Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Відносна вологість повітря. Точка роси.
В атмосфері Землі, а особливо в нижніх шарах, в результаті випаровування міститься величезна кількість водяної пари.

Щоб дізнатися про вміст водяної пари в повітрі використовують два параметри:

" абсолютна вологість;

" відносна вологість.

Величина, яка вимірюється кількістю водяної пари (в грамах), що міститься в 1 м3 повітря, називають абсолютною вологістю повітря.

Інакше, абсолютну вологість вимірюють густиною водяної пари, що міститься у повітрі.

Числове значення абсолютної вологості мало відрізняється від тиску водяної пари за таких самих умов, виміряного в мм ртутного стовпа.

За абсолютною вологістю ще не можна встановити, наскільки повітря вологе або сухе.

Тому використовують відносну вологість, яка показує наскільки водяна пара, що знаходиться в повітрі, близька до стану насичення.

Відносною вологістю повітря називають величину, яка вимірюється відношенням абсолютної вологості до кількості пари, необхідної для насичення 1м3 повітря за тієї ж самої температури. ЇЇ виражають у відсотках.

- показує, який відсоток становить абсолютна вологість від густини водяної пари, яка насичує повітря за даної температури.

Відносна вологість повітря залежить не тільки від абсолютної вологості , а й від температури. Якщо кількість водяної пари у повітрі не змінюється, то зі зниженням температури відносна вологість зростає, оскільки чим нижча температура, тим ближча водяна пара до насичення.

- в метеорології відносною вологістю повітря називають величину, яка вимірюється відношенням тиску водяної пари, яка міститься у повітрі, до тиску водяної пари, яка насичує повітря за тієї ж самої температури.

Температуру, за якої відносна вологість повітря становить 100% (повітря виявляється насиченим водяною парою), називають точкою роси.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 232; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты