КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Завдання 2. 1. Відобразити в обліку господарські операції з уцінки запасів (ситуація 1).Що необхідно зробити: 1. Відобразити в обліку господарські операції з уцінки запасів (ситуація 1). 2. Відобразити в обліку господарські операції з дооцінки запасів (ситуація 2). 3. За результатами інвентаризації визначити розмір збитків від нестачі матеріалів на складі. Відобразити в обліку операції з нарахування та відшкодування виявленої нестачі. (ситуація 3).
Матеріал для виконання завдання
Ситуація 1. У зв’язку з незадовільними умовами зберігання сировини на складі вони втратили частину своєї вартості. Тому на дату складання балансу підприємство здійснило уцінку цієї сировини до чистої вартості реалізації згідно з П(С)БО 9 „Запаси” Вартість сировини до уцінки 2600 грн., після уцінки – 1900 грн.
Ситуація 2. На підприємстві з пошиття одягу в минулому звітному періоді уцінили готовий одяг у зв’язку із змінами в моді. Вартість готового одягу до уцінки 18000 грн., після уцінки – 15000 грн. У цьому звітному періоді ринкова вартість даного одягу виросла з 15000 грн. до 17000 грн. Підприємство провело дооцінку готового одягу.
Ситуація3. Під час інвентаризації на складі виявлено: 1. Нестача сировини „А” за первісною вартістю складає 700 грн., в тому числі в межах природного убутку в процесі збереження – 50 грн., з вини матеріально-відповідальної особи – 650 грн. 2. Надлишок сировини „Б” за первісною вартістю складає 50 грн. 3. Матеріально-відповідальна особа повністю відшкодувала завдані збитки шляхом внесення коштів в кусу підприємства. Примітка: Індекс інфляції в місяці виявлення нестачі (І інф.) – 1,2.
Контрольні питання 1. Яким національним П(С)БО регламентовано методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про запаси? 2. Які критерії визнання запасів активами? 3. Яка класифікація запасів? 4. Назвіть складові первісної оцінки запасів, придбаних за плату? 5. Як оцінюються запаси на дату складання балансу? 6. Як відображається в бухгалтерському обліку уцінка запасів до чистої вартості реалізації? 7. Які методи оцінки використовуються при вибутті запасів? 8. Дайте характеристику рахунків для обліку запасів за їх економічним змістом, призначенням та структурою. 9. Яка основна кореспонденція рахунків з надходження запасів? 10. Яка основна кореспонденція рахунків з вибуття запасів? 11. Як відображаються в бухгалтерському обліку результати інвентаризації? 12. Які особливості обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів?
Тема 5. Облік основних засобів та інших необоротних матеріальних активів Практичні заняття ( 10 годин)
|