Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Список рекомендованих джерел. Основні рекомендовані джерела




Основні рекомендовані джерела

 

1. Закон України Про вищу освіту // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 37-38, ст.2004 або на сайті:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18

2. Порядок присудження наукових ступенів і присвоєння вченого звання старшого наукового співробітника. Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. № 567. Текст на сайті:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/567-2013-п/#n10

3. Приклади оформлення бібліографічного опису….Форма 23 //Бюлетень ВАК, 2009.-№5 або на сайті:

http://vk.com/doc-32157927_132571751?hash=dcab8928207b96dc1a

4. Марцин В.С.Основи наукових досліджень. Навч. посібник / В.С. Марцин, Н.Г. Міценко, О.А. Даниленко. – Л.: Ромус-Поліграф, 2002.- 128 c.

5. Колесніков В.О. Основи наукових досліджень. Навч. посібник / В.О. Колесніков.­- К.: Центр учбової літератури, 2011.- 144 с.

6. Пуанкаре А. О науке / А.Пуанкаре.— М.: Наука. Гл. ред, физ.-мат. лит., 1990.–736 с.

7. Кун Т. Структура научных революций / Т. Кун.– М.: Прогресс, 1977. – 300с.

8. Альтшуллер Г. С. Творчество как точная наука /Г. С. Альтшуллер. — М.: Советское радио, 1979.

9. Альтшуллер Г. С. Как стать гением: Жизненная стратегия творческой личности /Г. С. Альтшуллер, И. М. Вёрткин. — Минск: Беларусь, 1994.

Додаткові рекомендовані джерела

1. Ковалев Ю.Н. Самоорганизация сознания человека и изображение пространства в произведениях живописи от палеолита до Ренессанса /Ю.Н. Ковалев, Н.М. Мхитарян, А.Ю. Ницын : Монография.–К.: ДІЯ, 2014.–236 с.

2. Мхитарян Н.М. Эргономические аспекты сложных систем / Н.М. Мхитарян, Г.В. Бадеян, Ю.Н. Ковалев : Монография.- К.: Наукова думка, 2004.-600 с.

3. Рунге В.Ф. Эргономика и оборудование интерьера: Учебное пособие. - М.: Архитектура-С, 2005. - 160 с.

4. Рунге В.Ф., Манусевич Ю.П. Эргономика в дизайне среды / В.Ф. Рунге, Ю.П. Манусевич - М.: Архитектура – С, 2005.- 328 с.

5. Человеческий фактор. – М.: Мир, 1991–95.- т. 1–6

3.2. Перелік наочних та інших навчально-методичних посібників, методичних матеріалів до ТЗН

варіанти завдань

 

Роздавальний матеріал

 

М1. Приклад оформлення магістерської роботи

М2. Приклад оформлення кандидатської дисертації

М3. Приклад оформлення докторської дисертації

М4. Приклад оформлення наукової публікації

М5. Приклад оформлення реферату

М6. Приклад оформлення заявки на відкриття держбюджетної теми та звіту за темою

М7. Приклад оформлення студентської наукової роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі

Плакати і стенди

Перелік плакатів знаходиться у лабораторії кафедри (ауд. 3.519); плакати і стенди розміщено в коридорах і аудиторіях кафедри.

 

Зразки робіт

Зразок домашнього завдання знаходяться на стендах кафедри

 

Електронні та мультімедійні навчальні посібники та інші матеріали

Ковальов Ю.М. Навчальна програма з основ наукових досліджень

Ковальов Ю.М. Робоча навчальна програма з основ наукових досліджень

 

4. РЕЙТИНГОВА СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ НАБУТИХ

СТУДЕНТОМ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

 

4.1 Основні терміни, поняття, означення

4.1.1. Семестровий екзамен – це форма підсумкового контролю засвоєння студентом теоретичного та практичного матеріалу з окремої навчальної дисципліни за семестр. Складання екзамену здійснюється під час екзаменаційної сесії в комісії, яку очолює завідувач кафедри, відповідно до затвердженого в установленому порядку розкладу.

