Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника


Що необхідно знати жінкам щоб не бути зґвалтованими
Зґвалтування - акт статевого насильства над жінкою, спричинений чоловіком. Чоловіки-насильники не впевнені у своїй статевій силі, атому демонструють свою силу (потенцію) ґвалтуванням жінок. Насильник зазвичай неозброєний, але завжди агресивно налаштований.

В більшості випадків енергійний захист жінки лише збільшує небезпеку, додає задоволення злочинцю. Щоб уникнути більш важких фізичних ушкоджень рішення про те, варто вдаватися до самозахисту чи поводитися спокійно, повинно прийматись в залежності від обставин.

Ці рекомендації стосуються жінок, що часто є об'єктом насильства. Гарантія безпеки - не довіряти незнайомим чоловікам, що зухвало поводяться або занадто яскраво одягнені. Рішення, як відреагувати, залежить від індивідуальної оцінки ситуації. Необхідно пам'ятати, що захисна реакція жертви досить часто дезорієнтує нападника і дає додаткові секунди, щоб врятуватися втечею. Самозахист стає більш дієвим тоді, коли можна розраховувати на допомогу сторонніх осіб. Нападника можна зупинити, раптово (швидко) кинувши в нього який-небудь предмет, що знаходиться під рукою -газету, сірники, ключі. Якщо вас переслідують, поміняйте декілька разів маршрут, щоб злочинець збився зі шляху. Не варто допускати наближення переслідувача до вашого будинку, особливо якщо живете одна або в безлюдному місці.

Серед різноманітних засобів захисту ефективними можуть бути ті, що активно діють на психіку злочинця. Адже фізично насильник у більшості випадків більш підготовлений, ніж його жертва. Варто спробувати виграти час, запропонувавши насильнику підібрати для задуманого більш придатне місце, попередньо повечеряти тощо. Згодом можна сказати йому про наявність менструації, вагітність, небезпечного захворювання, що передається статевим шляхом. Треба намагатися викликати співчуття або симпатію, але не плачем, який може викликати зворотну реакцію.

Якщо нападник озброєний, виявляйте максимальну обережність, не нервуйте його і не ображайте, щоб не піддавати ризику своє життя. Приймати рішення про якісь захисні дії варто тільки в тому випадку, якщо є впевненість в успіху без допомоги з боку перехожих, адже сторонні люди часто надають перевагу невтручанню, якщо не почувають себе достатньо сильними. Зробіть вигляд, що ви виконуєте його вимоги, і коли він розслабиться, дійте немилосердно, уткнувши пальці в очі або ніс, ударивши в пах коліном, рукою або ліктем.

Якщо ж уникнути зґвалтування не вдалося, зверніться до лікаря, що зафіксує ушкодження, надасть необхідну допомогу і видасть довідку. її необхідно додати до заяви в міліцію. В заяві вказують на час і місце зґвалтування, описують дії і зовнішність ґвалтівника. Заява про напад -обов'язкова, хоча і неприємна процедура. Співробітництво з органами правопорядку необхідне, щоб позбавити інших жінок від такого ж ризику. Зґвалтування - найстрашніше, що може статись з жінкою. Тому жертви подібних злочинів потребують спеціальної психологічної допомоги. Людей, компетентних у наданні подібних послуг, можна знайти в центрах психологічної допомоги або в жіночих консультаціях.

Пам'ятайте про такі статистичні дані карної статистики: понад 60% потерпілих від зґвалтування своєю легковажною поведінкою сприяли вчиненню злочину. Майже кожна третя з потерпілих знаходилася в стані сп'яніння, інші йшли з незнайомими чоловіками в безлюдні місця, на квартиру, дачу, погоджувалися проїхати в машині. Проте поведінка 40% зґвалтованих була бездоганною, тобто скоєний злочин без усякого приводу з боку потерпілих. Більшість зґвалтувань відбувається в травні-вересні, ввечері і вночі. Серед потерпілих від зґвалтування переважають молоді жінки у віці до 24 років; понад 80% жертв незаміжні.

В якості принади легковажних жінок сексуальні маніяки часто використовують автомобіль. При цьому, бажаючи "замести сліди", злочинець часто вбиває жертву. Щоб не стати жертвою ґвалтівника, жінки повинні дотримуватись таких правил (порад):

будьте розбірливими в знайомствах, уникайте товариства малознайомих, а, тим більше, нетверезих чоловіків;

не називайте сумнівним особам свою адресу і номер телефону;

чемно відмовляйтесь від запрошень незнайомих чоловіка відвідати заклади для розваг (кафе, ресторан), а також, незалежно від приводу, послухати музику, подивитися відеофільми, придбати дефіцитні речі;

якщо ви зауважили, що за вами їде автомобіль, перейдіть на іншу сторону вулиці або змінить напрямок руху;

відмовтеся від пропозиції випадкового знайомого підвезти вас на машині, особливо в темний час доби. Набагато безпечніше добиратися на таксі або громадським транспортом;

намагайтеся не залишатися наодинці на дачі або в садовому будиночку;

опинившись у незнайомому місті, не користуйтеся запрошенням сумнівних осіб переночувати в них. Краще залишитися ночувати в приміщенні вокзалу або аеропорту.


Поделиться:

Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 161; Мы поможем в написании вашей работы!; Нарушение авторских прав

lektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты