КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Математичне лото ⇐ ПредыдущаяСтр 5 из 5
Тема. Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа
Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням багатоцифрових чисел на розрядні; опрацювати задачі на рух тіла; формувати обчислювальні навички. Обладнання: таблиці для усної лічби, таблиця «Ділення на розрядні числа», креслення умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Лічба за таблицею Якщо кожне число у прикладі помножити або поділити на те саме число, отримаємо ще один правильний приклад.
2. Виконати ділення з остачею. 3. Завдання для опитування (за варіантами) Варіант I За поданим планом ділянки знайти, яку площу окремо відведено для динь, кавунів та кабачків.
Варіант II За поданим планом ділянки знайти, яку площу окремо відведено для гарбузів, петрушки і квасолі.
II. Вивчення нового матеріалу 1. Підготовча робота за вправою № 781 2. Ділення круглого багатоцифрового числа на кругле двоцифрове число Пояснення вчителя. — Перше неповне ділене 457 сотень. У частці буде 3 цифри. Поділимо 457 сотень на 60. Для цього поділимо 45 на 6, буде 7 (сотень). Множимо 60 на 7, буде 420. В остачі 37 сотень. Друге неповне ділене 378 десятків. 378 десятків поділити на 60, буде 6 десятків. Множимо 60 на 6, буде 360 (десятків), в остачі 18 десятків. Третє неповне ділене 180 одиниць. 180 поділити на 60, буде 3. Остачі немає. Частка 763. При діленні ми замінили ділене зручними доданками і користувалися правилом ділення суми на число (45 780 : 60 = (42 000 + 3 600 + 180) : 60 = = 42 000 : 60 + 3 600 : 60 + 180 : 60 = 700 + 60 + 3 = 763). 3. Первинне закріплення. Вправа № 784 4. Коментоване розв’язання прикладів № 785 (1), самосійне розв’язання — № 785 (2) 5. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів 1. Розв’язання задачі № 782 (вробити креслення на дошці) 2. Задача № 786 (учні з високим і достатнім рівнем знань розв’язують самостійно, решта — під керівництвом учителя)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання № 788, 789.
|