КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Тема 3. Київська держава в ІХ-Х ст.План 1. Соціально-економічні і політичні передумови утворення. Норманська теорія. 2. Внутрішня і зовнішня політика перших руських князів. 3. Розквіт Київської держави. Політичний устрій.
Тема 4. Київська держава в ХІ - на початку ХІІ ст. План 1. Ярослав Мудрий. Розпад Київської держави. Володимир Мономах. Відокремлення земель від Києва. 2. Боротьба населення південно-західної Русі проти монголо-татар. 3. Причини занепаду і місце Київської держави в історичній долі українського народу. Тема 5. Галицько-Волинська держава План 1. Посилення феодальної роздробленості Київської Русі та її наслідки для українських земель. Поневолення давньоруських земель монголо-татарськими завойовниками. 2. Піднесення та занепад Галицько-Волинської держави. Її місце в історії українського народу.
Тема 6. Українські землі в складі Литви та Польщі План 1. Перехід південно-західних земель Київської Русі до складу Великого князівства Литовського. 2. Зближення Литви та Польщі. Соціально-політичне положення українського народу в ХІV-ХVІ ст. Люблінська унія. Берестейські собори 1596 р. Релігійна полеміка і політична боротьба.
Тема 7. Виникнення козацтва. Запорозька Січ та її історична роль в житті українського народу План 1. Причини і джерела виникнення козацтва. 2. Заснування Запорозької Січі, її суспільно-адміністративний устрій та історичне значення для українського народу. 3. Козацько-селянські повстання кінця ХVІ-початку ХVІІ ст.
Тема 8. Національно-визвольна війна українського народу під проводом Б.Хмельницького. Переяславська угода План 1. Причини, характер, рушійні сили, періодизація Визвольної війни. 2. Хід та основні події війни. Утворення гетьманської держави. 3. Відносини України з Московською державою в ході Визвольної війни. 4. Російсько-українська війна з Польщею 1654-1656 рр. Союз України, Швеції й Семигорода проти Польщі
Тема 9. Боротьба українського народу за політичну єдність і національну державність у другій половині ХVІІ ст. Руїна План 1. Гетьманство І.Виговського. Гадяцька унія. 2. Юрій Хмельницький. Поділ України на Лівобережну і Правобережну. 3. Політика лівобережних гетьманів. Порушення Переяславської угоди царським урядом і поступове обмеження української автономії. 4. П.Дорошенко. Боротьба за Правобережну Україну між Московською державою, Річчю Посполитою і Туреччиною.
Тема 10. Становище України в першій половні ХVІІІ ст. План 1. Становище українського народу напередодні та на початку російсько-швецької війни 1700-1721 рр. Похід Карла ХІІ на Україну. Укладення швецько-українського союзу. Полтавська битва. 2. Політика російського уряду щодо України після Полтавської битви. Обмеження гетьманського управління та перше скасування гетьманщини.
|