КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Теми практичних занять.Стр 1 из 2Следующая ⇒
6. Самостійна робота Тема 1. Поняття і зміст методології юридичної науки 1. Складіть таблицю «Структура методології юридичної науки»
2. Визначте спільне та відмінне у поняттях «метод», «принцип», «підхід». 3. Охарактеризуйте діалектичний метод пізнання та визначте його структуру.
Тема 2. Класична, некласична і посткласична (постмодерністська) методологія в освоєнні правової реальності 1. Грунтуючись на монографії С.В.Максимова “Правовая реальность: опыт философского осмысления” визначте зміст поняття “правова реальність” та засоби її осмислення. 2. Визначте переваги та недоліки принципів класичної та постмодерністської методології. 3. Керуючись принципом плюралізму, охарактеризуйте різноманітність джерел права. 4. Складіть таблицю “Принципи юридичної науки”
Тема 3. Аксіологічний підхід у юриспруденції 1. Складіть схему “Правові цінності”. 2. Розкрийте зміст поняття “інструментальна цінність права”. 3. На Вашу думку, в чому полягає особистісна цінність права для Вас? 4. Розкрийте соціальний вимір права як цінності.
Тема 4. Антропологічний підхід у юриспруденції 1. На підставі вивчення літератури (Н.Рулан, А.І.Ковлер, В.В.Шкода) визначте різні підходи до визначення змісту та значення юридичної антропології. 2. Напишіть коротке (2-3 сторінки) есе на тему “Правова культура традиційного суспільства” 3. В чому полягає значення антропологічного підходу у вирішенні методологічних проблем сучасної юридичної науки?
Тема 5. Цивілізаційний підхід у юриспруденції 1. Дайте визначення терміну «цивілізація». 2. Охарактеризуйте типологію цивілізацій, склавши таблицю на підставі вивчення додаткової літератури
3. На вашу думку, до якого типу цивілізації відноситься Україна? Відповідь обґрунтуйте.
Тема 6. Герменевтичний метод у правознавстві 1. Керуючись статтею В.А. Суслова “Герменевтика права”, визначте специфіку герменевтичного методу в юриспруденції. 2. Складіть таблицю “Герменевтичні принципи (канони) інтерпретації”. 3. Охарактеризуйте значення герменевтики для вирішення методологічних проблем правознавства.
Тема 7. Основні поняття (категорії) і концепції правознавства 1. Деякі вчені (Н.Г.Александров, Н.В.Вітрук) вважають, що принцип законності поширюється тільки на діяльність посадових осіб. Порушення законів, яке вчинюють громадяни, є не порушенням законності, а порушенням правопорядку. Натомість В.В.Лазарєв стверджує, що обмеження суб’єктів законності посадовими особами невиправдане: законність поширюється на всіх і не містить будь-яких обмежень. Назвіть правильну, на вашу думку, точку зору та обґрунтуйте свою відповідь. 2. Складітьтаблицю «Основні концепції праворозуміння»
3. Визначте співвідношення між поняттями “правопорядок” та “правозаконність”. У чому полягає методологічний зміст цього співвідношення?
Тема 8. Основні поняття (категорії) і концепції державознавства 1. Які вам відомі сучасні підходи до вивчення держави? 2. Визначте методологічні основи концепції соціальної держави. 3. Визначте спільне та відмінне в методології правознавства та державознавства.
Тема 9. Перспективи права і держави і методологія юридичної науки України 1. Охарактеризуйте шляхи формування юридичної еліти в Україні. 2. Охарактеризуйте праці українських правознавців, присвячені методологічних проблемам юриспруденції (за вибором). 3. Визначте зміст понять “правова аномалія”, “акультурація”, “декультурація“.
7. Індивідуальні завдання (теми рефератів) 1. Поняття методу та методології юриспруденції. 2. Зміст методології юридичної науки. 3. Класична методологія у пізнанні права. 4. Постмодерністська методологія в осягненні права. 5. Принцип плюралізму в юриспруденції. 6. Службова (інструментальна) цінність права. 7. Соціальна цінність права. 8. Особиста цінність права. 9. Власна цінність права. 10. Юридична антропологія та правове різноманіття. 11. Цивілізаційний підхід до права. 12. Цивілізаційний підхід до держави. 13. Європоцентризм у правовому розвитку. 14. Герменевтичний метод в правознавстві. 15. Види праворозуміння. 16. Концепт “сучасна держава”. 17. Концепт “правове мислення”. 18. Концепт “правозаконність”. 19. Концепція формування права. 20. Концепція механізму дії права. 21. Концепція конституційної держави. 22. Концепція розподілу влад. 23. Проблема уособлення контрольної влади. 24. Проблема відчуження людини від державної влади. 25. Проблема становлення правової політики в Україні. 26. Україна як сучасна держава. 27. Подолання правових аномалій в правовій культурі України. 28. Формування юридичної еліти в Україні. 29. Підвищення професійної правової культури в Україні. 30. Універсалізація та спеціалізація в професійній підготовці юристів в Україні.
|