КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Оптична нейронна мережа з процесорним ядром у вигляді узгодженого фільтра.В оптичну систему, зображену на рисунку 6.4.2, а подається поле , яке є сукупністю полів . При цьому кожний наступний вхідний образ зсувається у вхідній площині на величину : . (6.4.11) З (6.4.11) випливає, що перший вхідний образ центрований відносно осі системи. Тоді поле має вигляд: (6.4.12) Враховуючи теорему зсуву поле в фокальній площині об’єктиву опишеться виразом: (6.4.13) Нехай в площину спрямовано паралельний пучок – плоску хвилю під кутом до осі системи. Тоді розподіл інтенсивності в цій площині має вигляд: (6.4.14) Після цього відбувається фіксація цього розподілу на фотоносій. Отже як і в попередньому випадку, проводиться своєрідна операція навчання, при якій сукупність образів заноситься до пам’яті системи. Нехай на вхід системи подається поле (див. Рис. 6.4.2, b), близьке до будь-якого образу, наприклад, ,записаного в системі. При цьому: 1. Образ, що подається центрований відносно осі системи. 2. Виконуються вимоги до полів, сформульовані в попередньому випадку і як наслідок виконуються співвідношення (6.4.4,5). Поле в площині описується виразом: (6.4.13) де об’єднує всі інші доданки. Перший доданок в (6.4.13) може бути трансформований до вигляду: (6.4.14) де Добавимо після транспаранту (див. Рис. 6.4.2, b) ще один оптичний каскад з об’єктивом , якій розташований на фокусній відстані від транспаранту, але його оптична вісь за напрямком збігається з напрямком розповсюдження плоскої хвилі . Тоді експонентний множник в (6.4.14) можна трактувати як пропускання транспаранту типу призма (клин) встановлений безпосередньо за , який просто розвертає відновлене поля на певний кут, що задається нахилом паралельного пучка та зсувом образу в початковому полі . В цьому випадку, в площині перпендикулярній до оптичної осі каскаду поле описується виразом: (6.4.15) Після оберненого Фур’є-перетворення вихідне поле в площині має вигляд: шум (6.4.16) Отже в цій площині формується кореляційний пік (яскрава пляма), зсунута відносно нульового положення на величину, що відповідає номеру еталонного образу. В цій площині встановлюється дзеркало, яке розвертає пучок в зворотному напрямку та нелінійний елемент . Перетворення поля, яке виконує цей елемент якісно ілюструється рисунком 6.4.3 Зауважимо, що вираз (6.4.16) виконується лише в певному наближенні. Отже автокореляційна функція має ту чи іншу товщину (див. рис. 6.4.3, а) за розмірами більшу ніж діаметр плями розсіяння оптичного каскаду з лінзою . Дія нелінійного елемента, на який попадає поле зводиться до нелінійного підсилення інтенсивності . Крива чутливості елемента надана на рисунку 6.4.3, b. Таким чином після дії елемента відбуваються такі зміни сигналу: 1. Підсилюється максимум інтенсивності сигналу. 2. Звужується ширина автокореляційної плями (у сякому разі до розмирів плями розсіяння, рис. 6.4.3, с). 3. Практично зникає шумова компонента.
В цьому випадку можна вважати, що в точці з координатою площини з’являється точкове джерело, випромінювання якого після проходження об’єктиву формує паралельний пучок, який в площині описується комплексною амплітудою: (6.4.17) Тоді відновлене з поле має вигляд: (6.4.18) Відповідно таке поле після проходження свтлоподілювача сформує на осі системи образ .
|