КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Вихідні дані для розрахунку і проектування пальового фундаментуСтр 1 из 14Следующая ⇒ Міністерство освіти і науки України Придніпровська державна академія будівництва і архітектури
КАФЕДРА ОСНОВ ТА ФУНДАМЕНТІВ
Методичні вказівки З РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЮ ФУНДАМЕНТІВ ІЗ ЗАБИВНИХ , ПРИЗМАТИЧНИХ ПАЛЬ Для студентів будівельних спеціальностей 6.092100,7.092101.
Дніпропетровськ - 2006 р.
Міністерство освіти і науки України
Придніпровська державна академія будівництва і архітектури
КАФЕДРА ОСНОВ ТА ФУНДАМЕНТІВ
Методичні вказівки З РОЗРАХУНКУ І ПРОЕКТУВАННЮ ФУНДАМЕНТІВ ІЗ ЗАБИВНИХ, ПРИЗМАТИЧНИХ ПАЛЬ.
Дніпропетровськ - 2006
Методичні вказівки з розрахунку і проектуванню фундаментів із забивних призматичних паль для студентів будівельних спеціальностей 7.092101./ Укладач: М.А. Моторний. – Дніпропетровськ: ПДАБА, 2006. – 53 с.
Наведена класифікація паль , розрахунок несучої здатності паль , проектування кущів паль розрахунок і конструювання ростверків, розрахунок осідання пальових фундаментів.
Укладачі: М.А Моторний, кандидат технічних наук, доцент кафедри О та Ф ПДАБА
Відповідальний за випуск: В.Б.Швець , доктор технічних наук, професор, зав. кафедрою О таФ ПДАБА
Рецензенти: О.О. Бородін, к.т.н., доцент (ПДАБ та А) І.К. Бадалаха, к.т.н., доцент (ДГТУЖТ)
Затверджено на засіданні Кафедри Ота Ф Протокол №15 від 30.06.06 Зав. кафедрою О та Ф Швець В.Б.
Затверджено на засіданні Президії методичної ради ПДАБА Протокол №6(34) від 30.08. 2005 р Зміст
Загальні положення Основна мета методичних вказівок – допомога студентам в їх самостійній роботі над курсовим і дипломним проектом по курсу “Основи та фундаменти”. Проектування пальових фундаментів є обов'язковим при варіантному розгляді різних типів фундаментів і може бути основним, якщо пальові фундаменти найбільш економічніші (слабкі ґрунти, беспідвальні будівлі та ін.).
Вихідні дані для розрахунку і проектування пальового фундаменту Вихідні дані для розробки проекту пальового фундаменту: а) матеріали інженерно-геологічних і гідрометеорологічних вишукувань будівельного майданчика ; б) дані про конструктивні особливості будівлі з урахуванням заглиблених частин, можливої реконструкції , та ін.; в) величини і характер навантажень, котрі передаються фундаменти . При оцінці і аналізі цих даних особливу увагу необхідно звернути на повноту інженерних досліджень (фізико-механічні властивості всіх шарів грунтів, рівень підземних вод і їх агресивність, достатню глибину і кількість гірських виробок – свердловин, шурфів, район будівництва), необхідних для вибору виду паль. В матеріальних дослідженнях повинні бути представлені дані польових і лабораторних досліджень грунтів, а в необхідних випадках, встановлюваних проектною організацією, - результати випробування натурних паль статичним або динамічним навантаженням (зондування). Для пальових фундаментів глибини проходки виробок і досліджень грунтів повинні призначатися не менше ніж на 5м нижче глибини занурення паль, а при навантаженні на кущ паль більше 3000кН – не менше ніж на 10м. При полях паль розміром більше 10´10 м2. глибини проходки виробок і досліджень грунтів повинні перевищувати проектне заглиблення паль не менше ніж на ширину поля палі. Розрахунок фундаментів паль і їх основ виконують за граничними станами: а) першої групи – за міцністю матеріалу паль і ростверків відповідно до вимог норм /1; 2;/; за несучою здатністю ґрунтів основи /1, п. 3.10/; за несучою здатністю (стійкісті) основ пальових фундаментів при дії значних горизонтальних навантажень або якщо основи обмежені укосами, або складені крутопадаючими шарами ґрунту і т.ін. /4/; б) другої групи – за величинами осідання основ пальових фундаментів від вертикальних навантажень /1, п. 3.15/; за переміщеннями паль сумісно з ґрунтом підстав від дії горизонтальних навантажень і моментів /1, прил.1/; за утворенням або розкриттям тріщин в елементах залізобетонних конструкцій пальових фундаментів /1, п. 3.6./. Навантаження і дії, що враховуються в розрахунках пальових фундаментів, коефіцієнти надійності по навантаженню gf, а також можливі поєднання навантажень рекомендується застосовувати відповідно до вимог СНиП 2.01.07-85 з урахуванням вказівок /4/. Розрахунок паль і пальових фундаментів і їх основ по несучій здатності виконується на головні і особливі поєднання навантажень, по деформаціях – на основні поєднання.
|