![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Передсердна екстрасистола17. Передсердно-шлуночкова екстрасистола 18. Шлуночкова екстрасистола 19. Миготлива аритмія 20. Тріпотіння передсердь 21. Синусова аритмія 22. Синусова брадикардія 23. Синусова тахікардія Хворий П. 65 р., скаржиться на сильний біль за грудиною, що не стихає після вживання нітрогліцерину, відчуття нестачі повітря. Хворий блідий, його шкіра волога, зіниці розширені. АТ 100/60 мм. рт. ст., ЧСС 100 за 1 хв., ЧД 28 за 1 хв. На ЕКГ визначається дугоподібний підйом сегмента ST, деформація комплексу QRS, патологічні зміни зубця Q.
Хворий Р. 47 р., скаржиться на неприємні відчуття стискання за грудиною, що з’являлися під час роботи на присадибній ділянці. При припиненні роботи ці неприємні відчуття зникали, але самопочуття залишалося поганим тривалий час після цього. Об’єктивно: АТ 140/90 мм. рт. ст., ЧСС 76 за 1 хв., ЧД 22 за 1 хв. При реєстрації ЕКГ в стані спокою зміни не виявлені. Реєстрація ЕКГ під час фізичного навантаження показала депресію сегмента ST ≥ 2 мм в декількох відведеннях. Хворому встановлено діагноз «Ішемічна хвороба серця (ІХС). Стенокардія напруги».
Пацієнт Т. 65 р., скаржиться на сильний біль за грудиною, що не стихає після вживання нітрогліцерину, відчуття нестачі повітря. Об’єктивно: хворий неспокійний, його шкіра бліда, волога, кінцівки холодні; зіниці розширені. АТ 70/50 мм. рт. ст., ЧСС 100 за 1 хв., ЧД 32 за 1 хв. На ЕКГ: синусова тахікардія; дугоподібний підйом сегмента ST, деформація комплексу QRS, патологічні зміни зубця Q. В крові визначається міоглобін, серцеві тропоніни.
Пацієнта М., 38 років, доставлено у лікарню швидкої допомоги у важкому стані. На відстані чути його клекочуще дихання, в положенні сидячи він відкашлює рожеву пінисту мокроту. Вкрай блідий, тече піт, хворий неспокійний, збуджений, скаржиться, що мерзне. АТ 70/50 мм. рт. ст., ЧСС 120 за 1 хв., частота дихання 34 за 1 хв., зіниці розширені. Обстеження показало, що інфаркт міокарда в хворого було ускладнено розривом папілярних м’язів з подальшим розвитком гострої мітральної недостатності.
1. Різке збільшення тиску крові в легеневих венах 2. Різке збільшення тиску крові в легеневій артерії 3. Різке зменшення тиску крові в аорті
4. Кардіогенний шок 5. Асфіксія 6. Колапс
7. Кардіогенний шок 8. Асфіксія 9. Артеріальна гіпертензія 10. Колапс
Пацієнт скаржиться на нічний біль та неприємні відчуття, що завжди пов’язані з прийняттям їжі - відрижка, печія. Об’єктивно: загальний стан пацієнта задовільний. АТ 130/80 мм рт ст., ЧСС 68 за 1 хв., ЧД 22 за 1 хв., З боку внутрішніх органів – без будь-яких особливостей, печінка, селезінка, периферичні лімфатичні вузли не збільшені. При ендоскопії травного каналу в хворого виявлено виразка 12-палої кишки. Шлунковий сік: загальна кислотність - 100 ммоль/л, вільна HCl - 80 ммоль/л. Подальше обстеження хворого (з метою виявлення походження виразки) не показало її вторинного походження, тому встановлено діагноз «Виразкова хвороба 12-палої кишки».
|