КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ПРЕПАРАТИСтр 1 из 6Следующая ⇒ З. Базовi знання, вмiння, навички, нео6хiднi для вивчення теми (мiждисциплiнарна iнтеграцiя)
4. 3авдання для самостiйної працi пiд час пiдготовки до заняття. 4.1. Перелiк основних тepмiнiв, napaмeтpiв, характеристик, якi повинен засвоїти студент при підготовці до заняття:
ПРЕПАРАТИ
КЛАСИФІКАЦІЯ ЗАСОБІВ ДЛЯ НАРКОЗУ:
1. Засоби для інгаляційного наркозу : 1. Леткі рідини (ефір, фторотан, ізофлуран, енфлуран) 2. Газоподібна речовина (азоту закис, ксенон). 2. Засоби для неінгаляційного наркозу 1. Препарати ультракороткої дії (до 10 хв) – пропанідид (сомбревін), 2. Препарати короткої дії (до 15-20 хв) – кетамін (кеталар), пропофол (диприван). 3. Препарати середньої тривалості дії (до 20-40 хв) – тіопентал натрію. 4. Препарати тривалої дії (60 і більш хв) – натрію оксибутират.
4.2. Теоретичні питання до заняття: 1. Загальна характеристика стану наркозу як оборотного стану організму. Iсторiя вiдкритrя засобiв для наркозу (Д. Мортон, Ф.I.Iноземцев, М.I.Пирогов та iн.). Теорiї наркозу. 2. Види наркозу. Клacифiкацiя засобiв для наркозу, їх загальна фізико-хімічна характеристика і механізми дії. Вимоги до засобiв для наркозу. 3. Послідовність дії наркотичних засобів на різні відділи центральної нервової системи. 4. Вплив засобів для інгаляційного наркозу на серцево-судинну систему, дихання, обмін речовин, терморегуляцію. 5. Широта наркотичної дії засобів для наркозу. 6. Можливі ускладнення в інгаляційному наркозі, їхня профілактика і допомога при виникненні 7. Порівняльна характеристика засобів для інгаляційного наркозу (активність, швидкість розвитку, тривалість дії, післядія, побічні ефекти). Ефiр для наркозу, iзофлуран, азоту закис. 8. Особливості дії засобів для неінгаляційного наркозу, класифікація, фізико-хімічні властивості, показання і протипоказання до застосування. Порівняльна характеристика засобів для неінгаляційного наркозу (пропанiдид, кeтaмiн, тiопентал-натрiю, натрiю оксибутират). 9. Комбiноване застосування засобів для наркозу з препаратами iнших фармакологiчних груп. 10. Поняття про премедикацію, вступний, базисний, комбiнований наркоз. 11. Спирт етиловий. Фармакологiя i токсикологiя спирту етилового, використання в клiнiчнiй практицi. Гостре та хронiчне отруєння алкоголем, заходи допомоги. 12. 3асоби лiкування алкоголiзму. Механiзм дії тетураму (дисульфіраму).
4.3. Практичні завдання, які виконуються при підготовці до заняття: 4.3.1. Виписати рецепти: 1. Кетамін в ампулах 2. Натрія оксибат (Натрію оксибутират) в ампулах 3. Фторотан для наркозу 4. Пропанидид в ампулах. 5. Пропофол в ампулах. 6. Тиопентал-натрий для внутрішньовенного введення. 7. Спирт етиловий для обробки рук 8. Тетурам у таблетках.
|