Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Дати характеристику економіко-географічного положення Великобританії
 

Країна розташована на Британських островах у північно-західних берегів континентальної Європи, традиційно називається Великою Британією, а за назвою історичної частини - Англією. Офіційно ж вона іменується Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

 

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ

Великобританія - парламентська монархія. Конституції тут немає, її законодавство грунтується на багатовікових конституційних звичаях і прецеденти, тобто парламентарі дивляться, як колись було вирішене аналогічний випадок. Формально країною править монарх (з 1952 року - Королева Єлизавета II), але фактично вищий законодавчий орган - парламент, який включає в себе королеву, палату громад і палату лордів. Палата громад є загальнонаціональні збори, обирається раз на п'ять років. Палата лордів - аристократи, принци крові, спадкові пери ... Палата лордів має право затримати законопроект (не фінансовий) на строк до одного року. Фінансові законопроекти перетворюються в закони при проходженні палати громад та підписання королевою. Зазвичай вона не перешкоджає роботі палати лордів і взагалі не втручається в державні справи.

 

РЕЛЬЄФ

Природним особливостям Великобританія багато в чому схожа з сусідніми країнами Західної Європи. Це не дивно, оскільки Британські острови, розташовані в межах шельфу, відділилися від материка лише в недавнє геологічний час. Берегова лінія Північного моря і Ла-Маншу прийняла обриси, близькі до сучасних, лише кілька тисяч років тому.

Острівне положення Великобританії, близькість теплого Північно-ат-лантіческого течії, сильна розчленованість берегової лінії тим не менше наклали певний відбиток на природу цієї країни. Це виявляється в перевазі помірних температур, підвищеному зволоженні, незвичайне великій кількості поверхневих вод, поширення широколистяних лісів і вересових пусток.

В основі гір у межах всієї Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу покояться ніжнепалеозойскіе складчасті структури, а на півдні Уельсу і на півдні Корнуоллі - герцинського. Ці стародавні гірничі споруди тривалий час піддавалися інтенсивному розмиву і руйнування, що призвело до вирівнювання їх поверхні. У альпійську епоху підняття сприяли відродженню середньовисотних гір Великобританії, причому за рахунок нерівномірності цих піднять західні частини гір виявилися значно вище східних.

 

КОРИСНІ КОПАЛИНИ

У цілому рівнинні райони Англії здавна широко використовувалися для заселення та сільськогосподарського освоєння. Дещо пізніше стали освоюватися гірські райони, де важливим стимулом для цього послужили спочатку багаті пасовищні угіддя, а згодом - мінеральні ресурси. У ході складної геологічної історії островів в їхніх надрах утворилися різноманітні корисні копалини. Там знайдено майже всі відомі мінерали, крім алмазів.

 

КЛІМАТ

Океанічний характер клімату Великобританії позначається в перевазі нестійкої погоди з рвучкими вітрами і густими туманами протягом усього року. Зими дуже вологі і незвично м'які, з різкою аномалією температур (близько 12-15 градусів) в порівнянні з середньо широтними показниками.

Висновок:Зараз Великобританія - високорозвинену державу, один з провідних світових держав. За обсягом промислового виробництва вона займає п'яте місце в світі після США, Японії, Німеччини та Франції. Але це ще не узяв. У Британії ведуться видобуток корисних копалин, розробка нових способів видобутку останніх. Завдяки тому, що Британія - це острівна держава, вона і на сьогодні залишається однією з найбільших морських держав.

Завдяки своєму ЕГП, у Великобританії ще є варіанти розвитку. Ця країна може тільки розвиватися і покращувати своє становище у світі.

 

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 69; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты