Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПримiщення для зберігання майна та техніки
Читайте также:
  1. IV. ВИМОГИ ДО ЗБЕРІГАННЯ ВАКЦИН, АНАТОКСИНІВ ТА АЛЕРГЕНУ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО
  2. V. Вимоги техніки безпеки в аварійних ситуаціях
  3. Аналітичний та синтетичний облік спецмайна
  4. В) підготовці документів для передачі їх на зберігання до державного нотаріального архіву.!!!!!!!
  5. Види зберігання і методи консервації бронетанкового озброєння і техніки (БТОТ).
  6. Вимоги до стану машин, підлягаючих постановці на зберігання
  7. Відповідальність за завантаження, розташування та кріплення озброєння і техніки, а також за посадку особового складу покладається на начальника військового ешелону.
  8. ДОВГОЧАСНЕ ЗБЕРІГАННЯ
  9. Документальне оформлення надходження і вибуття спецмайна
  10. Заготівля, зберігання грубих кормів. Скиртування

2.19.1. Для зберігання всіх видів матерiально-технiчних засобів організуються самостійні склади i гаражi-стоянки або ізольовані відділення (секцiї-сховища) у складах, гаражах-стоянках майна поточного утримання.

Сховища мають бути сухими, захищеними від проникнення грунтових вод, атмосферних опадів i пилу. Слід передбачити звичайну (кватирки, вентиляційні труби i отвори) чи примусову вентиляцію.

Вентиляційні труби-вiддушини, кватирки обладнуються козирками, які запобігають проникненню всередину приміщення атмосферних опадів.

Дах, стіни, підлога, вікна i ворота (двері) необхідно постійно утримувати у належному стані. Ворота сховищ мають відчинятись назовні. Конструкція воріт повинна забезпечувати використання засобів механізації. Проходи до сховища навпроти вхідних воріт мають бути не менші за ширину воріт.

Пороги воріт, які запобігають затіканню поверхневих вод, перевищують рівень помостів навколо них. Ворота мають захисні легкознімнi козирки.

Зовнішні ворота (двері) обладнуються надійними запірними пристосуваннями.

Пiдлога сховищ повинна витримувати навантаження, яке створюється майном i автоспецтехнiкою, а також мати поверхню, стійку до утворення піску, пилу i зручну для прибирання.

Стiни i стеля приміщень мають бути побілені чи пофарбовані у світлі тони.

Вiкна сховищ захищаються залізними гратами i мають забезпечувати сховище достатнім природним освітленням для проведення робіт у денний час.

2.19.2. Усі складські приміщення обладнуються охоронно-пожежною сигналізацією з виведенням на пульт черговому в караульне приміщення.

2.19.3. У сховищах має бути електричне освітлення. Рубильники знаходяться з зовнішньої сторони приміщень у металевих шафах, які зачиняються.

Електропроводка у сховищах утримується у належному стані відповідно до ПУЭ i норм для складських приміщень.

Пiсля закінчення робіт електромережа освітлення має бути вiдключена.

2.19.4. При відсутності електромережі необхідно користуватися акумуляторними електричними ліхтарями. Користування в сховищах гасовими лампами, факелами, свічками та іншими приладами освітлення з відкритим полум'ям забороняється.

2.19.5. Для зручності роботи сховища мають бути відповідним чином обладнані i забезпечені необхідним інвентарем, а саме:- шафами, настилами, стелажами, підкладками, підставками для розміщення майна;

- столами i табуретками для проведення робіт з перевірки i огляду майна;

- інструментом для розпакування i упакування майна;

- інструментом i пристосуваннями для робіт з консервації i технічного обслуговування техніки та ПТО;

- вимірювальними приладами: психрометром, термометром;

- інвентарем для прибирання приміщення i робочих місць.

2.19.6. Стелажі, розміщені в сховищах, мають відповідати розмірам i виду майна, що зберігається, витримувати повне навантаження i не давати при цьому перекосів i осiдання, легко переноситись i розбиратися.

Стелажі в сховищах розміщують з урахуванням найкращого використання площі, природного освітлення i нагляду за майном.

Як правило, стелажі установлюються на відстані 0,6-0,7 м від стін i не менше 0,8-1,2 м один від одного так, щоб вікна приходились на середину проходів. Центральний прохід між стелажами має бути не менше 1,6 м. Висота i довжина стелажів визначається габаритами сховища. Нижня полиця стелажа має бути над підлогою на висоті 0,25-0,4 м.

2.19.7. Сховища мають постійно утримуватись у чистоті i підтримуватись у справному стані, для цього необхідно своєчасно i регулярно проводити прибирання сховищ, проводити попереджувальні заходи проти їх псування i ушкодження; своєчасно проводити ремонт.Прибирання робочих місць у сховищах проводиться щоразу після закінчення робіт, а загальне прибирання - не менше одного разу на місяць.

2.19.8. Сніг з дахів сховищ необхідно систематично скидати, особливо у відлигу i після великих снігопадів. З приходом відлиги дахи сховищ слід повністю очистити від снігу, а водостічні труби, жолоби - від льоду, щоб створити вільний стік води. Печі та інші опалювальні прилади в сховищах, які опалюються, а також електропроводку належить періодично оглядати. Після закінчення опалювального сезону топки печей пломбуються.

2.19.9. На час капітального ремонту сховище звільнюється від майна. Звичайний ремонт проводиться без звільнення сховища від майна.

2.19.10. Категорично забороняється проводити роботи у сховищах із застосуванням відкритого вогню.

2.19.11. Режим температури i вологості у сховищах підтримується за допомогою своєчасного i правильного провітрювання приміщення, а в сховищах, які опалюються, крім того, за допомогою роботи печей i опалювальних приладів.

Провітрювання здійснюється шляхом відчинення дверей, вентиляційних труб i отворів, зазвичай, в суху, ясну i тиху погоду, при відносній вологості, що дорівнює відносній вологості зовнішнього повітря чи вища за неї.

При короткочасному провітрюванні взимку i ранньою весною відчиняються вікна, які знаходяться з одного боку сховища. В теплу пору року для провітрювання відчиняються всі двері, вікна i вентиляційні труби.Щойно побудовані сховища впродовж перших двох років експлуатації вимагають посиленого провітрювання для знищення зайвої вологості.

Провітрювання сховищ не допускається:

- у разі туману, диму від лісових i торф’яних пожеж, грози, дощу та снігопаду;

- при вітрі зі швидкістю більше 7 м/с;

- при температурі ззовні вище +300С та нижче -100С.

2.19.12. На території складу необхідно мати пожежне водоймище i пожежний гідрант. Бiля кожного сховища мають стояти ящики з піском i лопатами, а у літній час, крім того, - бочки з водою.

Водоймище чи резервуари розміщуються від об’єктів, що обслуговуються, на відстані не більше 200 м при використанні автонасосів i не більше 150 м у разі застосування мотопомп.

Під’їзд до водоймища має забезпечувати під’їзд пожежних автомашин у будь-яку пору року.

2.19.13. Бiля кожного об'єкта встановлюються протипожежні щити. На щиті мають бути розміщені:

- вогнегасники (2 шт.);

- лопати (2 шт.);

- ломи (2 шт.);

- сокири (2 шт.);

- багри (1 шт.);

- відра (2 шт.).

2.19.14. Вогнегасники встановлюються в середині сховища з розрахунку один вогнегасник на кожні 200 кв.м площі сховища, але не менше одного на сховище. Крiм того, на кожній автомашині в зручному місці закріплюються штатні вогнегасники.


Дата добавления: 2015-08-05; просмотров: 5; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты