КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Витрати на пару для опалення ⇐ ПредыдущаяСтр 2 из 2 Витрати на пару для опалення визначаються виходячи з норми її витрачання на 1 м3 виробничого приміщення та тарифів на теплову енергію. Вартість теплової енергії (Вте) визначаємо за формулою:
Вте=S*h*Троп*qп*іп*Цте, (2.37)
де S – площа дільниці, м2(див. додаток А); h – висота виробничого приміщення, м (прийняти h = 6 м); Троп – річна тривалість опалювального сезону, годин (тривалість опалювального періоду визначена згідно статистичних даних по м.Харкову за 5 останніх років та становить 185 днів); qп – норма витрати пари в годину на нагрівання 1 м3 приміщення (0,015 кг/м3); іп – тепловміст (ентальпія) - теплота випарювання 1 кг пару (прийняти 540 ккал/кг); Цте – тариф на теплову енергію, грн./Гкал (на 7.02.13. прийняти 304,03 грн./Гкал).
2.13.4 Витрати на поточний ремонт будівель, споруд і передаточних пристроїв Витрати на поточний ремонт будівель, споруд і передаточних пристроїв приймаємо в розмірі 1-2% від їх вартості (таблиця 2.3).
2.13.5 Витрати на амортизацію будівель, споруд і передаточних пристроїв Витрати на амортизацію будівель, споруд і передаточних пристроїв визначаємо по таблиці 2.3.
2.13.6 Витрати на охорону праці і техніку безпеки Витрати на охорону праці і техніку безпеки визначаємо укрупнено в розмірі 180 грн. на одного працюючого. 2.13.7 Витрати по винахідництву та раціоналізації Витрати по винахідництву та раціоналізації приймаємо в розмірі 160 грн. на одного працюючого.
2.13.8 Інші витрати Інші витрати визначаємо в розмірі 5% від суми витрат по попереднім статтям. На основі проведених розрахунків складаємо кошторис загальновиробничих витрат у формі таблиці 2.8.
Таблиця 2.8 - Кошторис загальновиробничих витрат
Загальновиробничі витрати розподіляються на собівартість окремих виробів пропорційно сумі тарифної заробітної плати основних виробничих робітників і сумі витрат на утримання і експлуатацію обладнання:
де ВЗВВ – відсоток загально виробничих витрат. 2.14 Калькулювання собівартості та ціни деталі Калькуляцію (розрахунок) собівартості звичайно складають на одну деталь (таблиця 2.9).
Таблиця 2.9 - Калькуляція собівартості та ціни деталі
Порядок розрахунку статей витрат наступний. Вартість основних матеріалів (ВОМ) визначається за формулою: ВОМ=НВМ*ЦМ, (2.39)
де НВМ – норма витрат металу, кг/шт.(таблиця 1.2); ЦМ – ціна придбання металу без податку на добавлену вартість, грн./кг. Транспортно-заготівельні витрати прийняти в розмірі 3 - 5% від вартості основних матеріалів. Вартість зворотних відходів (ВЗВ) визначаємо за формулою:
ВЗВ=(НВМ-МЧ)*КБВ*ЦВ, (2.40)
де МЧ – чиста маса деталі, кг; КБВ – коефіцієнт, що враховує безповоротні втрати матеріалу (металу) (прийняти КБВ=0,85-0,9); ЦВ – ціна відходів, грн./кг (ЦВ=10-20% від ЦМ). Вартість зворотних відходів віднімаємо від вартості основних матеріалів. Основну заробітну плату виробничих робочих (ЗПосн) беремо з таблиці 2.5, колонка 6. Додаткова заробітна плата виробничих робочих складає 12% від основної заробітної плати. Відрахування на соціальне страхування – 37,51% від суми основної і додаткової заробітної плати. Витрати на утримання та експлуатацію обладнання (ВУЕО) визначаються за формулою: (2.41)
Загальновиробничі витрати (ЗВВ) визначаються за формулою:
(2.42)
Інші витрати складають до 2% від виробничої собівартості. Адміністративні витрати прийняти в розмірі 20% від суми тарифної зарплати виробничих робітників та витрат на утримання та експлуатацію обладнання. Витрати на збут прийняти в розмірі 2% - 5% виробничої собівартості. Повна собівартість складається із суми виробничої собівартості, адміністративних витрат і витрат на збут. Прибуток можна прийняти в розмірі 15 - 20% повної собівартості деталі. Оптова ціна деталі дорівнює сумі повної собівартості та прибутку. Податок на добавлену вартість складає 20% оптової ціни підприємства. Відпускна ціна є сума оптової ціни підприємства та податку на добавлену вартість. Всі розрахунки провести для двох варіантів А і Б. 3 Розрахунок техніко-економічних показників дільниці (потокової лінії)
Більша частина кількісних показників уже була розрахована в попередніх розділах проекту. Деякі показники, особливо група якісних показників, вимагає додаткових розрахунків. Так, річну програму в вартісному вираженні визначаємо множенням оптової ціни деталі на річну програму випуску в штуках. Аналогічно річну програму в нормо-годинах визначаємо множенням сумарної трудомісткості виготовлення деталі на річну програму її випуску в штуках. Продуктивність праці (ПП) по дільниці визначаємо за формулою:
, (3.1)
де Nрг – річний випуск продукції, грн.; ппр – загальна чисельність працюючих на дільниці, чол. Випуск продукції з 1 м2 виробничої площі (ВS) в грн./м2 визначаємо за формулою:
, (3.2)
де S – загальна площа дільниці, м2. Випуск продукції з одного робочого місця (Врм) визначається за формулою: , (3.3)
де прм – загальна кількість робочих місць, одиниць. Фондовіддача (Фв) визначається за формулою:
, (3.4)
де ВВФ – загальна вартість виробничих фондів, грн. Фондомісткість продукції (ФМ) визначається як:
(3.5)
Фондоозброєність праці (ФОП) визначається за формулою:
(3.6)
Рентабельність виробництва (Р) визначається як:
, (3.7)
де Пр – сума прибутку, грн. Розрахунки провести для двох варіантів А і Б. Зведемо всі розраховані техніко-економічні показники потокової лінії у таблицю 3.1.
Таблиця 3.1- Техніко-економічні показники потокової лінії
ВИСНОВКИ
У висновках відзначити результати проектування потокової лінії, проаналізувати розраховані техніко-економічні показники по двох варіантах А і Б, вибрати та обґрунтувати найкращий варіант проектування. Список джерел інформації
1 М.Е. Егоров. Основы проектирования машиностроительных заводов. – 6-е изд., испр. и доп. – М.: Высш. школа, 1969 – 464с. 2 С.М. Мерков. Проектирование участка механического цеха. 3 Организация и планирование машиностроительного завода // уч. пособие под ред. И.М. Разумова – 3-е изд., перер. и доп. – М.: «Машиностроение», 1974 – 597 с. 4 Организация, планирование и управление на приборостроительных предприятиях // уч. пособие под ред. В.А. Мищенко и Н.И. Погорелова – Киев УМК ВО, 1992 – 400 с. 5 Перерва П.Г., Погорелов Н.И. Маркетинг машиностроительной продукции // уч. пособие под ред. Погорелова Н.И., Киев, ИСМО МО Украины, 1997 – 176 с. 6 Типовая система технического обслуживания и ремонта металлорежущего оборудования. М.: ЭНИМС, 1987 – 672 с. 7 Економіка та організація праці // уч. посібник за ред. Перерви П.Г., Погорєлова М.І., Х.:НТУ «ХПІ», 2006 – 587 с.
|