З метою забезпечення об’єктивності оцінок та прозорості контролю набутих студентами знань та вмінь, семестровий контроль здійснюються в університеті в письмовій формі або з використанням комп’ютерних інформаційних технологій. Ця норма не поширюється на дисципліни, викладення навчального матеріалу з яких потребує від студента переважно усних відповідей.Перелік дисциплін з усною або комбінованою формою семестрового контролю встановлюється окремо за кожним напрямом (спеціальністю) підготовки фахівців за погодженням з проректором з навчальної роботи.

4.1.2. Кредитно-модульна система – це модель організації навчального процесу, яка ґрунтується на поєднанні двох складових: модульної технології навчання та кредитів (залікових одиниць) і охоплює зміст, форми та методи організації навчального процесу, контролю якості навчальної діяльності та набутих студентом знань і вмінь у процесі аудиторної та самостійної роботи. Кредитно-модульна система має за мету поставити студента перед необхідністю регулярної навчальної роботи протягом усього семестру з розрахунком на майбутній професійний успіх.

4.1.3. Навчальний модуль– це логічно завершена, відносно самостійна, цілісна частина навчального курсу, сукупність теоретичних та практичних завдань відповідного змісту та структури з розробленою системою навчально-методичного та індивідуально-технологічного забезпечення, необхідним компонентом якого є відповідні форми рейтингового контролю.

4.1.4. Кредит (залікова одиниця) – це уніфікована одиниця виміру виконаної студентом аудиторної та самостійної навчальної роботи (навчального навантаження), що відповідає 36 годинам робочого часу.

4.1.5.Рейтинг (рейтингова оцінка)– це кількісна оцінка досягнень студента за багатобальною шкалою в процесі виконання ним заздалегідь визначеної сукупності навчальних завдань.

4.1.6. Рейтингова система оцінювання – це система визначення якості виконаної студентом усіх видів аудиторної та самостійної навчальної роботи та рівня набутих ним знань та вмінь шляхом оцінювання в балах результатів цієї роботи під час поточного, модульного (проміжного) та семестрового (підсумкового) контролю, з наступним переведенням оцінки в балах у оцінки за національною шкалою та шкалою ECTS.

РСО передбачає використання поточної, контрольної, підсумкової, підсумкової семестрової модульних рейтингових оцінок, а також екзаменаційної та підсумкової семестрових рейтингових оцінок.

4.1.6.1. Поточна модульна рейтингова оцінка складається з балів, які студент отримує за певну навчальну діяльність протягом засвоєння даного модуля – виконання та захист індивідуальних завдань (розрахунково-графічних робіт, рефератів тощо), лабораторних робіт, виступи на семінарських та практичних заняттях тощо.

4.1.6.2. Контрольна модульна рейтингова оцінка визначається (в балах та за національною шкалою) за результатами виконання модульної контрольної роботи з даного модуля.

4.1.6.3. Підсумкова модульна рейтингова оцінка визначається (в балах та за національною шкалою) як сума поточної та контрольної модульних рейтингових оцінок з даного модуля.

4.1.6.4. Підсумкова семестрова модульна рейтингова оцінка визначається (в балах та за національною шкалою) як сума підсумкових модульних рейтингових оцінок, отриманих за засвоєння всіх модулів.

4.1.6.5. Екзаменаційна рейтингова оцінка визначається (в балах та за національною шкалою) за результатами виконання екзаменаційних завдань.

4.1.6.6. Залікова рейтингова оцінка визначається (в балах та за національною шкалою) за результатами виконання всіх видів навчальної роботи протягом семестру.

4.1.6.7. Підсумкова семестрова рейтингова оцінка визначається як сума підсумкової семестрової модульної та екзаменаційної (залікової – у випадку диференційованого заліку) рейтингових оцінок (в балах, за національною шкалою та за шкалою ECTS).

Підсумкова рейтингова оцінка з дисципліни, яка викладається протягом декількох семестрів, визначається як середньоарифметична оцінка з підсумкових семестрових рейтингових оцінок у балах (з даної дисципліни – за четвертий та п'ятий семестри) з наступним її переведенням у оцінки за національною шкалою та шкалою ECTS.

