КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
З чим ПКУ пов’язує право на збільшення податкового кредиту?Стр 1 из 2Следующая ⇒ ТЕМА. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
План семінарського заняття
1.Сутність та призначення ПДВ. 2. Платники ПДВ. Порядок реєстрації платників ПДВ. Анулювання реєстрації. 3. Об'єкт, база та ставки оподаткування. 4. Податкові зобов’язання та податковий кредит, дата виникнення. Пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту. 5. Первинний облік податку у суб’єктів оподаткування і податкова документація з ПДВ. 6. Порядок обчислення та сплати податку. Автоматичне відшкодування ПДВ. 7. Звітність з ПДВ (види декларацій та особливості спеціального режиму оподаткування). Питання для самостійного опрацювання
1. Переваги та недоліки ПДВ. 2. Місце постачання товарів та послуг. 3. Операції, що не є об’єктом оподаткування ПДВ. 4. Операції, що оподатковуються за ставкою 0%. 5. Операції, звільнені від оподаткування ПДВ. 6. Особливості нарахування ПДВ по окремих видах діяльності (туристичних послуг, послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, спеціальний режим. Тести для самоконтролю: Таблиця 22 Формулювання основних понять та категорій за темою
1. Податок на додану вартість — це податок: а) загальнодержавний прямий; б) місцевий прямий; в) місцевий непрямий; г) загальнодержавний непрямий. 2. Платник податку на додану вартість — це: а) будь-яка особа, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню якої протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно не перевищує 300 000 грн. (без урахування ПДВ); б) будь-яка особа, обсяг операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню якої протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 грн. (без урахування ПДВ); в) правильної відповіді немає. 3. Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників з: а) постачання товарів (послуг), місце постачання яких розташоване на митній території України; б) передачі майна на відповідальне зберігання; в) емісії, розміщення у будь-які форми управління і продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг суб'єктами підприємницької діяльності, НБУ, МФУ, органами місцевого самоврядування. 4. Не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з: а) надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування; б) обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнот та монет Національного банку України, за винятком тих, що використовуються для нумізматичних цілей; в) виплат у грошовій формі заробітної плати (інших прирівняних до неї виплат), а також пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи інших фондів загальнообов’язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі); г) виплат дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом; ґ) всі відповіді вірні.
5. Не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з: а) надання послуг з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного); б) постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов’язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо; в) надання послуг із загальнообов’язкового державного соціального страхування (у тому числі пенсійного страхування), недержавного пенсійного забезпечення; г) постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів; ґ) правильні відповіді а) і в). 6. Звільнені від оподаткування ПДВ операції з: а) постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; б) постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг; в) постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, крім видань еротичного характеру, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України; г) постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках. ґ) всі відповіді вірні. 7. Об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників з: а) обігу валютних цінностей, банківських металів, банкнот та монет НБУ за винятком тих, що використовується для нумізматичних цілей; б) постачання позашкільним навчальним закладом вихованцям, учням і слухачам платних послуг у сфері позашкільної освіти; в) вивезення товарів за межі митної території України; ввезення товарів на митну територію України.
8. За ставкою 0% оподатковуються ПДВ операції з: а) ввезення товарів (робіт, послуг) на митну територію України; б) постачання житла (об’єктів житлового фонду), крім їх першого постачання; в) постачання товарів магазинами безмитної торгівлі, відповідно до порядку, г) постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами.
9. За ставкою 20% оподатковуються ПДВ операції з: а) постачання товарів для заправки або забезпечення морських суден, що використовуються для навігаційної діяльності, перевезення пасажирів або вантажів за плату, промислової, риболовецької або іншої господарської діяльності, що провадиться за межами територіальних вод України; б) передачі майна у фінансовий лізинг; в) передачі майна у схов (відповідальне зберігання), а також у лізинг (оренду); г) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
10. Звітними періодами з ПДВ є: а) календарний місяць, календарний квартал, календарний рік незалежно від обсягів оподатковуваних операцій платника; б) календарний квартал, півріччя, три квартали, рік; в) календарний місяць або календарний квартал.
11. В Україні існують такі ставки податку на додану вартість: а) 20% (до 1.01.2014р.) , 0%; 6) 17% (до 1.01.2014р.) 0%; в) 10%, 0%, 20%; г) 28%, 15%, 0.
12. За нульовою ставкою оподатковуються ПДВ операції з: а) імпорту товарів; б) вивезення товарів за межі митної території України: у митному режимі експорту, реекспорту, безмитної торгівлі, вільної митної зони;
в) постачання книг вітчизняного виробництва; г) постачання послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами д) реалізації зайвих основних засобів; є) правильні відповіді б) і г).
