![]() КАТЕГОРИИ:
АстрономияБиологияГеографияДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Технологічні процеси виконання ремонту коробок передач і ведучих мостів.
Мета роботи: ознайомитись з технологією виконання поточного ремонту коробок передач і ведучих мостів на автопідприємствах.
1. Загальні відомості. Дільниця призначена для поточного ремонту агрегатів автомобіля, таких як зчеплення, коробки передач, задні і передні мости рульові механізми та інше. На невеликих підприємствах, де недоцільно створювати окрему дільницю по ремонту двигунів, на агрегатній дільниці ремонтують також двигуни та компресори. Після зняття з автомобіля і зовнішнього миття на загальній автомийці, агрегати транспортуються в приміщення дільниці візками або кран-балками. Попередньо, перед зняттям з автомобіля, із картерів видаляють оливу. В приміщенні дільниці агрегати установлюються на стенди, де виконується їх попереднє підрозбирання. Вузли і деталі після підрозбирання підлягають миттю у спеціальних ваннах або установках. Деталі підлягають дефектовці із використанням вимірювалього інструменту та спеціальних приладів з метою визначення відхилень розмірів і форм поверхонь. Ознаками непридатності деталей до подальшого їх використання без відновлення є задирки, тріщини, ум’ятення, сліди корозії та інше. Після відновлення або заміни непридатних деталей виконують збирання окремих вузлів і самих агрегатів на відповідних стендах та контроль якості ремонту. Характерними роботами при поточному ремонті коробок передач та редукторів мостів є: заміна шестерень, піднипників, муфт, повзунів і вилок, ущільнюючих прокладок, пружин різноманітного призначення, а також припасувальні, ремонтні і контрольні роботи. При розробках планувань агрегатних дільниць виробничих корпусів АТП особливу увагу необхідно приділити переліку основних робіт, які виконуються у цих відділеннях. Це пов’язано із тим, що технологія ремонту вузлів та деталей різних агрегатів суттєво відрізняється між собою. Для дільниці ремонту агрегатів потрібне приміщення, розташоване недалеко від постів, на яких виконують їх зняття-установку, щоб зменшити час на транспортування. Двері або ворота дільниці повинні дозволяти проїзд транспортних засобів, якими виконується подача і забирання агрегатів. Приміщення має бути опалювальним, щоб забезпечити нормальні умови виконання технологічного процесу збирання двигунів. Освітлення і вентиляція приміщення має відповідати санітарним нормам. Кількість робочих місць дільниці визначається кількісттю працівників найбільш чисельної зміни. (рис.1)
2. Завдання лабораторної роботи. 2.1. Накреслити схему агрегатної дільниці автопідприємства. 2.2. Підібрати обладнання, необхідне для виконання робіт в агрегатній дільниці. 2.3. Скласти технологічну карту виконання одієї з операцій ремонту коробки передач або заднього моста.
3. Виконання роботи. 3.1 Агрегатна дільниця автопідприємства зображена на рис.1
Рисунок 1 – Агрегатна дільниця АТП вантажних автомобілів
1 – стелаж для деталей; 2 – скриня для ганчір'я; 3 – верстат для розточування гальмових барабанів; 4 – ящик для стружки; 5 – настільний свердлильний верстат; 6 – слюсарний верстак; 7 – настінна шафа для приладів і інструментів; 8 – стенд для розбирання і регулювання зчеплень; 9 – гідравлічний прес 40 т; 10 – стенд для ремонту редукторів задніх мостів; 11 – стенд для клепання гальмівних накладок; 12 – підвісна кран–балка; 13 – лещата; 14 – стелаж для інструментів; 15 – настільний прес на підставці; 16 – стенд для ремонту карданних валів і рульових механізмів; 17 – миюча ванна для деталей; 18 – заточний верстат; 19 – електрополотенце; 20 – умивальник; 21 – скриня для відходів; 22 – стенд для ремонту передніх і задніх мостів; 23 – стенд для ремонту коробок передач.
3.3 Підбір технологічного устаткування для агрегатної дільниці. По табелю гаражного обладнання підбираємо необхідне обладнання і оснастку і заносимо в таблиці відповвідно 1 і 2 Таблиця 1 Технологічне устаткування
Таблиця 2 Технологічне оснащення.
3.4. Складання технологічної карти виконання одієї з операцій ПР двигуна. Складаємо технологічну карту операції заміни . Технологічна карта подана на окремому листі (Аркуш 1) Контрольні запитання: 1. Яке призначення моторної дільниці автопідприємства? 2. Які операції виконуються при ПР двигуна? 3. Який склад персоналу , що пррацює на моторній дільниці? 4. Які приміщення рекомендується використовувати для моторної дільниці? 5. Яке обладнання використовується при ПР двигуна?
Перелік посилань: 1. Луцький національний технічний університет .Факультет: Машинобудівний. Кафедра: Автомобілів технологічне проектування автотраспортних підприємств і станцій технічного обслуговування. ЕНП до виконання курсової роботи та проекту на тему: “Проектування автотранспортних підприємств” для студентів спеціальності “Автомобілі та автомобільне господарство” усіх форм навчання . Луцьк 2010
Технологічна карта №1 Аркуш 1 Зміст роботи: розбирання редуктора заднього моста Зона, дільниця : агрегатна дільниця Трудомісткість: 90 люд-хв Число виконавців, спеціальність, розряд: Один автослюсар 4-го розряду.
|