КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Задача 1. Діяльність підприємства-об'єкта оцінки характеризується такими даними за останній звітний період (таблиця 1.1.):
Діяльність підприємства-об'єкта оцінки характеризується такими даними за останній звітний період (таблиця 1.1.):
Таблиця 1.1. Інформація про діяльність об'єкта оцінки за останній звітний період
Частка зобов'язань, необхідних для забезпечення прогнозованого прибутку, та величина доходів у даному прикладі є постійними протягом усього інтервалу прогнозу (5 років). Зміни оборотного капіталу та чистих інвестицій не очікується, оскільки не передбачається зростання підприємства в прогнозному періоді. Продовжена вартість розраховується шляхом капіталізації доходу першого постпрогнозного періоду за умов необмеженого періоду життя підприємства в стабільних умовах (постійних грошових потоках). Оцінити вартість підприємства за допомогою методів, заснованих на прогнозах грошових потоків. Розв'язання:
Оцінити вартість підприємства за допомогою методу дисконтованих грошових потоків для всього інвестованого капіталу за формулами:
ГПК = П * (1 - ПП) + А – І – ΔВОК + ΔЗд
Результати розрахунків наведені в таблиці 1.2.
Таблиця 1.2. Розрахунок вартості підприємства через грошовий потік для всього інвестованого капіталу (тис. грн.)
Ставка дисконту розраховується за формулою середньозваженої вартості капіталу і складає:
r = (1 - 0,25) * 5 * 0,2 + 25 * 0,8 = 20,75 %
Зрозуміло, що такі ж результати отримуємо при розрахунках методом прямої капіталізації, тому що параметри потоку в розглянутому періоді не змінюються. Так, грошовий потік, що приймається в розрахунок, дорівнює сумі чистого прибутку, який включає проценти за зобов'язаннями та податковий фактор (економія податку на прибуток за рахунок використання позикового капіталу):
ЧП = 1000 * ( 1 - 0,25) = 750 тис. грн.
Коефіцієнт капіталізації за сформульованих умов дорівнює ставці дисконту. Вартість усього підприємства за винятком зобов'язань складає:
* (1- 0,2) = 2891 тис. грн.
Розрахунок за допомогою методу дисконтованих грошових потоків для власного капіталу проводиться за формулами:
Результати розрахунків за допомогою методу дисконтованих грошових потоків для власного капіталу наведені в таблиці 1.3. Таблиця 1.3. Розрахунок вартості підприємства через грошовий потік для власного капіталу (тис. грн.)
Ставка дисконту в даному випадку дорівнює вартості власного капіталу підприємства, тобто 25 %. Використання методу прямої капіталізації забезпечує той же результат. Грошовий потік, що приймається в розрахунок, дорівнює сумі чистого прибутку після відрахування процентів за зобов'язаннями та податку на прибуток:
ЧП = (1000 - 36,7) * (1 - 0,25) = 722,5 тис. грн.
Вартість підприємства складає:
= 2890 тис. грн.
Таким чином, якщо темп зростання доходів дорівнює нулю, а співвідношення між складовими капіталу підприємства зберігається постійним протягом усього прогнозного періоду, то результати оцінки, виконаної за допомогою різних методів, заснованих на прогнозах доходів, збігаються.
|