КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Поняття про радіаційні режими захисту населення і порядок їх використання
З метою виключення масових радіаційних втрат і переопромінення населення, робітників і службовців, формувань ЦО понад встановлених доз, їх дії в умовах радіоактивного зараження суворо регламентуються і підпорядковуються режиму радіаційного захисту.
Режими радіаційного захисту це порядок дій людей, застосування засобів і способів захисту в зонах радіоактивного зараження, що передбачає максимальне зменшення можливих доз опромінення.
Додержання режимів радіаційного захисту виключає радіаційне ураження і опромінення людей понад встановлених доз опромінення.
Режими радіаційного захисту населення включають три основних етапи: - укриття населення в захисних спорудах;- етап наступне укриття населення в будинках і ПРУ;- проживання населення в будинках з обмеженим перебуванням на відкритій місцевості протягом 12 годин на добу.
Режим радіаційного захисту робітників і службовців на об’єктах господарської діяльності включає три основних етапи:
- тривалість припинення роботи об’єктами (термін неперервного перебування людей у захисній споруді);- тривалість роботи об’єктами з використанням для відпочинку працюючого персоналу в захисних спорудах;- тривалість роботи об’єктами з обмеженням перебування робітників і службовців на відкритій місцевості.
Режими радіаційного захисту населення, робітників і службовців при вахтовому методі роботи на місцевості, що заражена радіоактивними продуктами від АЕС, включають два основних етапи:
а) режими радіаційного захисту населення:- укриття в загерметизованих приміщеннях на термін не менше 4 годин;
- тривалість проживання населення з обмеженим перебуванням на відкритій місцевості до 12 годин на добу;
б) режими радіаційного захисту робітників і службовців:- укриття в загерметизованих приміщеннях на термін не менше 4 годин;- час роботи об'єкту вахтовим методом.
Режими радіаційного захисту населення вводяться в дію рішенням НЦО міст, районів та інших населених пунктів.
На території населеного пункту або об'єкті народного господарства режим вибирається:
- по максимальному рівню радіації;- по найменшому значенню Кпосл. захисної споруди.
Тривалість додержання режиму радіаційного захисту і час припинення його дії встановлюється начальником ЦО населеного пункту з урахуванням конкретної радіаційної обстановки. Для вибору режиму радіаційного захисту необхідно знати: рівні радіації на території населеного пункту на 1 год. після ядерного вибуху (аварії на радіаційно небезпечному об'єкті);
коефіцієнти послаблення житлових приміщень, в яких проживає населення: дерев'яні одноповерхові будинки, кам'яні (блочні) одноповерхові будинки, багатоповерхові кам'яні (блочні) будинки;
коефіцієнти послаблення ЗС, підвали одноповерхових дерев'яних кам'яних і блочних будинків, підвали багатоповерхових кам'яних і блочних будинків, сховища.
|