Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаПрирода чоловіка і жінки
Читайте также:
  1. Автономная область и автономный округ, их юр. природа как национально-государственных субъектов РФ.
  2. Билет. Издержки производства. Понятие .Природа
  3. В39. Государственная территория: понятие, состав, юридическая природа. Государственные границы.
  4. Вирусы, их природа, происхождение. Методы культивирования вирусов.
  5. ВОПРОС 1. Нотариат: понятие и правовая природа.
  6. Двойственная природа радио- и телевизионной речи: социальная и личностная ориентированность
  7. Двойственная природа социального пространства и социальных позиций
  8. Изменчивая природа анализа
  9. Квантова природа випромінювання. Теплове випромінювання
  10. Конституционный статус гражданина России, его структура. Юр. природа основных прав, свобод и обязанностей граждан (механизм их реализации).

Природа чоловіків - більше діяти в зовнішньому світі, трудитися на благо суспільства, брати активну участь у соціальних справах. Природа жінки - домохазяйка, мати, яка піклується про своїх дітей, створює затишок в будинку, надихаюча чоловіка на благодійність. Природа або дхарма жінок - нести мир. Ні в якому разі жінка не повинна розпалювати конфліктні ситуації, це суперечить її призначенню. У ведичні часи хлопчиків і дівчаток виховували окремо і вчили зовсім різним наукам. Дівчаток вчили жіночим наукам: шити, готувати, танцювати, співати, вивчати властивості квітів, рослин, ароматів, вивчати закони науки Васту - про те, як створити гармонійну обстановку в будинку, щоб вона сприяла духовному та матеріальному зростанню та підтриманню теплих сімейних взаємин. Хлопчиків навчали бути сильними, вчили захищати Батьківщину і сім'ю, брати на себе відповідальність, ставити мету і досягати її . Кожна дитина з дитинства знала свої обов'язки, знала, що сім'я - це святе, що вона створюється раз і назавжди. Дівчатка розуміли силу Цнотливості, тому берегли себе для майбутнього чоловіка, як і хлопчики дотримувалися целібату, що дозволяло їм приборкувати сексуальну енергію і направляти її в творче русло, досягаючи великих результатів у своїй діяльності. Зараз виховання змішане, дівчаток вчать чоловічим наукам, вчать ставити цілі і досягати їх, вчать бути професійними менеджерами, відповідальними працівниками, але не вчать бути Жінками, не вчать, як створити і зберегти сім'ю, як надихати чоловіка, як народити і виховати здорових і розумних дітей, як приймати те, що дає їй чоловік і бути вдячною. У нас абсолютно різна природа, різна психіка, наші тіла і рух енергії в тілі різні. Там де сильна жінка - чоловік слабкий, і де сильний чоловік - слабка жінка. Так Природа розпорядилася, Творець, щоб ми могли гармонійно доповнювати один одного.

У Ведах сказано: «Там, де високо шанують жінок, протегують боги» . Процвітання суспільства залежить від того, як в ньому ставляться до жінки. Яке ж становище жінки? У Махабхараті Бхішмадев дає махараджу Юдхіштхірі настанови з цього приводу. З цією важливою темою стикається і Ману в Ману-самхіті. Надзвичайно важливо, щоб кожна жінка мала любов і шанування. Бхішмадев стверджує: в будинку, в якому жіноча половина родини не зустрічає поваги, всяка діяльність стає даремною. Якщо жінки в сім'ї живуть в горі, то вимре рід цей і будинок цей буде зруйнований. Така караюча сила, що виникає, коли не поважають і ображають жінок. Жінки - богині процвітання. Саме вони є втіленням богині Макоші (інд. Лакшмі Деві ). Неповага до жінки є неповага до Макоші, яка надалі ніколи не обдарує такий будинок своїм благим поглядом.Доброчесність чоловіків залежить від жінок. Чоловіки залежать від жінок, так як всі добрі якості, якими вони володіють, були привиті їм саме жіночою половиною сім'ї - матір'ю, сестрою, дружиною. Отже, жінки варті того, щоб їх любили, обожнювали і поважали всі чоловіки. Припис Вед полягає в тому, що на всіх жінок, за винятком своєї дружини, чоловіки повинні дивитися як на матір. У ведичному суспільстві жінка є символом благоговіння, глибокої поваги і шанування. У гріхастга-ашрамі жінка привчає дітей до норм доброї поведінки. Таким чином, зростають благочестиві діти, забезпечується благочестиве населення, що сприяє становленню духовного, щасливого і процвітаючого людського суспільства. Чисті і благочестиві жінки здатні перетворити стан суспільства в гуну благості, що є платформою для духовного зростання. В іншому випадку в суспільстві запановує пекельне положення. Відсутність подібного ведичного світогляду є причиною безлічі бід в сучасному суспільстві. В ведичні часи предки знали основний принцип життя, знали в чому сила і особлива роль статей. Люди жили відповідно до своєї природи і жили в гармонії і з собою, і з іншими. Навчити сина бути Чоловіком, а дочку - Жінкою, було основним завданням батьків. Навчивши цьому, вони могли бути спокійні, що діти втілять задачу, заради якої народилися.Роль жінки в суспільстві особлива. На благочесті, чистоті і мудрості жінки трималося життя цілих держав. Вона була джерелом рівноваги в сім'ї та суспільстві. Розумність і розсудливість жінки - запорука того, що буде панувати мир. Жінка є джерелом спокою і щастя для всіх. Саме їй найлегше втілювати в життя якості, характерні для Душі: любов, доброту, милосердя - адже Душа має жіночу природу. Саме ці якості властиві дівчаткам від народження. І саме ці якості дають можливість людству жити в мирі та гармонії. Чоловіки повинні бути хранителями жінок та їх опорою, будучи благородними і сильними, що відповідає чоловічій природі Духа.

Народження в сім'ї дівчинки завжди було благословенням Небес. Саме слово <дівчинка > - зменшувальне від <діва>, що на санскриті (одній із стародавніх мов) означає <божественна> . Батьки знали, що з її народженням у сім'ю прийшла сама любов, радість. І сьогодні, в часи, коли майже втрачені знання про життя в гармонії і в щасті, дівчатка несвідомо з дитинства схильні проявляти свою божественну природу: вони більш слухняні ніж хлопчики, краще вчаться, намагаються створювати навколо себе красу і гармонію, дбайливі й добрі. Виховуючи дочку, батьки зверталися з нею завжди ласкаво і м'яко. Ні суворі покарання, ні різкі висловлювання на її адресу були неприпустимі. Завданням батьків було зберегти її чистоту і дати можливість максимально проявити і розвинути якості жіночого характеру. Адже це божественні якості, на яких тримається світ. Дівчинка, якій з дитинства привили всі необхідні вміння і допомогли розкрити якості жіночої природи, ставала берегинею щастя для всіх людей. Чистота і благочестя жінки здатні захистити не тільки її рід, а й все суспільство. Психічна сила представниць прекрасної статі у декілька разів перевищує психічну силу чоловіків. У цьому закон гармонії: чоловік сильніше на фізичному плані, жінка - на розумовому. Це означає, що думки жінки, її бажання, молитви і медитації впливають на навколишній світ сильніше. В Ведах сказано, що думка жінки прирівнюється до дії чоловіка. Здавна відомо, що дружина здатна захистити свого чоловіка, що перебуває в бою, однією своєю чистотою і вірністю йому. Її жіноча сила оточувала чоловіка непробивною захисною стіною. Такі чоловіки поверталися додому неушкодженими з будь-яких боїв: навіть якщо в нього летіли сотні стріл, вони просто пролітали повз ціль. Підсвідомо ми це розуміємо і сьогодні. Жінка дійсно має здатність підняти чоловіка до небувалих висот, якщо вона чиста і розумна. Стаючи матір'ю, жінка знаходила священний обов'язок і можливість творити майбутнє Землі: ростити тих, хто продовжуватиме життя на планеті далі. Жінка знала, що її діти будуть пророщувати ті зерна, які вона в них закладе. Так, однією з життєвих завдань кожної жінки споконвіку було: народити і виховати благочестивих дітей. До такої великої ролі прекрасну стать готували з дитинства. В кожній культурі існував список обов'язкових знань та вмінь , якими повинна володіти кожна жінка. Серед них : мистецтво нарядів, вміння грати на музичних інструментах, спів, танці, вміння малювати, розповідати казки, знання мов, уміння прикрашати оселю, і багато інших. На перший погляд може здатися - нісенітниця. Але, по суті, ці вміння - робота Душі, це творчість, творення, це здібності, що дозволяють гармонізувати життя людей, вносити в нього красу, радість, мир, що є суттю жіночої ролі.Усвідомлюючи важливість благополуччя сімейного життя, наші предки чітко визначали подружні обов'язки. За ведичним укладом жінка повинна виконувати такі обов'язки, які забезпечують сімейне щастя:

