Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаДОГЛЯД ЗА СОБОЮ 1 страница
Читайте также:
  1. D. Қолқа доғасынан 1 страница
  2. D. Қолқа доғасынан 2 страница
  3. D. Қолқа доғасынан 3 страница
  4. D. Қолқа доғасынан 4 страница
  5. D. Қолқа доғасынан 5 страница
  6. D. Қолқа доғасынан 6 страница
  7. D. Қолқа доғасынан 7 страница
  8. D. Қолқа доғасынан 8 страница
  9. D. Қолқа доғасынан 9 страница
  10. D. Взаємодія ферментів між собою

 

Доглядати за собою — означає приділяти увагу тим надзвичайно важливим деталям, «дрібницям», які додають лоск, відполіровують вашу професійну зовнішність.

Більшість із нас приділяє увагу догляду за собою без додаткових роздумувань. Але варто інколи придивитися уважніше до цих важливих дрібниць і з'ясувати, наскільки ефективним є наш догляд за собою. Чи не пропустили ми чогось? Чи зробили все, що належить? Часто зовсім мала деталь може привертати найбільшу увагу. Добре одягнута та прибрана жінка може мати помаду на зубах чи спущену петлю на панчосі. Доглянутий та добре вдягнений чоловік може мати пітні плями під руками або сліди ланчу на краватці.

Відповідний діловий одяг, адекватні жести, вираз обличчя та поза мало допоможуть, якщо людина «забула» помитися або ж має брудні нігті. Ніколи не приходьте на роботу, не прийнявши перед тим ванну або душ. За потреби використовуйте дезодоранти.

 

РУКИ

 

Ваші руки та нігті мають бути ідеально чистими та доглянутими. Не кусайте та не гризіть нігті. За можливості користуйтеся послугами професіоналів при догляді за нігтями.

Жінки не повинні зловживати яскравими кольорами та мають уникати різноманітних малюнків на нігтях. До того ж, їм не варто мати занадто довгі нігті: вони можуть привертати до себе більше уваги оточуючих, ніж професійні якості співробітниці.

Чоловіки повинні мати чисті, короткі та доглянуті нігті.

 

ВОЛОССЯ

 

Волосся завжди має бути чистим, акуратно підстриженим та добре розчесаним. Відповідні шампуні допоможуть вам боротися з лупою.

У жінок дуже довге волосся може мати неділовий, непрофесійний вигляд. Якщо ви маєте довге волосся, під час роботи, у ділових ситуаціях підбирайте його назад. При цьому намагайтеся не мати вигляд школярки з «хвостиком». Заколки, гребні та інші подібні прикраси мають бути простими і не привертати зайвої уваги.

Ніколи не слід допускати, щоб волосся падало на очі, закриваючи їх. Будь-яка зачіска, яка є супермодною або занадто оригінальною, навіть якщо вона робить вас, на ваш погляд, привабливішою чи молодшою, буде відволікати інших від вашого професійного іміджу, а тому є небажаною/її слід уникати.

У чоловіків волосся завжди має бути акуратно підстриженим і причесаним. У деяких компаніях допускається довше, ніж це загальноприйнято, волосся. При цьому абсолютна більшість організацій не схвалює подібну практику. Якщо ваше волосся задовге для місця вашої нової роботи, вам про це скажуть. Навіть за відсутності подібного зауваження все одно придивіться до інших співробітників (насамперед до свого начальника) і зробіть відповідні висновки.Якщо ви маєте бороду або вуса, вони мають бути завжди в ідеальному стані — акуратно підстрижені та охайні.

Обов'язково голіться перед приходом на роботу, а за необхідності, і в другій половині дня, наприклад, якщо ви маєте важливий вечірній захід.

Мода більшою мірою впливає на жіночу зовнішність, ніж на чоловічу. Прийнятні кольори лаку для нігтів, помади і т. ін. з часом змінюються. Стилі зачісок також оновлюються кожні кілька років. Замість того, щоб намагатися повністю відповідати новим віянням моди, краще виробити для себе класичний (який меншою мірою залежить від часу і саме тому постійно професійний) зовнішній вигляд.

Відводьте достатньо часу для щоденного догляду за собою. Уникайте зборів на роботу при поганому освітленні: пізніше ви можете помітити шкарпетки різного кольору або ж відірваний ґудзик на жакеті.Візьміть за звичку перевіряти, чи все в порядку у вашому зовнішньому вигляді, протягом робочого дня. Ви почнете роботу, виглядаючи як годиться, але протягом дня ваш вигляд може змінитися не на краще (макіяж розпливеться, на одягу з'явиться пляма від їжі чи напоїв, рештки ланчу залишаться між зубами).

Виявом хороших манер є, не звертаючи уваги інших, вказати людині на існуючі проблеми в одязі чи зовнішності. При цьому абсолютно необхідно бути доброзичливим і не перебільшувати розміру проблеми, а просто її констатувати.

При цьому вважається неприйнятним робити зауваження колезі щодо його/її вбрання (закоротке, дуже відкрите, неділове і т. ін.). Тримайте свої враження при собі, якщо тільки ви не начальник цього співробітника.

 

ТЕМА 3. ДІЛОВЕ ІНТЕРВ’Ю

3.1. ПІДГОТОВКА ДО СПІВБЕСІДИ

Готуючись до співбесіди (інтерв'ю) важливо пам'ятати про те, що існують особливі характеристики, які притаманні лише діловому інтерв'ю. Така специфіка пояснюється тим, що протягом співбесіди (інтерв'ю) оцінюються усі риси кандидата на посаду (у тому числі і його ділові манери) і при цьому, як правило, йому не надається додаткова можливість виправити ситуацію, якщо справи пішли не так, як планувалося.

Запорука успішного проходження ділового інтерв'ю — абсолютна мінімізація можливості отримати негативну відповідь тільки тому, що ви недотримувалися правил прийнятої ділової поведінки. Зрозуміло, що дотримання вами у ході співбесіди норм бізнес-етикету не може автоматично гарантувати успіх. Але, забувши про відповідні вимоги або нехтуючи ними, можна своїми ж руками знищити можливість працювати у фірмі/ установі, про яку ви давно мріяли.Підготовка до співбесіди включає кілька елементів, про які йтиметься далі.

 

ПІДГОТОВКА РЕЗЮМЕ

Ще до безпосереднього проходження співбесіди вам необхідно підготувати резюме. Багато претендентів на роботу, які мали хороші дані, отримали відмову саме тому, що вони не змогли відповідним чином скласти резюме. Вони не внесли до документа необхідних даних, а ті, які внесли, не представили належним чином.

Скласти резюме, яке відповідатиме існуючим вимогам, вам допоможуть наведені нижче поради:

· Надрукуйте ваше резюме та супровідний лист, який ви будете надсилати (деякі компанії вимагають від кандидатів усі документи писати від руки, у такому разі намагайтеся писати максимально акуратно та розбірливо). Супровідний лист має бути коротким та включати лише необхідну інформацію. Його слід написати на вашому персональному бланку, у верхній частині якого зазначені ваша адреса, номер телефону та, за наявності, електронна адреса. Не забудьте вказати цю загальну базову інформацію навіть у тому разі, коли ви надсилаєте ваше резюме електронною поштою.

· При спілкуванні з фірмою, де ви бажаєте пройти співбесіду, притримуйтесь того засобу комунікації, який ви почали використовувати з першого разу, аж поки ваш можливий наймач не вибере інший. Так, якщо ви почали спілкуватися з компанією, яка вас зацікавила, за допомогою Інтернету, продовжуйте використовувати його. Якщо компанія почала зв'язуватися з вами по телефону, ви також дзвоніть.

Вибираючи спосіб зв'язку, пам'ятайте, що в принципі листування є надзвичайно важливим способом продемонструвати вашу люб'язність і професіоналізм перед проходженням співбесіди та після неї. Щоб ви не писали: відповідь на об'яву про відкриття конкурсу на заміщення вакантної посади; лист генеральному менеджеру фірми; лист-подяку після проходження співбесіди (ніколи не забувайте про цей надзвичайно важливий крок), завжди вибирайте канцелярське приладдя та папір вищого ґатунку.

Не забувайте про те, що слова, викладені вами на папері, мають властивість лишати довгострокове враження про вас. Намагайтеся, щоб ваш лист, відправлений після проходження ділового інтерв'ю, нагадував особі, що проводила співбесіду з вами, про ваш професіоналізм та обізнаність, а не перетворився в анекдот, який переказують усі співробітники фірми.

· Обмежте обсяг вашого резюме двома сторінками, не більше. Уникайте включення до нього зайвої інформації, неважливих деталей. Пам'ятайте, що особа, яка буде знайомитися з вашими документами, очевидно буде читати не менше (якщо не більше) десятка резюме кандидатів на цю посаду. І тільки тоді, коли ви будете проходити співбесіду, особа, яка її проводитиме, може зацікавитися деталями та подробицями.

· Починайте резюме з інформації про себе — ваше ім'я, стать, сімейний стан, вік. Тут же дайте контактну інформацію: поштову адресу, номер домашнього, робочого та (за наявності) мобільного телефонів, електронну адресу.

· Назвіть етапи вашої освіти, вказуючи назви навчальних закладів та відповідні роки.

· Вкажіть вату роботу в цей момент (тут можливо зазначити причину, за якої ви бажаєте поміняти місце роботи).

· Коротко перелічіть місця вашої попередньої роботи (у хронологічному порядку і з можливим зазначенням причини переходу на іншу роботу).

· У короткій формі викладіть ваші основні вміння та навички. При цьому намагайтеся, щоб сказане вами якомога більше відповідало посаді, яку ви бажаєте обійняти, та акцентувало увагу на тих ваших якостях, які необхідні для виконання роботи, що передбачається даною посадою.

· Повідомте про ваш особливий досвід та додаткові навички. Наприклад, міжнародний досвід — робота за кордоном, участь у міжнародних конференціях; вміння працювати на комп'ютері; наявність посвідчення водія та ін.

· На закінчення кількома реченнями вкажіть, чому ця конкретна вакансія становить для вас інтерес. За допомогою усіх можливих та доступних вам засобів уникайте граматичних і синтаксичних помилок у вашому резюме та супроводжувальному листі: помилки такого роду, зроблені несвідомо, можуть послужити основою для висновків про ваші професійні та особисті здібності. Використовуйте необхідні довідкові матеріали. Варто також перед відправкою свого резюме та супроводжувального листа дати прочитати їх як мінімум двом особам, яким ви довіряєте (у знаннях правопису яких ви певні).

Як правило, до самого ділового інтерв'ю листи-рекомендації не потрібні; дані про вашу освіту та попередню виконувану роботу мають бути достатньо переконливими без додаткових підтверджень вашого професійного рівня.

Усі письмові рекомендації та різного роду відзнаки слід принести з собою на співбесіду. Ці документи допоможуть вам відчувати себе впевненіше, а також сприятимуть створенню позитивного враження про вас у особи, яка проводитиме інтерв'ю.

 

ВИБІР ОДЯГУ

Невдало підібраний одяг, всупереч вашому бажанню, може створити у осіб, які проводитимуть ділове інтерв'ю, невигідне враження про вас, яке буде досить важко змінити, як би ви не намагалися справити враження про себе як серйозного професіонала. Так, чоловік з товстелезними золотими ланцюгами на шиї та вичурними каблучками на руках може отримати відмову у роботі ще до того, як скаже перше слово. Так само жінка, вдягнута у рожеві штанці з кольоровою аплікацією на них, своїми руками (одягом) знищує шанси отримати роботу.

Зрозуміло, що кожна людина одягається відповідно до своєї індивідуальності, і її вбрання є способом самовираження, але, вибираючи одяг для інтерв'ю, варто виходити з загальноприйнятих норм. Насамперед це стосується традиційних сфер діяльності.

