Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроникаБілет. Охарактеризувати господарство Канади
Читайте также:
  1. билет. Охарактеризувати природні ресурси Канади
  2. Білет. Охарактеризувати господарство Австралії
  3. Білет. Охарактеризувати господарство Африки
  4. Охарактеризувати економічно розвинуті країни.
  5. Охарактеризувати зміни на політичній карті світу в кінці 20століття
  6. Охарактеризувати значення для людства нині і в перспективі ресурсів Світового океану.
  7. Охарактеризувати карту бару, коктейльну карту.
  8. Охарактеризувати карту вин бару.
  9. Охарактеризувати класифікацію природних ресурсів

Структуру господарства Канади визначає сировинна спрямованість економіки.
Територіально Канада поділена на південну частину із великими містами та розвиненою обробною промисловістю, інтенсивним сільським господарством, сучасною інфраструктурою, і на північну - малоосвоєну, де економіка ґрунтується на видобувній промисловості, заготівлі лісу, полюванні, рибальстві.
Особливістю економіки Канади є те, що американський капітал фактично контролює всі сучасні галузі видобувної промисловості, машинобудування. 30 % американських інвестицій спрямовується в економіку Канади, і в першу чергу у прикордонні зі США території.
У структурі ВНП сфера послуг становить 65 %, промисловість - 32 % і сільське господарство - 3 %.
Канада належить до промислово розвинених країн світу. У промисловості розвинені всі основні галузі індустрії з переважанням обробної промисловості. Однак експортне значення має перш за все видобувна промисловість.
За обсягом виробництва електроенергії Канада займає п'яте місце у світі.
Багаті і різноманітні енергетичні ресурси Канади значно перевищують її потреби. Це сприяє розвитку не лише енергомістких галузей, а й всього господарства в цілому.
Видобуток кам'яного вугілля має експортне значення.
Видобуток нафти, як найголовнішого енергоресурсу, теж постійно зростає. Основні потужності нафтовидобутку зосереджені у провінції Альберта. Там є також природний газ.
Поблизу великих міст (Торонто. Ванкувер) збудовані потужні ТЕС і АЕС. В основному атомні електростанції зосереджені у провінціях Онтаріо, Квебек, Нью-Брансуік. Атомна енергетика має власну сировинну базу. В Канаді видобувається щорічно 33,5 % світового видобутку уранових руд (перше місце у світі).
Серед галузей промисловості Канади домінує обробна промисловість. У її структурі перше місце посідає машинобудування. Його провідною галуззю є транспортне машинобудування, що тяжіє до машинобудівних центрів США. Добре розвиненими є автомобільне, сільськогосподарське і енергетичне машинобудування (Торонто, Монреаль, Гамільтон, Оттава, Галіфакс, Ванкувер).
Чорна металургія помітно знизила темпи розвитку, але залишається провідною (8-е місце за виробництвом сталі).
Значна частина потужностей чорної металургії зосереджена у Гамільтоні, Уеленді, Сідні.
Канада має високорозвинену кольорову металургію, що базується на власній сировині.
Найбільш розвинена у Канаді виплавка рідкісних металів. Країна займає провідні місця у світі за виробництвом кобальту, рафінованої міді (7-ме місце у світі) і цинку (2-ге місце у світі), золота (5-е місце), срібла (6-е місце).
Алюмінієва промисловість Канади використовує переважно дешеві енергоджерела та імпортні боксити. За виплавкою апюмінію країна займає 2-ге місце у світі.
Канада є великим виробником калійних добрив (2-ге місце у світі), електромістких хімічних, продуктів, вибухових речовин, фармацевтичних препаратів, а також синтетичних і полімерних матеріалів, органічних хімікатів на нафтохімічній основі.
Майже 93 % хімічних підприємств держави зосереджено в провінціях Онтаріо, Квебек, Альберта.
Понад дві п'ятих території Канади вкриті лісом, що є надійною базою для отримання ділової деревини і розвитку лісопаперової промисловості. За обсягом виробництва пиломатеріалів і фанери Канада займає друге місце у світі (після США), а за виробництвом паперу і картону - третє місце після США і Японії, а за виробництвом газетного паперу займає перше місце у світі. Дві третіх потужностей целюлозно-паперової промисловості розміщуються у східній частині Канади, у районах виробництва дешевої електроенергії і наявності водних ресурсів.
Сільське господарство Канади вважається високорозвиненою галуззю економіки, хоча його частка у валовому національному продукті становить 3 %.
Вирощування зернових є провідною галуззю рослинництва. За цим показником Канада входить у шістку найбільших продуцентів та держав-експортерів світу.
У структурі зернового господарства провідне місце займають пшениця і кукурудза, на які припадає понад половина усього збору зернових. Вирощують також овес і ячмінь (2-е місце в світі).
Серед технічних культур найважливіше місце займають соєбобові, ріпак (друге місце у світі після Китаю).
Тваринництво в останні десятиріччя розвивалося випереджаючими темпами. Найхарактернішою спеціалізацією для Канади є молочно-м'ясне скотарство із високим використанням концентрованих кормів і лугопасовищного кормовиробництва, а також вівчарство.
Розвивається також інтенсивне птахівництво м'ясного і яєчного напрямків.
Канада відноситься до найбільших країн експортерів. За цим показником вона займає сьоме місце у світі (4,4 % світового експорту). Понад чверть товарної продукції канадського виробництва експортується. Основними продуктами вивозу є залізні руди, кольорові метали, папір, пшениця тощо. Імпортуються переважно готові промислові вироби, автомобілі, вугілля, цитрусові та інші продукти сільського господарства тропічних країн.
Основним партнером у зовнішніх зв'язках є США, Японія, а також Великобританія. В останні роки зросла роль Німеччини та деяких інших країн ЄС.

 

 


Дата добавления: 2015-04-21; просмотров: 17; Нарушение авторских правlektsii.com - Лекции.Ком - 2014-2021 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав
Главная страница Случайная страница Контакты