Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Amp; 7. Потенційно-небезпечні об’єкти України.
Потенційно небезпечні об’єкти – це об’єкти, руйнування яких може привести до виникнення надзвичайних ситуацій природного або техногенного походження.

В залежності від виду небезпечних чинників ці об’єкти поділяються на:

– радіаційно небезпечні об’єкти (РНО);

– хімічно небезпечні об’єкти (ХНО);

– пожежо- та вибухонебезпечні об’єкти;

– газо-, нафто- та продуктопроводи;

– об’єкти комунального господарювання;

– гідротехнічні споруди;

– залізничний транспорт та залізничні станції.

Радіаційно небезпечні об’єкти становлять особливу небезпеку, так як людина не відчуває на собі початкову дію радіації і безпечно поводиться в зоні радіаційного опромінення.

Хімічно небезпечні об’єкти – це об’єкти, які можуть викликати масове ураження людей і довкілля сильнодіючими отруйними речовинами (СДОР).

На території України діє понад 1200 об’єктів, на яких зосереджено понад 13,6 млн. тонн твердих і рідких легкозаймистих та вибухових речовин.

Крім того, до вибухонебезпечних речовин також відноситься пил, який утворюється в процесі обробки дерева, вугілля, торфу, алюмінію, борошна, льону, бавовни та зерна.

До вибухонебезпечних об’єктів відносяться також і вугільні шахти, в яких накопичується газ метан та військові склади з боєзапасами.

В комунальному господарстві України особливо критичне становище склалося у водопровідно-каналізаційній галузі, де майже четверта частина водопровідних очисних споруд і мереж водопостачання фактично відпрацювали свій термін експлуатації і зараз перебуває у аварійному стані. Скінчився термін експлуатації кожної п’ятої насосної станції.

Залізничний транспорт і залізничні станції також відносяться до потенційно небезпечних об’єктів, так як у вагонах і залізничних цистернах можуть перевозитися легкозаймисті, вибухові, отруйні та радіаційні речовини. А аварійна ситуація при перевезенні таких речовин може привести до виникнення надзвичайної ситуації.

 

sКонтрольні питання

1. Що ви можете сказати про техносферу як сферу діяльності людини?

2. Виробниче середовище як одна з умов життєдіяльності людини.

3. Назвіть основні види аварій і катастроф, причини їх виникнення та можливі наслідки.

4. Вказати на загальні закономірності виникнення техногенних небезпек.

5. Охарактеризувати небезпеки пов'язані з використанням іранспортних засобів.

6.Охарактеризувати небезпеки пов'язані з використанням горючих, легкозаймистих, вибухонебезпечних речовин і матеріалів.

7. Проаналізувати засоби та заходи спрямовані на запобігання негативної дії техногенних джерел небезпеки на людину га навколишнє середовище.

ТЕМА 3.1. ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

ПЛАН ЗАНЯТТЯ:


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 86; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты