КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
ВСТУП. ПОНЯТТЯ ЕКОНОМІКИ ЯК НАУКИде Ц і та С і — відповідно ціна і собівартість і - го виробу. Рівень рентабельності всіх організацій та установ залежить від величини прибутку, товарної продукції, витрат виробництва, величини основних виробничих фондів і нормованих оборотних коштів. Важливими факторами, які забезпечують зростання прибутку і рентабельності підприємства, слугують зростання продуктивності праці, економія матеріальних ресурсів, підвищення фондовіддачі та рівня технічного прогресу та ін. Резерви зростання прибутку : Резерви зростання суми прибутку визначаються по кожному виду продукції. Їх основними джерелами є : · збільшення обсягу реалізації продукції; · зниження її собівартості ; · підвищення якості ТП; · реалізація ТП на більш вигідних ринках збуту; · раціональне підвищення реалізаційних цін; · реалізація в більш оптимальні терміни тощо. Основними джерелами резервів підвищення рівня рентабельності є: · збільшення суми прибутку від реалізації продукції; · зниження собівартості ТП.
ВСТУП. ПОНЯТТЯ ЕКОНОМІКИ ЯК НАУКИ
Всі вчені погоджуються, що економіка відрізняється від інших наук тим, що не може дозволити собі чистого експерименту у лабораторних умовах. “ Полігоном “ для досліджень завжди буде якась країна, або її великий регіон, і, врешті-решт, людські долі. Це накладає на економіку, як науку, велику відповідальність і вимагає від неї впевненості у своїй правоті. Той, хто починає вивчати економіку, повинен перш за все засвоїти таке важливе правило : не слід сприймати речі такими, якими вони здаються !!!Це правило можна проілюструвати такими прикладами : 1. Якщо всі фермери прекрасно працюють, і природа допомагає їм виростити небувалий врожай, то загальна сума доходів фермерів … зменшиться. 2. Підвищення цін на один продукт може принести вигоду тим, хто з ним має справу ( виробник, продавець ), але якщо одночасно і однаково збільшуються ціни на всі товари, то від цього ніхто не виграє. Таке явище часто зустрічається в економіці країни. Це схоже на таку ситуацію : коли, спостерігаючи урочистий парад, всі стануть навшпиньки, то це нікому на принесе вигоди, хоча окрема людина могла б від цього виграти. 3. Те, що вважається розумним для окремої людини або фірми, іноді буває безглуздим для всієї нації або країни ( протизаплідні та наркотичні засоби ). Взагалі, існує кілька визначень ЕКОНОМІКИ якнауки : 1. Економікає найбільшою сферою суспільних відносин, це наукова дисципліна, що займається вивченням народного господарства, його галузей, окремих підприємств, а також окремих елементів виробництва ( капітал, фонди, праця тощо ). Конкретно економіка підприємства - це наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством найкращих результатів при найменших витратах. 2.ЕКОНОМІКА – це наука про : - прагнення та вміння заробити собі на прожиття; - збільшення національного багатства; - гроші, капітал, багатство; - економічні закони, які регулюють виробництво, обмін, перерозподіл та споживання продукції протягом всього існування людства. 3. Але найчастіше вживають таке коротке та влучне визначення економіки :
|