13. Від оподаткування ПДВ звільнені операції з: а) технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки; товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення, визначених законодавством України за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; б) постачання послуг із доставки пенсій, страхових виплат та грошової допомоги населенню (незалежно від способу доставки) на всіх етапах доставки до кінцевого споживача; в) постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг; г) всі відповіді вірні.
14. Сплата податку на додану вартість проводиться не пізніше: а) до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом; б) протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації за місяць; в) протягом 40 календарних днів після завершення звітного періоду; г) протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації за місяць.
15. Податкове зобов'язання — загальна сума податку, отриманого платником ПДВ: а) від постачання товарів в звітному податковому періоді; б) від закупівлі товарів в звітному податковому періоді; в) в формі бюджетного відшкодування, що зараховано на окремий рахунок у банку, яку необхідно в повному обсязі перерахувати органам місцевого самоврядування.
16. Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів (робіт, послуг) є: а) дата перерахування коштів платником податку на банківський рахунок постачальника; б) дата відвантаження товарів або дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником ПДВ; в) дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталась раніше, або дата зарахування коштів від покупця, або дата відвантаження товарів.
17. Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення (імпортування) товарів на митну територію України є: а) дата перерахування коштів постачальнику в оплату товарів, які підлягають ввезенню на митну територію України; б) дата подання ввізної митної декларації для митного оформлення; в) дата реалізації товарів, що імпортовані, на митній території України; г) податкові зобов'язання не виникають.
18. Податковий кредит з ПДВ — це сума: а) податкової заборгованості платника перед бюджетом; б) сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді; в) заборгованості покупцям за отримані активи; г) сума, на яку платник податку має право зменшити податкові зобов'язання звітного періоду.
19. Документом, що підтверджує право платника податку на податковий кредит з ПДВ є: а) реєстр виданих податкових накладних; б) видаткова накладна; в) податкова накладна; г) декларація з ПДВ.
20. Не дозволяється включення до податкового кредиту витрат: а) що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями; б) пов'язаних з придбанням товарів, які призначаються для використання в господарській діяльності та в оподатковуваних операціях; в) при придбанні товарів/послуг та необоротних активів, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; г) правильні відповіді а) і б); г) правильні відповіді а) і в).
21. Датою виникнення права платника ПДВ на податковий кредит вважається: а) дата зарахування коштів від покупця на рахунок платника в оплату товарів; б) дата відвантаження товарів покупцю; в) дата події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною. 22. Базою оподаткування ПДВ для товарів, що імпортуються в Україну є: а) контрактна ціна за мінусом ПДВ; б) контрактна вартість, але не нижче митної вартості, з урахуванням акцизного податку, ввізного мита, за винятком ПДВ; в) митна вартість з урахуванням усіх податків і платежів, за винятком ПДВ; г) фактурна вартість товарів з урахуванням усіх податків і платежів, за винятком ПДВ. 23. Звітним документом з ПДВ є: а) акт приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей; б) видаткова накладна; в) податкова накладна; г) податкова декларація з ПДВ.
25. До об’єктів, бази нарахування податкового зобов'язання з ПДВ не включається: А) отримана підприємством попередня оплата продукції; Б) акцизний податок; В) вартість зворотної тари; Г) натуральні виплати у рахунок оплати праці працівників підприємства; Д) передача товарів в межах балансу платника ПДВ для невиробничого використання.
26. До податкового кредиту не відносяться: А) ПДВ, сплачений платником податку у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; Б) ПДВ, сплачений платником податку у зв'язку з придбанням товарів/послуг та необоротних активів, для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; В) ПДВ, сплачений платником податку у зв'язку з придбанням основних засобів та нематеріальних активів з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. 27. Послуги комерційного банку з розрахунково-касового обслуговування клієнтів: А) не оподатковуються ПДВ; Б) оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою; В) оподатковуються ПДВ за звичайною ставкою; Г) звільнені від оподаткування. 28. Декларація з ПДВ за квартал надається платником у податкову інспекцію: А) протягом 40 днів, що настають за звітним кварталом; Б) до 20 числа наступного місяця; В) вірні відповіді А) і Б). З чим ПКУ пов’язує право на збільшення податкового кредиту? а) з правом на збільшення витрат або балансової вартості основних засобів; б) з метою використання в господарській діяльності; в) з метою використання в оподатковуваних операціях; г) вірні відповіді Б і В.
Тести:
|