Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаКласифікація газонів.
Читайте также:
  1. Акти первинного права: класифікація та значення для європейської інтеграції.
  2. Бюджетна система та бюджетна класифікація
  3. Бюджетні трансферти, їх класифікація та характеристика
  4. Видатки бюджету, їх сутність, склад і класифікація
  5. Відбитки, їх класифікація
  6. Державні позики, їх класифікація
  7. Джерела виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та їх класифікація
  8. Джерела фінансування дефіциту бюджету та їх класифікація
  9. Джерела формування та класифікація фінансових ресурсів підприємств
  10. Елементи системи оподаткування. Класифікація податків

В сучасному декоративному луківництві газони по типу використання поділяють на декоративні і спеціального призначення.

Спеціальні газони:

· Рулонний газон

· Екстремальний газон

· Спортивний газон

Декоративні газони:

· Партерний (англійський) газон

· Звичайний газон

· Садово-парковий

· Лучний газон

· Мавританський газон

Декоративні газони вкрашають сади, парки, бульвари міст і приміські ділянки. В залежності від розміщення і складу трав, що ростуть вони поділяються на наступні класи.

Перший клас (вищий) – партерні газони. Газон найвищої якості, переважає всі інші по своїх декоративних властивостях. Вони створюються в головних найбільш парадних частинах архітектурної композиції саду, біля фонтанів, скульптурних груп, декоративних водойм і т. п.

Партерні газони вважаються найбільш складними і потребують спеціальних підготовчих робіт. В процесі створення використовуються виключно ручні операції.

Основні вимоги при створенні партерного газону: площа головного фону (травостою) повинна переважати над площею квітників і інших деталей композиції. Якщо площа квітників рівна площі тряваної основи або переважає над нею, створює враження розділеності і сильно рябить, в такому випадку не має цілісності сприймання всієї картини.

Високовирівнений, в його склад входять кращі сорти трав. Трави партерних газонів повинні бути багаторічними і з ранньої весни до пізньої осені утворювати низький, густий, суцільно зімкнутий травостій однокольорового яскраво зеленого насиченого забарвлення. Цим вимогам відповідають багаторічні, низькорослі злакові трави з тонкими і мягкими стеблами і листям, високою інтенсивністю кущіння – костриця червона, тонконіг лучний (мятлик) і мітлиця звичайна. В меншій мірі підходить для цього райграс пасовищний, костриця лучна, мітлиця біла. Можна сіяти і травосуміш, але тільки із видів, що мають однорідну фактуру куща і забарвлення, які створюють при сумісному рості однорідний зелений коврик.

Партерний газон не завжди може являти собою рівну плоскість із чудового газону, підпірні стінки із натурального дерева принесуть в ландшафт особливу родзинку.

Ходити по ньому можна тільки у випадку необхідності, під час стрижки, так як він не виносить витоптування.Другий клас – садово- паркові газони. Вони повинні бути декоративними (з щільним і красивого забарвлення дереном), довговічними, тіневитривалими, стійкими до механічних пошкоджень, а також в деяких умовах і посухостійкими. Трави в такому випадку треба підбирати з щільною дерниною, яка б могла витримувати проколи і продавлювання, розриви, горизонтальні здвиги і інші пошкодження.

Щільність дернини ззалежить від механічного складу грунту, видів ростучих трав, типу їх кущіння, інтенсивності розвитку кореневої системи, густоти травостою. Для створення садово-парковиз газонів придатні ті ж види трав, що і для партерних газонів. Крім того, в залежності від конкретних грунтово-кліматичних умов можна використовувати тонконіг звичайний і лісовий; кострицю овечу, борознисту, східну і ін.; райграс багатоквітковий і однорічний; пирій безкореневищний; житняк гребнеподібний, пустельний і сибірський.

До цього класу відносять звичайний і садово-парковий газони.


Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 161; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.026 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты