КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Кетоконазол ⇐ ПредыдущаяСтр 3 из 3
5. Практичні завдання, які виконуються на занятті: 5.1. Ознайомитися із препаратами учбової колекції по темі, визначити їх приналежність до фармакологічної групи і показання до використання. 5.2. Обгрунтувати вибір препарата, його лікарську форму, дозування, концентрацію, шлях введення і виписати рецепт: 1. 1. Препарат для лікування інфекційних захворювань сечової системи, жовчних шляхів, вуха, горла, носа, бронхів. 2. Препарат для лікування ентероколітів. 3. Комбіновані препарати для лікування інфекційних захворювань сечостатевої системи, верхніх дихальних шляхів, легень. 4. Препарати для лікування інфекцій сечо-статевих шляхів. 5. Препарати для лікування менінгококкового сепсісу. 6. Препарати для лікування гонореї. 7. Препарати для лікування гострого циститу. 8. Препарати для лікування ускладнень, що викликані госпітальною інфекцією. 6. Матеріали для самоконтролю: 6.1. Завдання для самоконтролю:
Заповніть таблицю.
6.2. Задачі для самоконтролю (3-5): 1. Хіміотерапевтичний препарат з групи сульфаніламідних засобів, повільно всмоктується в травному каналі, при введенні всередину основна маса препарату відносно довго затримується в кишківнику і створює високу концентрацію, що визначає його ефективність при кишкових інфекціях. Малотоксичний, побічних явищ зазвичай не викликає. Добре комбінується з левоміцетином.Визначити препарат. Пояснити механізм дії.
2. Хіміотерапевтичний препарат з групи сульфаніламідних засобів, швидко всмоктується в травному каналі. Максимальна концентрація спостерігається протягом 3-6 г. Повільно виводиться з організму, можлива кумуляція. Підтримуюча доза 1 раз на добу забезпечує терапевтичну концентрацію. Побічні явища можуть бути стійкими, проте кристалурія спостерігається рідко. Визначити препарат. Пояснити механізм дії.
3. Хіміотерапевтичні засоби, що діють на стрептококи, стафілококи, диплококи, дифтерійну паличку, паличку сибірської виразки, кишкову групу бактерій, великі віруси. Механізм антимікробної дії - конкурентний антагонізм з параамінобензойною кислотою. Застосовується зовнішньо і всередину. Основні побічні явища: кристалурія, порушення, кровотворення, алергічні реакції. Визначити та перерахувати препарати. Пояснити механізм дії. 6.3. Тести для самоконтролю: 1. Хворий звернувся до лікаря з приводу болю у очах, сльозотечу, почервоніння кон юнктиви. Встановлено діагноз – кон юнктивіт и призначено лікування – сульфаніламідний препарат, що добре розчиняється у воді у та випускається в очних краплях. Визначити препарат. A. *Сульфацил-натрій B. Сульфален C. Сульфидиметоксин D. Сульгін E. Сульфапіридазин
2. Хворому на конюнктивіт приначений сульфаніламідний препарат, що добре розчиняється у воді. Визначити преппарат.
3.До лікаря звернувся хворий з приводу кон’юнктивіту. Лікар призначив сульфаніламідний препарат в очних краплях. Визначити препарат.
4.Хворому для лікування инфікованої рани застосован протимікробний препарат з групи сульфаніламідних препаратів. Визначити препарат.
5.Для лікування діареї інфекційного генезу хворому призначений сульфаніламідний препарат засіб. Визначити препарат.
6. Хворому 25 років із кишечною іефекцією призначений протимікробний препарат синтетичної природи, що погано всмоктується у травному каналі. Провідним у механізмі дії є конкуренція із ПАБК. Визначити препарат.
7.Хворий на бронхіт приймал сульфаніамідний препарат короткої дії, у зв язку із чим з явились болі у ділянці нирок, кристаурія. Визначити препарат.
8. Для лікування бронхіту хворому призначений протимікробний препарат. Лікар порадив запивати лужною водою таблетки з метою профілактики кристалурії. Визначити препарат.
9.Хворому на гострий бронхіт призначений протимікробний препарат тривалої дії синтетичної природи. У механізмі дії препарата провідним є конкуренція із параамінобензойною кислотою. Визначити препарат.
