Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Пільгові державні позики на будівництво та придбання житла.




Закон України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» від 05.02.1993 р. № 2998-ХІІ, Державна програма забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2002 р. № 1089, Указ Президента України від 29.03.2001 р. № 221 «Про додаткові заходи в реалізації молодіжної житлової політики» постанова Кабінету Міністрів України від 02.06.2000 р. № 885 «Про організацію житлового кредитування населення України», постанова Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 р. № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла».

Відповідно доПостанова КМУ „Про затвердження Положення про надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла” від 29 травня 2001 р. № 584 (зі змінами)право на отримання кредиту мають:

· сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;

· неповна сім’я, в якій мати або батько віком до 35 років мають неповнолітніх дітей;

· одиноким молодим громадянам віком до 28 років.

Кредит надається на термін до 30 років з дня укладення угоди під 3% річних.

Кредит надається за таких умов:

· перебування кандидата на обліку громадян, які потребують покращення житлових умов;

· підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

· внесення кандидатом авансу у розмірі 6% передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування на свій особистий рахунок, що відкривається регіональним відділенням Фонду (Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву) в банку-агенті.

Зазначену суму кандидат вносить двома частинами:

· на момент укладення кредитної угоди – не менш, ніж половину цієї суми, тобто 3%, а також кошти на страхування в період будівництва (реконструкції) житла;

· під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання в бюро технічної інвентаризації технічного паспорта з урахування фактичної площі збудованого (реконструйованого) житла – решту коштів.

Розмір кредиту на будівництво визначається регіональним відділенням Фонду, виходячи з норми 21 кв. м загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. м на сім'ю.

Розмір кредиту, що надається позичальнику для будівництва (реконструкції) індивідуального будинку та господарських приміщень у сільській місцевості, може бути збільшений на 30% суми, обчисленої відповідно до нормативної площі.

Пільги при кредитуванні:

· позичальник, який має одну дитину, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;

· позичальникові, який має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань за кредитом;

· позичальникові, який має трьох і більше дітей, - 50% суми зобов'язань за кредитом;

· якщо позичальник проживає у сільській місцевості, працює у галузі АПК, соціальній сфері села, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань за кредитом.

Фінансування здійснюється у безготівковій формі. Кредит погашається щоквартально до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Кредит надається регіональним відділенням Фонду на підставі кредитної угоди, до якої додається розрахунок розміру кредиту з визначенням першого внеску позичальника та суми коштів на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. За розпорядженням регіонального відділення Фонду органи Державного казначейства протягом 3-х банківських днів перераховують кошти з відповідного рахунка регіонального відділення Фонду на особистий рахунок позичальника у банку-агенті та повідомляють про це регіональне відділення Фонду.

 

Відповідно до Постанови КМУ „Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі” 05.10.1998; № 1597 (з змінами)

Кредитування фондами будівництва житла на селі є прямим, адресним (цільовим), зворотним і здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів фондів. Право одержання кредиту відповідно до цих Правил надається індивідуальному забудовникові тільки один раз. Користувачами кредитів за рахунок кредитних ресурсів фондів можуть бути громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також у сфері АПК.

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років з внесенням за користування ним плати у розмірі 3% річних. Позичальник, який на дату укладення кредитної угоди має трьох і більше неповнолітніх дітей, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом. Кредит індивідуальному забудовнику надається за умови постійного проживання або переселення на постійне місце проживання у сільську місцевість, а також підтвердження ним своєї платоспроможності.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості індивідуального житлового будинку загальною площею не більш, ніж 125 кв. м та надвірних підсобних приміщень і граничного розміру кредиту у сумі 50 тис. грн. Сума кредиту може змінюватися відповідно до змін вартості будівництва, що виникли за період будівництва. У зв'язку з цим виконуються додаткові розрахунки та в установленому порядку вносяться зміни до кредитної угоди.

Надання кредиту здійснюється на підставі кредитної угоди, що укладається після підтвердження права позичальника на його одержання та визначення суми кредиту. Кредит може надаватися позичальникові матеріальними ресурсами, необхідними для житлового будівництва, або коштами у безготівковій формі залежно від умов кредитної угоди.

Кредитна угода укладається на всю суму кредиту, яка видається частинами, поетапно (4 етапи) згідно з графіком будівництва:

1 етап – земляні роботи, спорудження фундаменту та цокольної частини будинку, гідроізоляційні роботи;

2 етап – спорудження поверхів будівлі, придбання та встановлення віконних і дверних блоків, спорудження даху;

3 етап – внутрішні опоряджувальні роботи, облаштування внутрішніх систем інженерного забезпечення, спорудження господарських будівель;

4 етап – зовнішні опоряджувальні роботи, зовнішні інженерні мережі, спорудження під'їздів та підходів.

 


Поделиться:

Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 71; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты