КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Класифікація військових фортифікаційних споруд і вимоги до них.Стр 1 из 5Следующая ⇒ Фортифікація як наука.Роль і завдання фортифікаційного обладнання місцевості по захисту військ. Фортифікаційні споруди сприяють більш ефективному застосуванню в бою зброї і бойової техніки, підвищують стійкість управління військами, скритому маневру під вогнем противника, захисту особового складу матеріальних засобів від впливу засобів ураження противника. Фортифікаційне обладнання районів, позицій та рубежів, що займають підрозділи, а також їх пунктів управління полягає у зведенні різного типу споруд з метою підвищення ефективності застосування всіх видів зброї, захисту особового складу, озброєння і техніки від сучасних засобів ураження противника. Фортифікаційне обладнання здійснюється з максимальним використанням маскувальних властивостей місцевості,місцевих будівельних матеріалів, інженерної техніки, вибухових речовин та збірно-розбірних споруд. Фортифікаційне обладнання районів, позицій та рубежів, що займають підрозділи в наступі, обороні, а також їх пунктів управління включає створення різного типу споруд (польових і довготривалих) Здійснюють фортифікаційне обладнання підрозділи всіх родів військ з максимальним використанням захисних властивостей місцевості, матеріалів, інженерної техніки ,вибухових речовин та збірно-розбірних споруд..
Класифікація військових фортифікаційних споруд і вимоги до них. У відповідності із цим фортифікаційні споруди то тактичному призначенню поділяються на наступні групи: -споруди для ведення вогню, або вогневі споруди; -споруди для спостереження і командних пунктів, або споруди для командних пунктів; - траншеї і ходи сполучення; -укриття для особового складу, медичних пунктів, транспортних засобів, бойової техніки і інших матеріальних засобів; -фортифікаційні загородження. Споруди для ведення вогню забезпечують найбільш ефективне використання всіх видів зброї. Деякі види споруд для ведення вогню мають значну протяжність (траншеї) і являються не тільки вогневою позицією, але і виконують роль укритого сполучення, забезпечують скритий маневр особовим складом, зброєю. Споруди для спостереження і командних пунктів служать для забезпечення стійкого управління військами в бою. Безперервне спостереження за полем боюі діями своїх військ і військ противника забезпечується улаштуванням споруд для спостереженням і є частиною обладнання спостережних або КП.Забезпечується спорудженням сховищ і інших укриттів. Траншеї і ходи сполученняпоряд з забезпеченням інших бойових задач використовуються для скритого(прихованого) переміщення під вогнем противника особового складу, зброї та інших засобів. Траншеї призначені переважно для забезпечення ведення вогню, ведення спостереження і прихованого сполучення уздовж фронту. Ходи сполучення на відміну від траншей головним чином забезпечують приховане сполучення з тилом. Укриттязахищають особовий склад, бойову техніку, боєприпаси і інші види матеріальних засобів від засобів ураження противника.Одночасно вони виконують роль захисту від несприятливих погодних умов. Вказані вище групи фортифікаційних споруд по характеру захисних властивостей можуть бути відкритого і закритого виду. Відкриті споруди для ведення вогню називають окопами (траншеями). Фортифікаційні загородження мають за мету призупинити темп наступу противника або зупинити його, порушити його бойові порядки і сприяти максимальному вогневому ураженню. По ступені захисту закриті фортифікаційні споруди поділяються на споруди легкого і важкого виду. По характеру захисних конструкцій і способу улаштування поділяються на котлованні і підземні За ступенем захисту закриті поділяються на класи захисту. За способом зведення - на споруди польового та довготривалого типів. За розташуванням відносно поверхні землі і способом зведення поділяються на наземні ( обсипні ), котлованні і підземні. За матеріалами що використовуються- земляні, дерево-земляні, металеві,тканинні, пластмасові, залізобетонні. Зводяться фортифікаційні споруди у послідовності, що забезпечує постійну готовність військ до ведення бою.
|