Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаЗаходи та засоби захисту робітників і службовців на хімічно небезпечному об’єкті в разі виникнення аварії.
Читайте также:
  1. V. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИХ І СПОРТИВНИХ СТРІЛЬБ
  2. Агресивність дітей дошкільного та шкільного віку. Причини формування та засоби подолання
  3. Адміністративна відповідальність державних службовців
  4. Алкілуючі засоби
  5. Анестезуючі засоби загальної дії
  6. Антиадренергічні засоби, гангліоблокатори
  7. Антибактеріальні засоби для топічного застосування
  8. Антибактеріальні та антисептичні засоби
  9. Антигестагені засоби
  10. Антигістамінні засоби для місцевого застосування

За аварії з викидом НХР, наслідки якої виходять за межі підприємства, черговий диспетчер негайно сповіщає чергові зміни аварійних служб (газо рятівної, протипожежної, медичної), штаб ЦО міста (району), а також керівників підприємств, установ і організацій відповідно із заздалегідь розробленою схемою оповіщення, текстом звернення, який передається після сигналу «Увага Всім» із включенням об’єктових електричних сирен.

Для захисту робітників і службовців на хімічно небезпечному об’єкті використовуються промислові протигази або респіратори спеціального призначення типу РПГ-67, РУ-60, а також захисні споруди, які обладнані ІІІ режимом вентиляції. Люди, які знаходяться в житловому секторі, в будинках, повинні зачинити вікна й кватирки, вимкнути опалювальні прилади, загасити вогонь у печах, надіти протигази а підручні засоби захисту шкіри й швидко вийти із зони хімічного зараження.

Напрямок виходу населення, як правило, указують представники органів ЦО або міліції. У будь-якому разі виходити треба перпендикулярно до напрямку руху зараженого повітря, бажано на підвищену й добре провітрювану ділянку місцевості.

За відсутності протигазів під час виходу із зони зараження необхідно періодично затримувати на кілька секунд дихання, для захисту органів дихання використовувати тканини, змочені водою, та ватні частини одягу. Завдяки цьому значно знижується кількість повітря, що потрапляє до легенів, а відповідно зменшується ступінь ураження.

Після виходу із зони зараження люди, які отримали незначне ураження (кашель, нудота), повинні вернутись до медичних установ для отримання необхідної допомоги.

Про усунення небезпеки ураження населення сповіщають органи ЦО. У всякому разі вхід у житлові й виробничі будинки дозволяється тільки після контрольної перевірки вміст НХР у повітрі приміщень.

Висновки:

Оскільки населений пункт попадає в зону хімічного зараження, тривалість вражаючої дії хлору становить 22 год, час підходу хмари зараженого повітря – 1.8 хв, то слід терміново оповістити мешканців населеного пункту про необхідність негайно одягнути протигази (при відсутності їх - ватно-марлеві пов'язки) і евакуюватись у напрямку, перпендикулярному до руху хмари зараженого повітря.4 КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Обгрунтуйте вплив на вражаючі дії НХР, топографічних особливостей місцевості.

2. Дайте характеристику стану приземного шару повітря - Інверсія, Ізотермія, Конвекція.

3. Які об’єкти можна віднести до вибухонебезпечних?

4. На який термін часу здійснюється аварійне прогнозування?

5. Назвіть у якому випадку приймається методика розлив "вільно", а в якому випадку розлив "у піддон".

 


Дата добавления: 2015-09-13; просмотров: 9; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.011 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты