КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Господарювання.Тема: Інноваційна політика фірми. План. 1. Інноваційна політика фірми у плановій та ринковій системах господарювання. 2. Механізм формування інноваційної політики підприємства.
1. Інноваційна політика фірми у плановій та ринковій системах господарювання. Інновація — це основа економічного розвитку системи. Це положення справедливе для систем різних рівнів, до яких належать як і суспільство в цілому, окремі держави й їхні провідні галузі, так і підприємства. Аби інновації були ефективними вони мусять бути керованими, і саме вони є прерогативою інноваційної політики. На рівні держави розробляється державна інноваційна політика, На рівні фірми (підприємства) розробляється інноваційна політика підприємства, що являє собою визначення керівництвом підприємства та його науково-технічними підрозділами мети інноваційної стратегії й механізмів підтримки приоритетних інноваційних, програм і проектів підприємства.
Таблиця №1. Інноваційна політика підприємства у плановій та ринковій системі господарювання
У загальному вигляді причини введення інновацій можна поділити на дві основні групи: • прибуток підприємства знижується — у цьому разі за рахунок • прибуток підприємства перебуває на запланованому рівні — під за рахунок введення інновації. Система взаємовідносин «ринок – підприємство - інновації»
Провідні позиції на ринку належать підприємствам, в основу діяльності яких покладено інноваційну технологію. Існують такі ознаки технологічного ефективного підприємства: 1. Зміна стратегічної мети й розвиток засобів її досягнення відповідно до вимог НТП. 2. Намагання зберегти завойовані позиції на конкретних сегментах 3. Досить часте використання матричної структури управління. 4. Широке залучення своїх постачальників до розробки нової продукції й технології. 5. Зміна акцентів у конкурентній боротьбі. Поява глобальних ринків і, відповідно, глобальної конкуренції. 6. Готовність до сприйняття зовнішніх змін і контакту з фірмами-конкурентами. 7. Наявність, як правило, власної науково-дослідної бази. Технологічно ефективне підприємство виділяє 13% коштів від власних 8. Паралельність розробки продукту з дослідженням його ринкового потенціалу. 9. Наявність кадрів, здатних вирішувати перспективні проблеми. 10. Обмін досвідченими фахівцями між групами досліджень та науково-технічних розробок.
|