10.Для лікування інфекції верхніх дихальних шляхів хворому призначений протимікробний препарат із групи сульфаніламідів тривалої дії. Визначити препарат.
11.Хворому на бронхіт призначений синтетичний протимікробний засіб з групи сульфаніламідів, наприкінці лікування з’явилися болі у ділянці нирок,кристалурія. Який препарат приймал хворий?
12.Хворому на гострий бронхіт призначений синтетичний препарат, що випускається у таблетках, прийом препарата починається з ударної дози. Визначити групову належність.
13.Хворому з приводу малярії призначений сульфангіламідний препарат найтривалої дії. Витзначити препарат.
14.Дитині 12 років на бронхіт призначений комбінований сульфаніламідний препарат Визначити препарат.
15.Хворій 14 років встановлений діагноз гострий бронхіт. Пацінтка має непереносимість антибіотиків. Для лікування призначений комбінований синтетичний протимікробний препарат, до складу якого входить триметаприм. Визачити препарат.
16.Хворому на пієлонефрит призначено протимікробний препарат, що порушує тканинне дихання та інші біохімічні процеси в мікробній клітині та порушив структуру її оболонки. При прийманні препрата слід притримуватися дієти, виключити продукти, що містять тірамін. Визначити препарат.
17.Хворому для промивання інфікованої рани призначено препарат – похідне нітрофурану. Визначити препарат.
18.Хворому на цистит призначений протимікробний препарат – похідне нафтаридитну, що має широкий спектр дії. Визначити препарат.
19.Хворому з приводу інфекції сечовивідних шляхів призначений синтетичний препарат похідне оксихіноліна, що має бактеристатичну дію за рахунок селективного інгібирування синтезу бактериальної ДНК. Визначити препарат.
20.Для лікування інфекції сечовивідної системи призначений препарат – похідне хінолону – вузького спектру дії. Визначити препарат.
21.Хворому з інфекцією сечостатевої системи призначен препарат із групи синтетичних протимікробних засобів широкого спекту дії. Провідним у механізмі дії препарата є пригнічення суб’єдиниці А ДНК-гірази бактерій. Визначити групу протимікробних препаратів.
22.Хворому 30 років із урогенітальною інфекцією призначений протимікробний препарат синтетичної природи, що має широкий спектр дії, Провідним у механізмі дії препарату є інгібіруання ДНК-гірази. Визначити препарат.
23.Хворому на інфекційне захворювання урогенітальної системи призначений протимікрою\бний препарат похідне фторхінолону Виначити препарат.
24.Хворому 35 років з приводу інфекційного гінекологічного захворювання, збудники якого резистентні до антибіотиків, призначений синтетичний протимікробний препарат широкого спектру дії. Провідним у механізмі дії препарату є порушення клітинного ділення бактерій за рахунок інгібірування бактериальної ДНК-гірази. Визначити препарат.
25.Хворому з інфекційним захворюванням верхніх дихальних шляхів призначений препарат з протимікробною дією широкого спектру. У механізмі дії препарату провідним є вплив на ДНК-гіразу.
26.Хворому на генералізовану форму мікозу признічений найефективніший протигрибковий антибіотик. Визначити препарат.
27.Хворому признечений амфотерицин. Визначити збудників, що чутливі до цього препарату.
28.Хворому на системний мікоз призначений амфотерицин В. Що є провідним у механізмі дії препарату?
29.Хворому на системний мікоз призначений амфотерицин В. Визначити шлях введення препарату.
30.Хворому на епідермофітію призначений протигрибковийантибіотик вузького спектру дії (збудники дерматомікозів) для внутрішнього прмймання. Особливістью препарата є здатність добре всмоктуватися та накопичуватися у глибоких шарах шкіри та матриксу нігтів, прикореневій зоні волосся. Визначити препарат.
31.Хворому на грибкове захворювання призначений гризеофульвін. Яка особливість фармакокінетики цього препарату? A. *Накопичується переважно у клітинах, що формують кератин (шкіра, нігті, волосся)
32.Хворому на грибкове захворювання призначений ністатин, визначити групу збудни\ків найбільш чутливих до цього препарату.
33.Хворому на пневмонію призначений антибіотик групи цефалоспоринів. Після приймання препарату розвився кандидамікоз, Визачити препарат, що дозволить попередити дисбактеріоз.