4.2. Порядок рейтингового оцінювання набутих студентом знань та вмінь

Здійснюються:

А. Вхідний контроль (тестування) знань студентів з метою визначення рівня їх підготовки проводиться на першому практичному занятті. Результати контролю використовуються для вибору методики проведення занять і не враховуються у визначенні загального рейтингу.

Б. Для здійснення поточного контролю завдання за вибором викладача.

В. Для здійснення модульного (проміжного) контролю використовуються результати поточного контролю, домашнього завдання, а також опитування по засвоєнню лекційного матеріалу:

Для 10 семестру:

Наука як феномен у системі взаємодій людини з оточуючим світом 2 тиждень
Організація наукових досліджень у світі та в Україні 4 тиждень
Вимоги до магістерських робіт з дизайну, кандидатських і докторських дисертацій з технічної естетики та мистецтвознавства 6 тиждень
Вимоги та правила оформлення наукових статей, рефератів, монографій, конкурсних робіт, звітів 6 тиждень
Пошук та аналіз аналогів та літератури 8 тиждень
Визначення актуальної теми дослідження, об’єкту, предмету, мети, завдань, методів, зв’язків із науковими планами та темами у світі, державі, галузі, установі. Визначення вартості і джерел фінансування дослідження 10 тиждень
Методи наукових досліджень 12 тиждень
Методика розв’язання творчих задач 14 тиждень
Методики розвитку наукових та творчих здібностей 16 тиждень

Г. Модульна контрольна робота виконується на 17-18 тижні.

Д. Підсумковий контроль проводиться у вигляді семестрового екзамену.

4.2.1. Оцінювання окремих видів виконаної студентом навчальної роботи та набутих знань та умінь здійснюється в балах відповідно до табл. 4.1.

 

Таблиця 4.1

Оцінювання окремих видів навчальної роботи студента

10 семестр
Модуль №1
Вид навчальної роботи Мах кількість балів
Письмові завдання (тести) 4*12=48
Виконання домашнього завдання
Для допуску до виконання модульної контрольної роботи студент має набрати не менше 32 балів
Виконання модульної контрольної роботи
Усього за модулем №2
Семестровий екзамен
Усього за 10 семестр

 

4.2.2. Виконаний вид навчальної роботи зараховується студенту, якщо він отримав за нього позитивну оцінку за національною шкалою (табл. 4.2).

Таблиця 4.2

Відповідність рейтингових оцінок за окремі види навчальної роботи

в балах оцінкам за національною шкалою

Види навчальної роботи згідно табл. 4.1 – 10 семестр Оцінка
Письмові завдання (тести) Домашнє завдання Модульна контрольна робота  
11-12 9-10 28-30 відмінно
9-10 7-8 24-27 добре
7-8 18-23 задовільно
Менше 7 Менше 6 Менше 18 незадовільно

 

4.2.3. Сума рейтингових оцінок, отриманих студентом за окремі види виконаної навчальної роботи, становить поточну модульну рейтингову оцінку, яка заноситься до відомості модульного контролю.

4.2.4. Якщо студент успішно та своєчасно виконав передбачені в даному модулі всі види навчальної роботи (з позитивними за національною шкалою оцінками), то він допускається до модульного контролю з цього модуля.

4.2.5. Модульний контроль здійснюється комісією, яку очолює завідувач кафедри, шляхом виконання студентом модульної контрольної роботи тривалістю до двох академічних годин.

4.2.6. Сума поточної та контрольної модульних рейтингових оцінок становить підсумкову модульну рейтингову оцінку, яка виражається в балах та за національною шкалою

Відповідність підсумкових семестрових модульних рейтингових балів і оцінок за національною шкалою у 10 семестрі подана у таблиці 4.3.

 

 

Таблиця 4.3.

