КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Навчальна програманавчальної дисципліни «Господарський процес»
Вступ Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни «Господарський процес» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів у галузі знань «Право» (0304) за напрямом підготовки «Правознавство» (6.030401)
Предметом вивчення навчальної дисципліни є суспільні відносини щодо організації господарського судочинства, безпосереднього вирішення спорів в господарських судах на різних ланках.
Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки: Забезпечуючі дисципліни: «Аграрне право», «Адміністративне право», «Господарське право», «Земельне право», «Митне право», «Податкове право», «Теорія держави та права», «Цивільне право», «Цивільне процесуальне право». Забезпечувані дисципліни: «Актуальні проблеми господарського права», «Актуальні проблеми господарського процесу», «Комерційне (торгове) право», «Конкурентне право», «Міжнародний комерційний арбітраж», «Правова робота суб’єктів господарювання», «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності», «Складання господарсько-правових документів», «Судова бухгалтерія».
Програма навчальної дисципліни складається з 4 змістовних модулів, що охоплює такі теми: 1. Предмет, метод та джерела господарського процессу. 2. Досудове врегулювання господарських спорів. 3. Учасники господарського процесу. 4. Підвідомчість і підсудність справ господарським судам. 5. Судові витрати. Процесуальні строки. 6. Докази і доказування у господарському процесі. 7. Позов у господарському процесі. 8. Вирішення господарських спорів у першій інстанції. 9. Перегляд судових рішень в апеляційному порядку. 10. Перегляд судових рішень в касаційному порядку. 11. Перегляд судових рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами. 12. Виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду. 13. Провадження у справах про банкрутство.
Мета та завдання навчальної дисципліни «Господарський процес»: Метою є опанування студентами основних положень з питань здійснення господарського судочинства, вивчення особливостей розгляду господарських спорів на різних стадіях господарського процесу, приділення уваги перегляду судових рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами, а також вивчення питання щодо провадження у справах про банкрутство.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Господарський процес» є: - забезпечення розуміння предмету господарського процесу як самостійної галузі права; - сприяння розумінню відносин, що складаються при здійсненні правосуддя в господарських спорах; - оволодіння методами господарсько-правового регулювання та засвоєння правил тлумачення господарсько-процесуальних норм; - розширити кругозір студентів, їх пам'ять, навчити мислити масштабно в інтересах держави, навчити правильно та чітко висловлювати свою думку; - підготовка до практичної діяльності висококваліфікованих спеціалістів в галузі господарсько-правової діяльності.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні: Знати: предмет, метод та джерела господарського процессу; досудове врегулювання господарських спорів; учасників господарського процесу; поняття підвідомчості і підсудності справ господарським судам; поняття судових витрат та процесуальних строків; докази і доказування у господарському процесі; позов у господарському процесі; вирішення господарських спорів у першій інстанції; перегляд судових рішень в апеляційному порядку; перегляд судових рішень в касаційному порядку; перегляд судових рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами; виконання рішення, ухвали, постанови господарського суду; провадження у справах про банкрутство. Вміти: самостійно орієнтуватися у чинному господарському законодавстві та спеціальній літературі; вірно давати належну правову і соціально-економічну оцінку юридичним конструкціям та правильно користуватися правовою термінологією; виділяти та аналізувати коло відносин, які регулюються нормами господарського процесуального права; самостійно вирішувати колізійні питання, пов’язані із застосуванням господарсько-правових норм та розв’язувати ситуаційні завдання і межах запропонованої конкретної практичної ситуацій, та складати відповідні процесуальні юридичні документи, спираючись на здобуті знання, вміння та навики. На вивчення навчальної дисципліни відводиться 144 години / 4 кредити ECTS.
|