У принципі темні або нейтральні кольори, натуральні матеріали, відповідне взуття в ідеальному стані, а також мінімальне вживання парфумів/одеколонів/лосьйонів (або повна відмова від них) у поєднанні створюють позитивне враження про будь-кого практично всюди.

Підбираючи одяг для співбесіди, виходьте з того, у якого типу фірмі/установі ви будете проходити інтерв'ю. Правило каже, що одяг для співбесіди має бути консервативною версією того, що ви носили б, якби були на посаді, на сходинку вищій за ту, яку ви збираєтесь обійняти. При цьому завжди виходьте із політики конкретної компанії/установи щодо одягу співробітників: ваше вбрання повинно відповідати існуючим вимогам.

Одяг для співбесіди має бути простим та елегантним. Пам'ятайте про необхідність спланувати усі елементи вашого вбрання: парасолька, портфель/сумка мають бути такими ж представницькими, як і ваш одяг.

Наведені нижче поради щодо одягу для ділового інтерв'ю будуть підходящими для більшості компаній/установ.

 

ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

 

· Костюм синього або сірого кольору. Будьте певні, що його фасон не застарів. У будь-якому разі він має бути чистим та випрасуваним.

· Біла/блідо-голуба сорочка. Уникайте яскравих кольорів, візерунків, монограм.

· Традиційна шовкова краватка відповідних кольорів та з підходящим малюнком (наприклад у смужку).

· Шкарпетки кольору, що підходить до вибраного костюма (як правило, чорні, темно-сірі та темно-сині). Вони мають бути достатньо довгими, щоб закривати ноги, коли ви сидите.

· Шкіряне ділове взуття чорного/коричневого кольорів. Уникайте черевиків на товстій підошві. Взуття обов'язково має бути вичищеним та достатньо новим.

· Обмежена кількість прикрас та одеколону/лосьйону.

· Портфель невеликого розміру. Будьте певні, що речі у ньому розкладені як годиться і впорядковані.

 

ДЛЯ ЖІНОК

 

· Жінки мають більшу свободу у виборі кольору одягу, але все одно повинні дотримуватися більш консервативних тенденцій в одязі.

· Діловий костюм зі спідницею. Це безпрограшний варіант для співбесіди.

· Блузка нейтральних/світлих кольорів з простим коміром та з довгими рукавами, які трохи визирають із-за краю рукавів піджака. Блузки з короткими рукавами підійдуть для роботи у жаркі дні, але будуть невдалим вибором для ділового інтерв'ю.

· Легкі традиційні шкіряні або замшеві туфлі-човники консервативних кольорів (чорний, коричневий, синій) з підборами висотою близько 5 см. Уникайте взуття з відкритою передньою частиною та сандалів,

· Панчохи тону вашої шкіри, або трохи темніші.

· Для співбесіди краще мати традиційний діловий портфель. Невелику сумочку з косметикою покладіть усередину.

· Уникайте великої кількості прикрас — обручка та вишукана друга каблучка будуть безпечним вибором для співбесіди. Для шиї виберіть золотий ланцюжок або класичні перли.

· Мінімізуйте кількість парфумів і при цьому виберіть легкий, не романтичний, запах.

Якщо ви збираєтесь на співбесіду у дуже традиційний офіс, наведені поради також працюватимуть. Тільки виберіть більш консервативну краватку (чи шарф) до вашого костюма; приберіть яскраві прикраси, якщо ви їх носите. Дуже обережно — у незначній кількості — використайте лосьйон після гоління (чи парфуми). Пам'ятайте, що одеколон/парфуми можна використовувати лише один раз, коли ви одягалися, готуючись до зустрічі. Не користуйтеся ними перед самим початком співбесіди або під час перерви у розмові.

