КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Практична робота №3Тема: Розрахунок підшипникових з’єднань. Мета: Навчитись визначати температуру підшипника кочення і зазор у підшипнику ковзання. Початкові дані: 1. Тип та номер підшипника кочення. 2. Діаметр сполучення, таблиця 2.
Хід виконання роботи: 1. Визначення температури нагріву підшипника кочення. При установленні підшипника кочення на вал з натягом проводять його нагрівання у мастилі або в індукційному приладу. Температуру нагріву підшипника можна знайти за формулою:
де d – внутрішній діаметр підшипника, мм; Nmax – величина натягу, мм (визначається за таблицею допусків). 1.1 Відхилення внутрішнього діаметра підшипника класу 0 (визначається за таблицею 1). 1.2 Відхилення вала (визначається за таблицею допусків). 1.3 Величина максимального натягу визначається за формулою:
1.4 Визначаємо температуру нагрівання кулькового підшипника в мастилі.
1.5 Визначення зазору у підшипниках ковзання. 1.6 Для визначення допустимої величини зазору у підшипника, за таблицями допусків, знаходимо граничні відхилення для отвору вала (ES, EJ, eS, eJ) Визначаємо максимальний зазор:
1.7 Визначаємо допустиму величину овальності середньо оборотного вала за формулою:
де m – овальність, тобто різниця між найбільшим і найменшим діаметрами вала у даному перетині, мм; k – коефіцієнт для вала, що обертається: при бронзових укладках k=0,5, при бабітових k=0,3; Smax – первинний зазор між валом і укладкою (визначається за посадкою або за технічними умовами на ремонт). 1.8 Визначаємо допустиму величину спрацювання укладки за формулою:
1.9 Визначаємо допустимий зазор у підшипнику:
Зміст звіту: 1. Назва роботи; 2. Мета роботи; 3. Зміст роботи (виконати необхідні розрахунки); 4. Результати роботи (накреслити схему і оформити звіт).
|