КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Показники діяльності підприємства
Визначивши комбінацію продажів, знайдіть точку беззбитковості для підприємства в цілому і для кожного виробу.
2. Підприємство виготовляє один вид продукції. Відповідно до річного кошторису сукупні постійні витрати склали 420 000 грн., а змінні - 16 грн/од. Ціна реалізації дорівнює 50 грн/од., у звітному періоді підприємство отримало операційний прибуток у розмірі 600 000 грн. Такий рівень прибутку керівництво вважає неприйнятним і розглядає дві альтернативних пропозиції: а) знизити ціну на 20%, що дозволить збільшити обсяг реалізації на 8%; б) підвищити ціну на 16%, при цьому обсяг реалізації скоротиться на 12%. Визначивши розмір річного прибутку при кожному з варіантів, виберіть найкращу пропозицію.
3. Підприємства «Альфа» і «Бета» випускають одну й ту саму продукцію за однаковою ціною. Обидва підприємства одержали однаковий дохід від реалізації в розмірі 300 000 грн. і чистий прибуток у розмірі 10% виручки. Однак підприємства мають різну структуру витрат. Для фірми «Альфа» змінні витрати складають 65% виручки, а постійні — тільки 25% виручки, для фірми «Бета»: змінні витрати — 25%, а постійні — 65% виручки. Необхідно охарактеризувати динаміку прибутковості фірм «Альфа» і «Бета» при тенденціях скорочення і розширення ринку збуту, а також на основі розрахунку фактора операційного важеля зробити прогноз щодо змін прибутку кожної фірми при збільшенні обсягу реалізації на 10%.
4. У минулому році підприємство реалізувало 300 000 одиниць продукції за ціною 50 грн за одиницю. При цьому змінні витрати на одиницю склали 20 грн., а постійні 2 300 000 грн за звітний період. У поточному році був збільшений обсяг реалізації на 10%, що потребувало додаткових витрат на проведення рекламної акції в мас-медіа в розмірі 80 000 грн і збільшення зарплати адміністративному персоналу на 250 000 грн. Змінні витрати зросли прямо пропорційно обсягу реалізації, Розрахуйте показники маржинального доходу, запасу міцності, коефіцієнти маржинального доходу і запасу міцності за минулий і поточний роки; визначте диференціальний прибуток і дайте змінам, що відбулися.
Запитання для самоконтролю за темою 1. Головна мета та методи аналізу взаємозв’язку “витрати-обсяг–прибуток”. 2. Крапка беззбитковості. Формули розрахунку. 3. Розрахунок крапки беззбитковості за допомогою рівняння. 4. Розрахунок крапки беззбитковості за допомогою маржинального доходу. 5. Визначення обсягу реалізації для отримання прибутку. 6. Визначення суми прибутку за умов фіксованого обсягу реалізації. 7. Показник запасу міцності та його використання. 8. Графічний аналіз взаємозв’язку “витрати-обсяг–прибуток”. 9. Показник операційного важеля його обчислення та використання. 10. Взаємозв’язок „витрати – обсяг - прибуток” в умовах виробництва декількох видів продукції. Комбінація продажів. 11. Аналіз чутливості прибутку до зміни витрат, ціни та обсягів реалізації. 12. Припущення, на яких базується аналіз взаємозв’язку „витрати-обсяг-прибуток”. 13. Поняття „релевантний діапазон”.
|