Останнім часом правила щодо одягу співробітників у цілому стали менш вимогливими, а багато компаній та фірм взагалі не мають таких правил. Багато керівників пояснюють, що існуюча в їхніх фірмах чи компаніях політика неофіційного одягу для співробітників свідчить про те, що якість виконуваної роботи е більш важливою, ніж зовнішність конкретної особи. Водночас більшість людей (наймачів), з якими ви зустрінетесь під час співбесід у різних місцях, безперечно хотіли б (визнають вони цей факт чи ні) бачити прояв певних зусиль з боку кандидата для того, щоб справити максимально вигідне враження про себе як професіонала, у тому числі і своїм зовнішнім виглядом. Тому краще перед співбесідою ретельно продумати усі деталі свого одягу та потурбуватися про свій зовнішній вигляд.

Якщо проблема одягу для співбесіди для вас е надто складною, ви можете з'ясувати, якими є правила у компанії, куди ви збираєтесь на інтерв'ю, просто підійшовши одного дня до виходу з будинку, де вона розташована, і подивившись на співробітників, які входять та виходять (при цьому не приверніть до себе зайвої уваги охоронців). Більш простий спосіб — запитати про існуючі правила щодо одягу співробітників, домовляючись про дату та час співбесіди: "Який одяг прийнятний для співробітників вашої фірми — традиційний діловий чи неофіційний?" Поставивши питання таким чином, ви не виявите своєї переваги до певного стилю, а просто дасте зрозуміти, що ви намагаєтесь визначити підходящий, адекватний одяг для співбесіди. Зрозуміло, що найкращу пораду вам може дати людина, яка працює в цій компанії або ж знає когось зі співробітників. Тому спробуйте знайти таких людей самі чи за допомогою своїх друзів або їх знайомих.

 

ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ ТА САМОПІДГОТОВКА

 

Підготовка до ділового інтерв'ю передбачає роботу в кількох напрямках:

· Ознайомитися з діяльністю фірми /установи /організації, де ви хочете отримати роботу; дізнатися, які люди там працюють; ознайомитися зі специфікою функцій, які виконує співробітник, на цьому конкретному (вакантному зараз) місці; а також дізнатися, хто саме із співробітників фірми/установи/організації буде проводити співбесіду. Безумовно, обізнаність такого роду допоможе вам проявити себе у вигідному світлі. Ви можете використати відповідні знання, відповідаючи у ході співбесіди на питання про ваш можливий внесок у загальну діяльність організації чи її відділу (департаменту). Дізнатися про діяльність установи, яка вас цікавить, вам допоможуть довідкові матеріали, можливо, Інтернет, інформація осіб, які там працюють.

Може статися так, що, ознайомившись з наявною інформацією про фірму, куди ви хотіли поступити на роботу, ви побачите, що ваші уявлення про характер її діяльності не відповідають дійсності, і тому ви вирішите взагалі не проходити інтерв'ю, а підшукати щось інше.

Якщо ви зрозуміли, що існуюча вакансія вас не цікавить/ви не хочете працювати у цій конкретній компанії, не йдіть на співбесіду тільки для того, щоб «потренуватися», перевірити свою загальну підготовленість до проходження ділового інтерв'ю. Ви заберете час у представника компанії — зайнятої людини, яка, очевидно, не має зайвої хвилини. Водночас ви заберете можливість пройти співбесіду у того, хто справді бажає працювати на цьому місці. Така поведінка, будучи неввічливою, також є свідченням відсутності професіоналізму.

· Заздалегідь підготувати себе до проходження ділового інтерв'ю. Багато моментів співбесіди можуть бути відпрацьовані наперед. Ваша поведінка, жести, відповіді на певні запитання, які очевидно ставлять у ході інтерв'ю, можуть і повинні бути визначені та затреновані. Нічим не можна виправдати як недостатню підготовленість (або відсутність підготовленості) до співбесіди, так і розрахунок лише на сприятливий випадок чи вашу щасливу зірку.

Відомо багато випадків, коли, незважаючи на добре підготовлені документи, кандидати не отримали роботи саме через недостатню власну підготовленість до проходження співбесіди. Ці претенденти продемонстрували неадекватну поведінку у ході інтерв'ю, не вміли сформулювати свої цілі, не могли усвідомити власне місце у компанії та визначити свій можливий майбутній внесок у її діяльність.

