КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Плоскі хвилі в гіротропному середовищі.Нехай . Не реагує на складову , а тільки . Обертання магнітного моменту відбувається лише у площині . . Розповсюджуюче плоске поле . . Запишемо рівняння Максвела:
Ми розглядаємо - скаляр, тобто просто ферит. Використовуємо формулу ; тоді рівняння Максвела можна записати в такому вигляді: . Позначимо - це уповільнення, оскільки - новий хвильовий вектор, - хвильовий вектор без фериту. .
Розглянемо прості випадки: 1. (хвиля розповсюджується вздовж поля): . Тут мають місце пряма і зворотна хвилі: , . Тут буде . Крім того, отримаємо , де “-“ – права хвиля, “+” – ліва хвиля. Це означає, що при падінні на ферит лінійна поляризація розкладається на дві зустрічні кругові поляризації:
Це має місце і у всіх інших середовищах, але там це не має значення. Далі права кругова поляризація буде обертати магнітний момент, і для неї буде , а ліва кругова поляризація магнітний момент обертати не зможе, ферит для неї не існує, тобто стала розповсюдження буде . Звідси випливає ефект Фарадея. 2. (ефект Катоне-Мутона) – подвійне променезаломлення. Отримаємо дві незалежні системи рівнянь:
. Знову маємо дві незалежні хвилі з різними . Розглянемо дві хвилі з круговою поляризацією:
Тобто, у взаємодіючій хвилі довжина хвилі буде менша. Зсунемось від початку на період , тоді друга хвиля повернеться в початковий стан, а перша не встигне. Тоді дасть вектор під кутом до нульової площини. - кут Фарадея (кут повороту площини поляризації). , ми розглянули . Цей кут змінюється в залежності від відстані.
|