КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Формати октаво.
Формати кварто. Типові розміри смуги набору досить важко вказати точно, оскільки ці формати використовуються для великої кількості варіантів книг. Нижче наведені найбільш загальні рекомендації.
Типовими розмірами шрифту (мається на увазі найбільш зручний розмір) є на-12 пт для двоколонної верстки й на-11 пт - для трехколонной верстки. Типова кількість слів у цих випадках буде наступним.
У Росії в цей час прийняті наступні вимоги до довжини рядка залежно від кегля для видань літературно-художніх, наукових і науково-популярних (ОСТ 29.124-94).
Примітка. У дужках зазначена довжина рядка для наукових видань. Для видань довідкових (у тому числі енциклопедій і словників), масово-політичних, нормативних і для видань, призначених для дозвілля прийняті наступні вимоги до довжини рядка залежно від кегля.
Примітка. У дужках зазначена довжина рядків для енциклопедій і словників. Припустимі мінімальні розміри полів на сторінках видання зазначені в наступній таблиці.
Стилі заголовків Визначивши параметри основного тексту, варто вибрати стилі для заголовків. Проставлені редактором тэги A, B, C і т.д. визначають рівень їхньої ієрархії, але тепер прийшов час вирішити, яким образом буде виражений той або інший рівень заголовків. Найбільш просте рішення часто буває кращим. Використання аналогічних з основним текстом шрифтів з мінімальними розходженнями в розмірах не тільки добре з эстетической точки зору, але зручно й із практичної сторони, оскільки полегшує роботу із заголовками при наборі.
|