Відповідність підсумкової модульної рейтингової оцінки в балах

Оцінці за національною шкалою

Модуль № 1 Оцінка за національною шкалою
79-88 відмінно
66-78 добре
53-65 задовільно
менше 53 незадовільно

4.2.7. Модуль зараховується студенту, якщо він під час модульного контролю отримав позитивну (за національною шкалою) контрольну модульну рейтингову оцінку (табл. 4.2) та позитивну підсумкову модульну рейтингову оцінку

4.2.8. У випадку відсутності студента на модульному контролі з будь-яких причин (через не допуск, хворобу тощо), проти його прізвища у колонці "Контрольна модульна рейтингова оцінка" відомості модульного контролю робиться запис "Не з'явився", а у колонці "Підсумкова модульна рейтингова оцінка" – "Не атестований".

При цьому студент вважається таким, що не має академічної заборгованості, якщо він має допуск до модульного контролю і не з’явився на нього з поважних причин, підтверджених документально. У протилежних випадках студент вважається таким, що має академічну заборгованість.

Питання подальшого проходження студентом модульного контролю у цих випадках вирішується в установленому порядку.

4.2.9. У випадку отримання незадовільної контрольної модульної рейтингової оцінки студент повинен повторно пройти модульний контроль в установленому порядку.

4.2.10. При повторному проходженні модульного контролю максимальна величина контрольної модульної рейтингової оцінки в балах, яку може отримати студент, дорівнює 8 (оцінці "Добре" за національною шкалою), тобто зменшується на два бали у порівнянні з наведеною в табл. 4.2 максимальною оцінкою.

4.2.11. Повторне проходження модульного контролю при отриманій раніше позитивній контрольній модульній рейтинговій оцінці з метою підвищення підсумкової модульної рейтингової оцінки не дозволяється.

4.2.13. Якщо студент виконав домашнє завдання поза встановлений термін з неповажних причин, то максимальна величина рейтингової оцінки в балах, яку він може отримати, дорівнює 17 (оцінці «добре» за національною шкалою), тобто зменшується на 3 бали у порівнянні з наведеною у таблиці 4.2. максимальною оцінкою.

4.2.14. Сума підсумкових модульних рейтингових оцінок у балах за семестр становить підсумкову семестрову модульну рейтингову оцінку, яка перераховується в оцінку за національною шкалою (табл. 4.5).

4.2.15. Якщо студент має позитивну (за національною шкалою) підсумкову семестрову модульну рейтингову оцінку, то він допускається до семестрового екзамену, який передбачений навчальним планом з дисципліни у 5 семестрі.

4.2.16. Семестровий екзамен здійснюється комісією, яку очолює завідувач кафедри, шляхом виконання студентом письмової екзаменаційної роботи тривалістю до трьох академічних годин.

 

Таблиця 4.5 Таблиця 4.6

Відповідність підсумкової семестрової Відповідність залікової/екзаменаційної

модульної рейтингової оцінки в балах рейтингової оцінки в балах оцінці

оцінці за національною шкалою за національною шкалою

Оцінка в балах Оцінка за національною шкалою   Оцінка в балах Оцінка за національною шкалою
Екзамен.  
79-88 Відмінно   11-12 Відмінно
66-78 Добре   9-10 Добре
53-65 Задовільно   7-8 Задовільно
менше 53 Незадовільно   менше 7 Незадовільно

4.2.17. Якщо студент під час семестрового екзамену отримав позитивну (за національною шкалою) екзаменаційну рейтингову оцінку (табл. 4.7), то навчальний курс з дисципліни у даному семестрі йому зараховується. У протилежному випадку він повинен повторно складати семестровий екзамен в установленому порядку.

4.2.18. При повторному складанні семестрового екзамену максимальна величина екзаменаційної рейтингової оцінки в балах, яку може отримати студент, дорівнює 10 (оцінці "Добре" за національною шкалою), тобто зменшується на два бали у порівнянні з наведеною в табл. 4.6 максимальною оцінкою.

4.2.19. Сума підсумкової семестрової модульної та екзаменаційної рейтингових оцінок у балах становить підсумкову семестрову рейтингову оцінку, яка перераховується в оцінки за національною шкалою та шкалою ECTS (табл. 4.7).