В Турботі - мати. У наш час більшість жінок ставляться до своїх чоловіків як до джерела свого матеріального добробуту та чуттєвої насолоди. Дружина повинна ставитися до чоловіка не по-споживацькому, а безкорисно - як мати, яка віддає всю себе своїй дитині, не прагнучи отримати що-небудь натомість.

Таким жінкам протегує богиня Макош, забезпечуючи їм сімейне щастя.

У праці - слуга. Таким жінкам протегує Матір Сва - богиня Сарасваті, благословляюча на віддане служіння чоловікові. У «Ману-самхіті» сказано, що жінці не можна давати свободу, але це не означає, що жінки повинні перебувати на становищі рабів. Вони скоріше подібні дітям, і якщо дітям не надають свободу, то це не означає, що до них ставляться, як до рабів. В даний час більшість людей, нехтують цими положеннями, вважаючи , що жінкам необхідно надати такі ж права , як і чоловікам: у жодній країні подібне положення не поліпшило стану суспільства. Насправді жінок слід опікати на кожному ступені їхнього життя. У дитинстві жінка повинна знаходитися під заступництвом батька, в молодості - чоловіка, а в старості - своїх дорослих синів. Однак сучасна цивілізація штучно створила нове уявлення про жінку як про незалежну істоту, і тому зараз звичаї більшості жінок перебувають не на високому рівні. Коли люди в своєму невіданні не визнають приписів, корисних для суспільства, не керуються досвідом мудреців - їх культура перебуває в жалюгідному стані. В ведичній культурі чоловік веде дружину так само, як батько веде за собою дітей, і, дивлячись по тому, як вона простувала за своїм вожатим, складався кармічний вирок її поведінці. Порушення цього статуту називалося проступком або злочином. Порушення законних звичаїв спокушає жінку з справжньої дороги і робить її безпутною.

Ведичні писання розрізняють 7 видів дружин ( починаючи з гіршої ) : та, яка подібна вбивці; та, яка подібна злодійці; та, яка подібна володарці; та, яка подібна матері; та, яка подібна сестрі; та, яка подібна другові; та, яка подібна слузі.

У стійкості - як земля. Як Земля стійко виконує своє призначення в підтримці життя, так і дружина за будь-яких обставин повинна бути доброзичливою і спокійною. Якщо жінка не проявляє гнітюче поганих схильностей, якщо вона розсудлива і не норовиста, цього цілком достатньо, щоб чоловік зважився зупинити на ній свій вибір. Він має дякувати долі, якщо виявить в дружині рідкісні обдарування і душевну чуйність, і не намагатися прискіпливо вишукувати недоліки. В жінці важлива лагідність, миролюбність, а доповнити ці якості зовнішньою витонченістю не так вже й мудро. Сама Мати Сира Земля допомагає жінкам в цьому служінні .

У красі - Лада - богиня вдачі, багатства, процвітання і краси. Дружина повинна завжди бути привабливою для чоловіка. На жаль, сучасні жінки вважають в порядку речей залишатися на очах у чоловіка неохайними і дратівливими, а збираючись у гості, вбиратися, прикрашатися і надягати личину веселої безтурботності, люб'язності і чарівності - виходить, що вона робить це не для чоловіка.

Люди , неглибоко знаючі Ведичну культуру Індії, часто дивуються некомунікабельності індійських жінок, які начебто зовсім не помічають присутності незнайомих чоловіків. Вони люблять красиво одягатися - для чоловіка. Піклуються про свою шкіру, волосся, надягають прикраси - для чоловіка. Вчаться співати і танцювати - для чоловіка. І якщо чоловік живий, здоровий і відданий сім'ї - а це правило, виключення з якого дуже рідкісні, - жінка щаслива, вона нічого більше не бажає.

Ще один наслідок сучасної цивілізації - жінка з коротким волоссям . Хіба можна уявити собі дратівливу, неврівноважену, нервову жінку, у якої товста коса до п'ят? Природа не дає нічого зайвого. Волосся призначені для збору відомостей на тонкому рівні та накопичення життєвої сили.

Всі вірування світу радять жінці мати коси, а при людях покривати їх тканиною. Розпускати волосся їй дозволяється тільки при чоловікові, так як жінка вбирає через волосся мерзенні, хтиві думки оточуючих. Основним завданням жіночого втілення є набуття привабливості і здатності любити свого чоловіка. У першу чергу - чоловіка, а дітей - в другу. Якщо дружина вважає інакше, то буде змушена страждати сама, і прирікає на страждання дітей.

Сучасна жінка живе в азарті добування емоційної насолоди і тому вислужує любов у всього світу. Страх того, що її мало люблять, змушує її робити якомога більше добра якомога більшому числу людей і останнім у цьому списку нерідко виявляється власний чоловік . Щоб бути привабливою для чоловіка, досить мати елементарну етику.

Перевагою чоловіків після 50-ти років є борода. Вона служить накопичувачем прани, і збривати її допустимо, лише добре знаючи всі наслідки цього обряду і розумно їх використовуючи, в іншому випадку чоловік стає нездатним повноцінно сприймати ні цей світ, ні тим більше позамежний. У Шрімад Бхагаватам ( П.10, гл.53 ) Баларама, старший брат Крішни, так наставляє Його : « Обрізати людині волосся і збрити вуса і бороду - це майже все одно, що вбити його ». У Слові мудрості Волхва Велімудра сказано: « Чим довше власи людини, тим більше Божої Сили отримує вона, бо Сила сія живить тілеса, Дух і Душу людини, і направляє її на творення і діяння праведні, в яких мірилом усього Совість є ».

У розмові - мудрець. Дівчина до заміжжя навчається тому, як бути привабливою, вести господарство, стати досконалою дружиною і матір'ю. У сімейному житті дружина стає ученицею свого чоловіка і повинна старанно переймати від нього духовні знання, стаючи таким чином мудрою, гідною співбесідницею. Навчатися Ведичній мудрості дівчатам протегує богиня Віста. Молодих учениць так і називають - вісталки .

Дівчинці дуже важливо розвивати цнотливість - бути терплячою, смиренною, вірною, вмиротвореною, а хлопчикам - контролювати почуття і в той же час бути чутливими, не черствими. Дівчаток потрібно виховувати так, щоб вони не були жадібними. Батько повинен дарувати їм іграшки, книги. Дівчаток потрібно вчити бути чесними і вірними чоловікові, добре готувати.

Питання створення сім'ї було і буде актуальним у всі часи. У наш час, як правило, відбуваються зустрічі чужих половинок, які або відразу відштовхуються один від одного, внаслідок чого діти і без воєн ростуть сиротами. Перевага жіночого втілення полягає в тому, що дружина завжди має поруч свого чоловіка , який повинен бути її духовним вчителем. Дружина при цьому, беручи на себе основний тягар сімейного побуту, зобов'язана давати чоловікові можливість мати необхідний для духовного вдосконалення час .

 


Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 15; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2022 год. (0.018 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты