються в систему паралельно тим, надійність яких недостатня. Нехай елементи Э1 і Э2 незалежні по відмовах, а відповідні надійності (імовірності безвідмовної роботи) дорівнюють Р1 і Р2, знайдемо (рисунок 4). Рисунок 4 – Паралельне з’єднання елементів
Розглянемо імовірність відмови системи . Щоб подія (відмова всієї системи) відбулася, необхідно, щоб відмовили обидва елементи, тобто за правилом множення імовірностей незалежних подій маємо: , (6) використовуючи поняття ненадійності системи і ненадійності елементів маємо: , (7) де – відповідні ненадійності елементів (імовірність того, що елемент відмовить), які визначаються як . Тоді маємо: ; . (8) Якщо число дублюючих один одного незалежних елементів дорівнює n, то надійність системи , якщо , то . Для оцінки надійності складної структури, що включає в себе послідовні та паралельні об’єднання елементів, доцільно поділити систему на ряд підсистем, що не мають загальних елементів. На рисунку 5 наведений приклад розподілення складної системи семи елементів. Тут підсистема І містить два елементи, що пов’язані послідовно, підсистема ІІ – два паралельно зв’язаних елементи, підсистема ІІІ об’єднує послідовно І та ІІ підсистеми, IV підсистема – два паралельно зв’язаних елементи, V підсистема послідовно поєднує IV підсистему з п’ятим елементом.
Рисунок 5 – Складна система з паралельними та послідовними зв’язками між елементами
Відповідно до формул (5,8) отримуємо
(9)
У даній роботі розглядаються складні системи з елементами резервування. Вихідні дані наведено в завданні (додаток А, завдання А3) і являють собою частину елементів зі структур, що будуються в задачі 1.
Приклад. Розглянемо наступну схему (рисунок 6)
Рисунок 6 – Структурна схема приймально-відправного парку дільничної станції
На рисунку показаний приймально-відправний парк дільничної станції з трьома приймально-відправними коліями. Відносно до схеми, приймання потяга може здійснюватися на будь-яку колію парку, так само, як і відправлення з кожного з них.
У вигляді таблиці наведено величини імовірностей безвідмовної роботи для кожного з елементів.
Таблиця 3 – Імовірності безвідмовної роботи для елементів системи
Розраховуємо надійність системи за формулами (5,8)
.
Таким чином, надійність системи складає 0,77.
ВИСНОВОК. У висновку наводяться результати виконаної роботи, проводиться їхній аналіз, а також указуються деякі теоретичні моменти, пов'язані з отриманими результатами, наприклад, висновки щодо структури отриманої в задачі 1 системи.
|