Практикуватися перед проходженням співбесіди — прекрасна стратегія. Краще за все робити це зі своїми друзями, родичами чи знайомими. Бажано мати двох помічників — один буде задавати вам можливі питання, інший відзначати позитивне та негативне у вашій поведінці, міміці і жестах. Якщо ви не маєте такої можливості, проведіть уявне інтерв'ю самі та запишіть його на відеокамеру (це можна та корисно зробити і за наявності помічників). Переглядаючи запис, уважно аналізуйте ваші рухи голови, рук, ніг, підошов та плечей. Часто люди не усвідомлюють, як саме вони рухаються, які жести роблять під час розмови. Можливо, дещо із побаченого на плівці ви захочете поміняти чи виправити, адже враження, яке ви справите на потенційних наймачів (наймача) буде першим і останнім перед тим, як буде зроблено висновок щодо прийняття вас на роботу.

 

3.2. ЕТАПИ ДІЛОВОГО ІНТЕРВ'Ю

Проходження співбесіди — надзвичайно важливий для вас крок. Очевидно і зрозуміло, що у відповідальний день ви можете бути неспокійним або, ще гірше, знервованим. Тому головне ваше завдання у цей особливий день — заспокоїтися та взяти себе в руки. Ваша знервованість може завадити вам провести співбесіду якнайкраще і отримати найвигіднішу пропозицію. Більше того, без необхідної врівноваженості ви можете взагалі втратити шанс на отримання бажаної роботи. Наведені нижче поради допоможуть вам впевненіше почувати себе, а отже, бути більш спокійним, протягом усієї співбесіди.

 

ПРИБУТТЯ В ОФІС

· Будьте на місці вчасно. Виходьте/виїжджайте на співбесіду з певним запасом часу для можливих дорожніх затримок, "пробок", інших непередбачених ситуацій. Якщо ви ніколи не були в даному конкретному місці/будинку, майте чітку інформацію про наявність парковки; потрібний вам вхід (їх може бути кілька); місце розташування офісу, де буде проходити інтерв'ю, — поверх, номер кабінету тощо. Запишіть усі наявні дані — у даному випадку не варто покладатися на пам'ять. Якщо необхідно, придбайте карту маршруту до місця призначення і користуйтесь нею. Найкраще ж напередодні співбесіди проїхати до необхідного вам місця/будинку і у призначений день точно знати, куди їхати.

· З'ясуйте правильну вимову повного імені особи, яка буде проводити з вами співбесіду. Ви можете дізнатися, як правильно звучить потрібне вам ім'я, домовляючись про день та час інтерв'ю. Якщо ім'я рідковживане або просто складне для вимови, попрактикуйтеся напередодні вдома.

· З'ясуйте повний офіційний титул, повну офіційну назву посади особи, яка проводитиме з вами інтерв'ю, та використовуйте їх, аж поки вам не запропонують звертатися менш офіційно. Ніколи не називайте представника фірми, що проводить співбесіду, тільки по імені. Чекайте, поки вам нададуть можливість при звертанні опустити офіційний титул, посаду та прізвище.

· Візьміть з собою кілька копій вашого резюме, чистий папір для нотаток, хорошої якості ручку з чорнилом, що швидко висихає, та носовичок. Якщо ви складете свої речі у шкіряний портфель/сумку, це, звичайно, посилить позитивне враження про вас, але не приносьте на співбесіду багато речей (яких вистачить на дводенне відрядження).

· Вудьте привітним до охоронців, секретарів у приймальні та будь-кого, хто може допомогти вам знайти потрібний кабінет/офіс. Якщо особа, якій ви збираєтесь поставити питання, розмовляє по телефону, будьте терплячі. Займіть себе чимось, поки розмова не закінчиться. Найгірше, що ви можете зробити, — стояти перед людиною і нетерпляче стукати нігтями по її столу або іншим чином проявляти свою збудженість. Не забувайте, що перед вами працююча людина і ЇЇ робота вимагає поваги. Крім того, можливо, через деякий час ви будете працювати в цій фірмі, і спогади про вашу поведінку стануть своєрідною візитною карткою для колег. Щоб уникнути непотрібного додаткового напруження приїжджайте/приходьте до місця призначення, маючи певний запас часу.

Намагаючись бути привітним, не варто бути дуже балакучим. Виходьте з того, як поводять себе співробітники. Якщо з вами почали розмову, підтримуйте її; якщо ж присутні занурені в роботу, не відволікайте їх небажаними розмовами.

· Терпляче очікуйте на особу, яка проводитиме з вами співбесіду. Зрозуміло, що ця людина має прийти вчасно, та багато причин можуть призвести до її запізнення. У день інтерв'ю ви, очевидно, відвели у вашому робочому графіку для нього не одну годину, тому намагайтеся спокійно очікувати, ще раз "проглядаючи" у пам'яті відповіді на можливі запитання або ж вивчаючи виставлені у приймальні відзнаки компанії (можливо, ви зможете використати знання про них у ході співбесіди).

· Не жуйте гумку, не паліть, не пийте та не їжте у приміщенні організації, якщо тільки вам не запропонували прохолодні напої. Навіть якщо вам хочеться пити, не

варто виставляти власну пляшку води на стіл особи, яка проводить інтерв'ю. Це той випадок, коли треба потерпіти.

Представник однієї фірми любить згадувати історію про молоду жінку, яка прийшла на співбесіду і перед її початком виклала на стіл коробку печива, пояснивши, що для підтримки активної розумово? діяльності їй потрібно вживати солодке. Незважаючи на те, що претендентка запропонувала печиво присутнім представникам фірми, вона не отримала запрошення на роботу.

 

ПІД ЧАС СПІВБЕСІДИ

 

ПОЧАТОК ІНТЕРВ'Ю — один із найбільш відповідальних моментів, тому вашими першими кроками, безумовно і очевидно, мають бути:

• привітна посмішка;

• погляд в очі особі, яка проводитиме співбесіду;

• достатньої сили та тривалості рукостискання.

Крім цього не забудьте:

· Піднятися, коли представник фірми, який проводитиме співбесіду, наблизиться до вас,

· Привітати його, використовуючи офіційний титул та повне ім'я, і подякувати за надану можливість.

· Залишити усі непотрібні речі за межами офісу. Коли вам запропонують пройти у відповідний кабінет для інтерв'ю, ви не захочете втрачати час, складаючи численні речі, які ви принесли з собою та щойно виклали із портфеля/ сумки. Жінки особливо часто перевантажують себе гаманцями, косметичними сумочками, папками та діловими щоденниками особливо великих розмірів. Чоловіки щодо цього виявляють більше здорового глузду, але теж нерідко замість портфеля завантажують усіма необхідними (а часом і зайвими) речами свої кишені та обвішують пасок різноманітними електронними засобами зв'язку. (Ніколи не кладіть свої речі на стіл особи, яка проводить співбесіду, — це її власна робоча територія).

· Демонструвати свою повну увагу до особи, яка проводить співбесіду. Для цього мінімізуйте будь-які можливі відволікаючі фактори: вимкніть свій мобільний телефон; наручний годинник, якщо він вказує час за допомогою звукових сигналів; усі інші електронні засоби зв'язку, які мають звукові сигнали. Ці прості знаки поваги продемонструють наймачу вашу організованість та професіоналізм. Особа, яка проводить інтерв'ю, повинна відчувати вашу повагу до неї протягом усієї співбесіди — це найкращий спосіб справити про себе позитивне враження. Щоб досягти цього, будьте уважним слухачем (з повагою та увагою слухайте, що вам кажуть), демонструйте свою зацікавленість за допомогою відповідного виразу обличчя, а також, за можливості, виражайте згоду з почутим.

· Бути дуже уважним та обережним у своїх рухах та жестах під час співбесіди: зроблені вами свідомо або несвідомо, вони є проявом того, що ви насправді відчуваєте та думаєте. Ваші невідповідні рухи, жести та міміка можуть працювати проти вас, навіть якщо ваші слова ретельно підібрані і виважені.

