КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Види виробничої потужності підприємства
При розрахунку виробничої потужності визначають фонд часу роботи обладнання. Розрізняють календарний, режимний (номінальний) і ефективний (корисний) фонд часу. Календарний фонд (Фкал) – це підсумок перемноження числа календарних днів у році на 24. Застосовується при розрахунках виробничої потужності підприємств із безперервним процесом виробництва. За відповідними нормативами відраховується час на ремонт і зупинку з технологічних причин, якщо ці зупинки не входять у норми використання обладнання. Фкал= (365 ´ 24)(1- ), де: Р - % часу на ремонт і технологічні зупинки устаткування. Режимний (номінальний) фонд часу:
Фреж= Кзм (tзмДр-ГнДп), де: tзм – тривалість робочої зміни (год.); Др – кількість робочих днів у плановому періоді; Гн – кількість неробочих годин в передсвяткові дні; Дп – кількість передсвяткових днів у плановому періоді; Кзм – кількість змін. Ефективний (корисний) фонд роботи устаткування, год.: Феф= Фреж (1- ) Трудомісткість товарної продукції – це час (год., хв.), необхідний для виготовлення одиниці даної продукції.
Продуктивність устаткування – це кількість одиниць продукції, яка виготовляється за одиницю часу на певному устаткуванні.
|