КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Задача №4. Координати ВП Х=61500 У=59500 h=90м визначити топографічні дані та кут місця цілі ,якщо ціль №13 пускова установка ПТКР Х=70910 У=59085 h= 130м
Координати ВП Х=61500 У=59500 h=90м визначити топографічні дані та кут місця цілі ,якщо ціль №13 пускова установка ПТКР Х=70910 У=59085 h= 130м αон=59-00 Відповідь: Д ТЦ = 9419 ∂ цт = ОН + 0-58 εЦ = + 0-04 7. ВИЗНАЧЕННЯ ТОПОГРАФІЧНИХ ДАНИХ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРИЛАДУ УПРАВЛІННЯ ВОГНЕМ (ПУВ) Підготовка ПУВ –9М до роботи. Безпосередня підготовка ПУВ до роботи включає в себе : - перевід приладу з похідного положення в робоче; - орієнтування лінійок координатора; - оцифровку кутомірного сектора; - орієнтування та оцифровку лінійки дальностей та оцифровку шкал лінійок координатора; - нанесення на планшет точок ВП ,КСП , РЛС, пунктів спряженого спостереження. - оцифровку знімного движка та побудування на лінійці дальностей графіка розрахованих поправок. Оцифровку шкали кутомірного сектора проводять в дирекційних кутах , для чого над діленням кутомірної шкали ,позначеним нулем ,надписують αон . Начинаючи з цього ділення ,вправо та вліво оцифровивають великі ділення кутомірної шкали. Вправо значення дирекцій них кутів збільшуються ,а вліво зменшуються.
Кутомірні шкали координатора Рисунок 7.1 Орієнтування лінійок координатора заключається в визначенні такого положення осей лінійок координатора відносно осей координатора ,при котрому район ВП знаходиться в нижній ,а район цілей в верхній части планшета.
Орієнтування лінійки дальностей в основному направленні: переміщують каретку до сполучення нульового ділення ноніуса з нижнім діленням шкали вертикальної лінійки координатора ,позначеного точкою, а потім переміщують каретку з кутомірним вузлом до сполучення нулевого ділення ноніуса з правим(лівим) діленням шкали горизонтальної координатної лінійки, та фіксують положення картки стопорним гвинтом, а потім наносять на планшет точку в центрі кутомірного вузла . переміщують каретку по вертикальної координатної лінії до сполучення нульового ділення ноніуса з верхнім діленням шкали ,позначене точкою, а потім фіксують лінійку дальностей за допомогою стопорного гвинта розташованим на фланці. переміщують правий або лівий ноніус так, щоб його нульове ділення зі впало з більшим діленням шкали кутомірного сектора відповідаю чого дирекційному куту направлення (0-00,15-00,30-00,45-00) , а потім фіксують цей ноніус на рухомому секторі за допомогою зажимного гвинта та відмічають буквою ”О”(основний)
Для зручності роботи можна користуватись таблицею
Проводиться орієнтування ПУВ . Лінійка дальності ПУВ встановлюється паралельно вертикальної лінії кілометрової сітки планшету. Кутомірний ноніус на вибраний дирекційний кут від якого орієнтується ПУВ і в цьому положенні закріплюється. З цього моменту переміщувати ноніус забороняється ,до на значення нового дирекційного кута основного напрямку.
Порядок орієнтування ПУВ Рисунок 7.2
Квадрати, котрі можна вибрати для ВП. Рисунок 7.3
Розташування ВП в залежності від αон Рисунок 7.4
Орієнтування лінійок координатора здійснюють за допомогою схем ,нанесених на кінцях цих, лінійок на котрих показані координатні осі Χ та Υ та ці направлення (направлення збільшування прямокутних координат ) в залежності від значення чотирьох дирекцій них кутів( 0-00,15-00,30-00, 45-00) Для орієнтування лінійок координатора знаходять на кінцях цих лінійок значення дирекційного кута близьке до значення αон та навпроти знайденого кута визначають значення положення координатних осей Χ та Υ та їх направлення. Після орієнтування лінійки дальностей проводять оцифровку її лівої шкали та оцифровку шкал лінійок координатора, наносять ВП, КСП на ПУВ та проводять контроль їх нанесення. - відповідно до координат ВП, КСП і цілей в обраному масштабі роблять оцифровку лінійок координатора, починаючи з квадрата розташування ВП; перекреслюють непрацюючі половини ноніусів координатних лінійок (робоча половина ноніусу спрямована убік зростання оцифровки лінійки); - оцифровують ноніуси в залежності від масштабу: для роботи в масштабі 1:25000 над п'ятим і десятим штрихами робочої половини надписують 25 і 50.
Порядок оцифровку лінійок координатора Рисунок 7.5
По заданим координатам наносяться на планшет вогнева позиція та командно спостережний пункт. Через отвір у прозорому диску нанести гострим олівцем точку на планшет та позначити її значком ВП/КСП, використовуючи для цього трафаретний виріз на цьому ж диску. Для зручності нанесення цілей на ПУВ ,заданих в полярних координатах через точку СП проводиться лінія ,паралельна горизонтальній лінії координатної сітки планшета.
Визначення топографічних даних на ПУВ-9 Нанести ціль на планшет; Відпустити зажимний гвинт центрального вузла, повернути лінійку дальності так, щоб її правий зріз співпав з точкою ВП та прочитати по шкалі дальностей дальність до цілі /Дцт/. На кутомірній шкалі сектору по кутомірному ноніусу прочитати доворот від основного напрямку дцт Порядок нанесення цілі на ПУВ-9 По полярним координатам: -поворотом лінійки дальностей на шкалі дирекційних кутів ПУВ по кутомірному ноніусу встановити заданий дирекційний кут з СП на ціль та затиснути зажимний гвинт центрального вузла; - переміщаючи центральний вузол вгору-вниз сполучити задану дальність Дк з точкою СП. На нерухомому та рухомому секторах накреслити лінію навпроти цілої поділки кутоміра. - не збиваючи центрального вузла відпустити затискний гвинт ,та сполучити правий зріз лінійки дальностей з точкою ВП та прочитати Дцт дцт та зняти поправку на зміщення ПЗ
Нанесення цілі по прямокутним координатам на ПУВ проводиться так, як і нанесення бойового порядку.
Порядок визначення топографічних даних на ПУВ Рисунок 7.6
|