 

Таблиця 4.7

Відповідність підсумкової семестрової рейтингової оцінки

в балах оцінці за національною шкалою та шкалою ECTS

Оцінка в балах Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS
Оцінка Пояснення
90-100 Відмінно A Відмінно (відмінне виконання лише з незначною кількістю помилок)
82 – 89 Добре B Дуже добре (вище середнього рівня з кількома помилками)
75 – 81 C Добре (в загальному вірне виконання з певною кількістю суттєвих помилок)
67 – 74 Задовільно D Задовільно (непогано, але зі значною кількістю недоліків)
60 – 66 E Достатньо (виконання задовольняє мінімальним критеріям)
35 – 59 Незадовільно FX Незадовільно (з можливістю повторного складання)
1 – 34 F Незадовільно (з обов’язковим повторним курсом)

 

4.2.20. Студент має право не складати семестровий екзамен і отримати підсумкову семестрову рейтингову оцінку без екзамену, якщо він виконав протягом семестру всі види навчальної роботи без порушення встановлених термінів та без перескладань і отримав позитивну (за національною шкалою) підсумкову семестрову модульну рейтингову оцінку. У протилежному випадку він повинен обов’язково складати семестровий екзамен.

4.2.21. Для оформлення звільнення від складання екзамену студент повинен подати в установленому порядку письмову заяву на ім'я директора інституту.

4.2.22. Підсумкова семестрова рейтингова оцінка студента, який виконав протягом семестру всі види навчальної роботи без порушення встановлених термінів та без перескладань, отримав позитивну (за національною шкалою) підсумкову семестрову модульну рейтингову оцінку і вирішив не складати екзамен, дорівнює сумі підсумкової семестрової модульної рейтингової оцінки та мінімальної екзаменаційної рейтингової оцінки, встановленої для кожної категорії підсумкових семестрових модульних рейтингових оцінок (для "Відмінно" – 11 балів, для "Добре" – 9 балів, для "Задовільно" – 7 балів).

4.2.23. У випадку відсутності студента на семестровому екзамені, який він повинен обов’язково складати, з будь-яких причин (через не допуск, хворобу тощо), проти його прізвища у колонках "Екзаменаційна рейтингова оцінка" заліково-екзаменаційної відомості робиться запис "Не з'явився", а у колонці "Підсумкова семестрова рейтингова оцінка" – "Не атестований".

При цьому студент вважається таким, що не має академічної заборгованості, якщо він має допуск до семестрового екзамену і не з’явився на нього з поважних причин, підтверджених документально. У протилежних випадках студент вважається таким, що має академічну заборгованість.

Питання подальшого проходження студентом семестрового контролю у цих випадках вирішується в установленому порядку.

4.2.24. Підсумкова семестрова рейтингова оцінка в семестрі, в якому передбачений диференційований залік (з даної дисципліни – у 2 семестрі), дорівнює сумі підсумкової семестрової модульної рейтингової оцінки та залікової рейтингової оцінки, встановленої для кожної категорії підсумкових семестрових модульних рейтингових оцінок (для "Відмінно" – 12 балів, для "Добре" – 10 балів, для "Задовільно" – 8 балів).

4.2.25. Повторне проходження семестрового контролю при отриманій раніше позитивній екзаменаційній рейтинговій оцінці з метою підвищення підсумкової семестрової рейтингової оцінки не дозволяється.

4.2.26. Підсумкова семестрова рейтингова оцінка в балах, за національною шкалою та за шкалою ECTS заноситься до заліково-екзаменаційної відомості, навчальної картки та залікової книжки студента.

4.2.27. Підсумкова семестрова рейтингова оцінка заноситься до залікової книжки та навчальної картки студента, наприклад, так: 92/Відм./А, 87/Добре/В, 79/Добре/С, 68/Задов./D, 65/Задов./Е тощо.

(Ф 03.02 – 01)


Поделиться:

Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 97; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав





lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты