КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Особливості стрільби по цілям на руйнування, стрільби на рикошетах, стрільби в безпосередньої близькості від своїх військ.А)Особливості стрільби на руйнування Знищення ЖС і ВЗ, бойової техніки, розташованих у закритих оборонних спорудженнях і перекритих окопах /траншеях/, досягається руйнуванням укриттів. Стрільбу на руйнування ведуть також по мостах, злітно-посадковим смугам, будинкам і іншим об'єктам із метою призвести їх у негожий для подальшого використання стан.
Особливості: а/ Стрільбу на руйнування фугасними /ОФ, бетонобойними/ снарядами ведуть у тих випадках, якщо задача стрільби не може бити виконана високоточними боєприпасами. б/ КСП вибирають можливо ближче до цілі і доствору "батарея - ціль" /ПЗ £ 3-00/. в/ Стрільбу на руйнування ведуть батареєю, взводом, зброєю по напольній стінці /заряд найбільший/ або по бойовому покриттю /заряд найменший, QС £58 /. Калібр 122мм і більш; підривник уповільнений або фугасний; інтервал віяла при руйнування окопів і траншей не більш 10м на гармату. При руйнування широкої цілі /окоп, траншея/ вимір відхилень розривів від цілі провадиться від правого краю цілі. Розподіл гармат по фронті цілі, також провадиться від правого краю. г/ Установки для стрільби на поразку визначають пристрілюванням цілі. д/ Стрільбу на руйнування ведуть методичним вогнем по 4-6 снарядів на гармату з темпом, що забезпечує спостереження кожного розриву, до виконання вогневої задачі - повного, ясно видимого руйнування цілі. е/ При стрільбі на руйнування вогонь коректують по НЗР. Коректури дальності вводять кожної гарматі, керуючись такими правилами: - при співвідношенні знаків у групі, що накриває, менше, чим 3:1 дальність не змінюють; - при співвідношенні знаків від 3:1 до 4:1 включно змінюють дальність на 1 Вд убік меншого числа знаків. - при співвідношенні знаків більш ніж 4:1, а також при одержанні всіх спостережень одного знака /не менше 3-х/ змінюють дальність на 2 Вд убік меншого числа знаків /убік цілі при одержанні всіх спостережень одного знака/. влучення одного снаряда в ціль приймається як "+" і "-" і враховується при визначенні співвідношення знаків. Для утриманні розривів на лінії спостереження застосовують крок кутоміра. Коректури дальності вводять по останній серії вогню з урахуванням отриманих знаків у наступній серії вогню на тому ж куті узвишшя. Якщо після введення коректури дальності будуть переважати спостереження одного знака /3:1 і більш/, протилежного знаку спостережень, що переважали на старій установці, то вводять проміжну коректуру, рівну половині попередньої.
Для визначення коректури напрямку середнє бічне відхилення групи розривів кожного гармати множать на коефіцієнт видалення.
Приклад 1.
а/ Бойовий порядок батареї: ВП X = 53928 Y = 08300 h = 145 КНП Х = 56580 Y = 07790 aОН= 56-00 б/ Розраховані поправки для зар. Зм. на 5 км 7 км 9 км +110 м +192 м +290 м -0-09 -0-13 -0-19 Нанести бойовий порядок, визначити „Контроль 1” і „Контроль 2” Відповідь: "Контроль 1" "Контроль 2" = 5530 = 5670 = ОН + 1-88 = ОН + 1-78 в/ Ціль 103-я, ДЗОС, aЦ = 56-55 ДК = 4215. До поразки залучити вогневий взвод. Зруйнувати. Контрольні дані: = 6900 = ОН +1-20 = 7090 = ОН +1-07 ПЗ= 0-60 hц= 160 м КВ= 0,6 КК= 0-01, DXтис=20 м Вд= 17 м ВП – ліворуч.
Рішення: а). Готуємо команду для відкриття вогню:
Задачи для самостійного рішення :
|