34.Хворому на пневмонію призначений для лікування антибіотик широкого спектру дії. Для профілактики дисбактеріозу призачений протигрибковий антибіотик у таблетках. Визначити препарат.
35.Хворому призначений протигрибковий препарат – антибіотик з приводу грибкового захворювання Визначити препарат.
36.Хворому на системний мікоз призначений протимікозний препарат у таблетках. Препарат порушує біосинтез ергостеролів та фофоліпідів , що необхідні для утворення клітинної мембрани грибів. Визначити препарат.
37.Хворому, що страждає на урогенітальний кандидоз, призначений протигрибковий препарат. Препарат також володіє протимікробним ефектом. Визначити препарат.
38.Хворому на грибков езахворювання призначений протигрибковий препарат синтетичної природи, що має вузький спектр дії. У механізмі дії провідним є здатність препарату подавляти синтез стеринів у клітінній мембрані грибків. Визначити препарат.
39.Хворому, що страждає глибоким системним мікозом призначений протигрибковий препарат похідне імідазолу. Визначити препарат.
40.Хворому на дерматомікоз призначено протигрибковий препарат. Визначити препарат, що застосовують місцево при дерматомікозах.
41.Хворому з непереносимістю антибіотиків для лікування пневмонії призначений ко-тримоксазол. Через декілька днів у хворого розвинувся гемоліз еритроцитів. Недостатність якого фермента в організмі хворого сприяла розвитку ціього побічного ефекта?
42.За даними бактеріоскопії мазку з уретри у хворого виявлено гонорею. Враховуючи, що препаратами вибору для лікування гонореї є фторхінолони, хворому необхідно призначити:
43.Больному необходимо назначить химиотерапевтическое средство с широким спектром действия из группы фторхинолонов. Укажите этот препарат:
44.В результаті тривалого застосування антибіотиків широкого спектру дії розвинувся кандидомікоз кишечнику. Що призначити для його лікування?
45.У хворого, який тривалий час приймав тетрациклін, виник кандидоз слизових оболонок. Який лікарський препарат слід призначити для його лікування?
46.В клініку поступила дитина, на слизовій оболонці щік, піднебіння і язика якої виявлено точковий наліт білого та жовтуватого кольору, зумовлений Candida albicans. Який із перелічених лікарських препаратів використовується для лікування кандидозу?
Література.
Список ОСНОВНОЇ літератури 1. Фармакологія. Підручник для студентів медичних факультетів / Чекман І.С., Горчакова Н.О.. Казак Л.І. та ін. / Видання 2-ге. – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784 с. 2. Chekman I.S., Gorchakova N.O. Panchenko N.I., Вekh P.O. Pharmacology. – Vinnytsa: Nova Knyga Publishers, 2006. – 384 p. 3. Бертрам Г., Катцунг. Базисная и клиническая фармакология: в 2 томах – Москва.-Санкт-Петербург, Бипом – Невський діалект, 2003- 612с; 670 с 4. Дроговоз С.М., Страшний В.В., Фармакологія на допомогу лікарю, провізору, студенту: Підручник довідник, 2002 -480 с. 5. Дроговоз С.М. Фармакология на допомогу лікарю, провізору, студенту. – Х.: ВЦ ХАІ, 2006. – 480 с. 6. Люльман Х. Наглядная фармакология. – М.: Мир, 2008. – 383 с. 7. Машковский М.Д. Лекарственные средства: в 2 томах – Узд 14-е. М: Новая волна, 2000 8. Посібник для самостійної роботи студентів заочного відділення фармацевтичного факультету (дистанційна форма навчання) / Чекман І.С., Белєнічев І.Ф., Горчаова Н.О. та ін. – Запоріжжя: Запорізький державний медичний університет, 2009. – 154 с. 9. Скакун М.П., Посохова К.А. – Фармакологія – Тернополь:Укрмедкнига, 2003 -740 с 10. Фармакология – Сito! (Фармакология. Логика.): учебник для вузов / Под ред. С.М. Дроговоз. – Харьков: СИМ, 2007. – 236 с. 11. Фармакология спорта / Горчакова Н.А., Гудивок Я.С., Гунина Л.М. и др. – К.: Олимп л-ра, 2010. – 640 с. 12. Фармакологія. Підручник для студентів медичних факультетів / Чекман І.С., Горчакова Н.О., Казак Л.І. та ін. / Видання 3-е. – Вінниця: Нова книга, 2011. – 784 с. 13. Фармакологія: (Чекман І.С., Туманов В.А., Горчакова Н.О. та ін.): Вища школа, 2001 -518 с. 14. Чекман И.С. и сравт. Фармакология.Рецептура. Практические занятия. К. 000 Рада, 2003 – 832 с. 15. Чекман І.С., Бобирьов В.М., Горчакова Н.О. Фармакологія. Підручник для студентів стоматологічного факультету. – Вінниця: Нова книга, 2009. – 480 с. 16. Чекман І.С., Горчакова Н.О., Галенко-Ярошевський П.А. и др. Фармакология. Рецептура. Практические занятия: Учеб. для иностранных студентов / Под ред. И.С. Чекман. – К: ООО «Рада», 2009. – 832 с.
СПИСОК ДОДАТКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 1. Компендиум 2010 – лекарственные препараты / Под ред. В.Н. Коваленко, А.П. Викторов. – К.: МОРИОН, 2010. – 2240 с. 2. Чекман І.С. Нанофармакологія. – Київ: ПВП Задруга, 2011. – 424 с. 3. Чекман І.С., Вікторов О.П., Горчакова Н.О. та ін. Нестероїдні протизапальні препарати: ефективність, доступність, прийнятість для пацієнта. Фармаконагляд за безпекою застосування. – Київ: Поліграф плюс, 2011. – 118 с. 4. Побічні реакції серцево-судинних засобів: навч. посіб. / Чекман І.С., Вікторов О.П., Горчакова Н.О. та ін. – Київ-Запоріжжя-Харків: Вид-во ЗДМУ, 2010. – 88 с. 5. Фармакологія та клінічна фармакологія. Ч. 1. Побічна дія лікарських засобів та фармакологічний нагляд за безпекою застосування ліків в Україні / Чекман І.С., Вікторов О.П., Мазур І.А., Белєнічев І.Ф., Горчакова Н.О. та ін. – Запоріжжя-Київ: Вид-во ЗДМУ, 2007. – 77 с. 6. Фармакология / Под ред. Р.Н. Аляутдинова. – 4-е изд. испр. – М.: ГЭОТАР, 2010. – 692 с. 7. Харкевич Д.А. Фармакология. Учебник для вузов. – М.: ГЭОТАР, 2010. – 836 с. 8. Основи фармакології з рецептурою: підручник / М.П. Скакун, К.А. Посохова. – Тернопіль: Укр. мед. книга, 2004. – 604 с. 9. Клінічна фармакологія: підручник / За ред. О.Я. Бабака, О.М. Біловола, І.С. Чекмана. – К.: Медицина, 2008. – 768 с. 10. Катцунг Б.Г. Базисная и клиническая фармакология в 2-х томах. – М., Спб.: Бином, Диалект. Т. 1., 2006. – 611 с., Т. 2, 2007. – 648 с. 11. Клінічна фармакологія: підручник у 2-х томах / Під ред. І.А. Зупанця. – Харків: НФАУ. Золоті сторінки, 2007. – Т. 1. – 312 с., Т. 2. – 348 с. 12. Клиническая фармакология / Под ред В.Г.Кукес – М: Изд. Дом Гэотар-мед, 2004 – 944 с 13. Михайлов И.Б Клиническая фармакология; изд-во Фолиант, 2002 520 с. 14. Рецептурный справочник врача. 8-е изд., переработанное и дополненное / Под ред. проф. И.С.Чекмана, доц И.Ф.Поляковой – К: Здоров’я 2003 – 1194 с. 15. Метелица В.И. Справочник кардиолога по клинической фармакологи сердечно-сосудистых средств. М.Медицина, 2000 – 926 с 16. Скакун М.П. Фармакологічна термінологія. Укрмедкнига, 2002-208 с 17. Бен. Клиническая фармакология – М: Бипом, 2004. – 104 с. 18. Клиническая фармакология и фармакотерапия /Ю.В.Белоусов, В.С.Моисеев, В.К.Лепахин – М: Универсум паблишик 1997 – 530 с. 19. Маркевич Д.А. Фармакология.- М: Гэотар-мед, 2004 – 728 с.
|