· Стежити за своєю мовою. Крім правильного використання мовних засобів дуже важливим також є уникання грубих слів, жаргонних виразів та "слизьких" жартів. Навіть якщо особа, яка проводить інтерв'ю, використовує подібні вирази та слова, ви не повинні наслідувати її приклад.

Не дивуйтеся, якщо у співбесіді братимуть участь одночасно кілька представників фірми/компанії/установи. Можливо також, що ви зустрінетесь з кількома особами у різний час. Якщо перед вами кілька людей, по черзі дивіться в очі кожному з присутніх; намагайтеся не концентрувати свою увагу лише на одній особі, нехтуючи іншими.

Як бачимо, для співбесіди характерні усі звичайні правила проведення ділових зустрічей: професійний зовнішній вигляд, прибуття заздалегідь, попередня підготовка. Будучи по суті діловою зустріччю, водночас інтерв'ю характеризується певними особливостями. Вони зумовлені тим, що кандидат, як правило, має дуже обмежений час для того, щоб справити позитивне враження; до того ж йому не відомо, яким чином, у якому ключі буде проходити співбесіда.

Для того, щоб максимально впевнено почувати себе ПРОТЯГОМ ІНТЕРВ'Ю, заздалегідь підготуйтеся до можливих запитань, серед яких, очевидно, будуть:

· Запитання про вашу минулу кар'єру. Підготуйте заздалегідь коротку і цікаву відповідь, що включатиме найбільші успіхи на попередніх місцях та нинішньому місці роботи. При цьому особливо виділіть ваш досвід, який має значення для посади, яку ви бажаєте обійняти. (Ваша відповідь не повинна зайняти більше 7—10 хвилин.)

· Запитання про причини привабливості для вас цієї конкретної роботи, посади, на яку ви претендуєте. Вас також можуть попросити аргументувати, чому ви вважаєте себе підходящою кандидатурою для заміщення вакансії. Очевидно, запитання такого роду важчі для підготовки, та у будь-якому разі ви повинні чітко сформулювати ваші основні принципові професійні та людські якості, що дають змогу вам розраховувати на конкретну посаду.

· Запитання приватного характеру. Подібні запитання можуть задаватися без спеціального порядку та у досить агресивній манері з тим, щоб перевірити вашу здібність швидко знаходити відповідь на непідготовлене запитання, а також оцінити вашу душевну врівноваженість. Будьте готові давати відповіді без довгого обмірковування ("з ходу") і при цьому не втрачайте витримки.

Взагалі ж усвідомлюйте, що більшість запитань, які задаватимуть вам протягом співбесіди, будуть спрямовані на пошук та вияв ваших "слабких" місць як у професійній підготовленості, так і особистій поведінці. Сприймаючи таку ситуацію практично, тренуйте своє вміння давати відповіді подвійного характеру: які, по-перше, характеризували б вас як підходящого кандидата на вакантне місце і, по-друге, нейтралізували б можливі існуючі причини для прийняття негативного рішення щодо вашої кандидатури.

Незалежно від характеру та тону запитань, заданих вам на співбесіді, не забувайте, що в перші хвилини (хвилину) інтерв'ю особа, яка представляє фірму, де ви хочете працювати, буде оцінювати вашу зовнішність, манеру поведінки та особистий стиль. Тому надзвичайно важливо, щоб ви мали вигляд привітної людини, впевненої у своїх силах та готової до дій (посміхайтеся навіть, якщо ви знервовані). Відповідне привітання, потиск рук, прямий погляд та пряма статура (стоїте ви чи сидите) — усе має важливе значення. Особа, яка проводить співбесіду, може бути втомленою, з поганим характером, неорганізованою або ж просто такою, яка вам не сподобається з першого погляду. Ви повинні не звертати ні на що увагу та продовжувати демонструвати свій професіоналізм і хороші манери.


Дата добавления: 2015-04-04; просмотров: 12; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.064 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты