КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Оборотно-сальдова відомістьАналіз стану і руху господарських засобів за звітний період у вартісному вираженні можна виконати за допомогою оборотно-сальдової відомості. У ній для кожного синтетичного рахунка відображаються залишки (сальдо) на початок і на кінець періоду, а також обороти за поточний період. Для формування оборотно-сальдової відомості можна звернутися до неї через меню „Звіти - Оборотно-сальдова відомість” чи просто клацнути мишею по піктограмі. Рис.3. Звіти. Оборотно-сальдова відомість. Перед видачею на екран оборотно-сальдової відомості програма запропонує форму діалогу, в якій можна встановити параметри формування відомості (Рис.3). Існує можливість змінювати період, за який формується відомість. Для цього можна ввести у відповідні віконця дати початку і кінця періоду, а також можна натисканням кнопки звернутися до вікна вибору одного зі стандартних періодів - конкретного місяця, кварталу, півріччя, року. Також у вікні настроювання є три прапорці. Перший встановлюється, якщо необхідно у відомість включати обороти і сальдо рахунків з розбивкою по субрахунках. Другий - для одержання підсумків на валютних рахунках по кожній валюті у валютному вираженні. Третій визначає - чи формувати розгорнуте сальдо. Якщо прапорець „Розгорнуте сальдо” встановлений, то на закладці „Розгорнуте сальдо” варто вибрати рахунки, по яких буде сформоване розгорнуте сальдо, і для цих рахунків настроїти параметри. Правила формування розгорнутого сальдо задаються в рядках таблиці. Рис. 4. Встановлення параметрів формування звіту ”Оборотно-сальдова відомість”
У колонці „Рахунок” відображається код рахунка (субрахунку), по якому буде сформоване розгорнуте сальдо. Щоб додати рахунок у список рахунків, варто натиснути кнопку. При активізації цієї кнопки відкривається план рахунків, з якого можна вибрати рахунок.
Рис.5. Документ ”Оборотно-сальдова відомість” Також за допомогою кнопки можна змінити параметри настроювання поточного рядка таблиці. Для формування відомості необхідно натиснути екранну кнопку ”Сформувати”. Інформація з рахунка 31.1 „Поточні рахунки в національній валюті” свідчить про надходження коштів на рахунок відповідно за рахунок короткострокового кредиту банку в розмірі 25 тис.грн. і покупців 35 тис.грн. Наявність аналітичного обліку на рахунках дозволяє провести досить глибокий аналіз інформації, здійснювати контроль наявності і руху господарських засобів у розрізі об’єктів обліку.
|