КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Технологічні показники парових турбін
Парові і газові турбіни є складовою частиною ПТУ і ГТУ і їх характеристики суттєво впливають на техніко-економічні показники, що характеризують роботу всієї установки. Робота турбін у складі ПТУ і ГТУ визначається відповідними показниками, внесеними в їх паспортні дані. До основних показників належать: номінальна і максимальна потужність, номінальний тиск і температура робочого тіла на вході в турбіну, питомі витрати і коефіцієнт корисної дії. Крім цього, є інші параметри, які контролюють у процесі роботи турбіни, щоб підтримати її техніко-економічні показники в номінальному (паспортному) режимі. Розглянемо основні характеристики парових турбін.
Номінальні початкові параметри пари – номінальний тиск і номінальна температура пари перед стопорним клапаном турбіни.
Температура пари після проміжного перегріву – початкова температура пари перед циліндром середнього тиску.
Температура живильної води після регенеративного підігріву – температура за останнім по ходу води регенеративним підігрівником.
Номінальна температура охолоджувальної води – температура охолоджувальної води на вході в конденсатор, при якій завод-виробник гарантує значення питомої витрати теплоти і витрату пари на турбіну.
Номінальний відбір – найбільша кількість пари відбору за одиницю часу для номінальної потужності турбіни і рівня інших параметрів в межах допуску, обумовленого відповідним стандартом.
Номінальна потужність конденсаційної турбіни – найбільша потужність на клемах генератора, яку турбіна має довгостроково розвивати при номінальних значеннях усіх інших основних параметрів і відборах пари на постійні власні потреби енергоустановки.
Номінальна потужність теплофікаційної турбіни і турбіни з протитиском – найбільша потужність на клемах генератора, яку турбіна має довгостроково розвивати при номінальних значеннях основних параметрів.
Максимальна потужність конденсаційних турбін (К) – потужність, якої досягають з максимальною витратою пари через стопорні клапани і
Максимальна потужність теплофікаційної турбіни і турбіни з протитиском – найбільша потужність на клемах генератора, яку турбіна має довгостроково розвивати з витратами пари у визначених співвідношеннях тисків Турбіни мають допускати тривалу роботу з відхиленнями початкових параметрів свіжої пари і температури проміжного перегріву пари від номінальних значень у заданих межах. Економічність турбін характеризується ККД, що показує, яка частка підведеної теплоти перетворюється на механічну роботу. Ступінь удосконалення турбіни визначається порівнянням її ККД з ККД ідеальної турбіни, яка не має внутрішньої втрати теплоти на тертя тощо. Контрольні запитання
1. Характеристика і принцип роботи ПТУ. 2. Характеристика і принцип роботи ГТУ. 3. Особливості роботи установок. 4. Типи паротурбінних і комбінованих установок. 5. Загальна схема і термодинамічний цикл ПТУ. 6. Класифікація, параметри і типові цикли паротурбінних установок. 7. Схеми і термодинамічні цикли газотурбінних установок. 8. Особливості парогазових і газопарових установок. 9. Технологічні показники паротурбінних установок.
|